MiastoWiadomości

Brzyska twórcom Konstytucji 3 Maja – zaproszenie

Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak oraz przewodniczący Rady Gminy Czesław Węgrzyn zapraszają mieszkańców powiatu jasielskiego do udziału w lokalnych uroczystościach patriotycznych z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas obchodów zostanie odsłonięty obelisk z tablicą upamiętniającą Jej Twórców.

nz. Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska (fot. Damian Palar)

Radosne świętowanie majowej rocznicy rozpoczniemy w piątek o godzinie piętnastej mszą świętą w Kościele Parafialnym w Brzyskach. Tuż po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, władz samorządowych, przedstawicieli stowarzyszeń funkcjonujących na terenie naszej gminy, okolicznych mieszkańców oraz zaproszonych gości na plac przed Urzędem Gminy. W tym reprezentacyjnym miejscu został ustawiony głaz, a na nim zamontowana tablica o treści: „W 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Jej Twórcom Wdzięczni mieszkańcy Gminy Brzyska. A.D. 3 maja 2013” Dokonamy jej odsłonięcia i poświęcenia ku pamięci potomnych.

Obelisk z pamiątkową tablicą w Brzyskach (fot. Damian Palar)
Po zakończeniu części oficjalnej odbędzie się przegląd pieśni patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko!”, a na „Dzień Otwartej Strażnicy” zaproszą Państwa druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach. W boksach garażowych, gdzie na co dzień stoją specjalistyczne samochody ratownicze, będą mieli Państwo okazję zapoznać się ze specyfiką działalności straży pożarnej oraz jej wyposażeniem używanym podczas ratowania ofiar pożarów czy miejscowych zagrożeń.

Obchody rocznicowe poprzedzimy dwudniową „Majówką” w parku krajobrazowym przy zabytkowym dworku w Brzyskach. 1 maja o godzinie piętnastej pragniemy zaprosić Państwa na koncert działającego przy miejscowym ośrodku kultury zespołu młodzieżowego „Jeruzalem”, a dzień później – o tej samej porze – na Święto Flagi Narodowej. Dla najmłodszych przewidzieliśmy atrakcje typu: dmuchańce, lody, popcorn i watę cukrową.

Szanowni mieszkańcy gminy Brzyska!

Zwracamy się z prośbą o przystrojenie Waszych posesji flagami państwowymi. Pokażmy naszym sąsiadom z okolicznych gmin, że jesteśmy jedną, wielką patriotyczną rodziną.

Do zobaczenia.

Gmina Brzyska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jasiu
jasiu
2024 lat temu

Czy wszystko w Polsce musi się zawsze zaczynać od mszy?

ixi
ixi
2024 lat temu

bardzo estetyczne.

ju
ju
2024 lat temu

RAFAL ROB SWOJE. NIE PRZEJUMUJ SIE GLUPOTA LUDZKA. TRZYMAJ SIE

koju
koju
2024 lat temu

Zajmuj wszystkie pomieszcenia gminy i przyjmuj wszystkich jest extra i rob sobie imprezy co 2 tyg dla swoich druga kadencje masz w ciemno 🙂

bakugan
bakugan
2024 lat temu

a co koju mieszkasz w gminie że boisz się że cię eksmitują na bruk? to nie budzą cię przed końcem pracy?

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x