MiastoWiadomości

Budżet Powiatu Jasielskiego na 2014 r. uchwalony

Budżet Powiatu Jasielskiego na 2014 rok został jednogłośnie przyjęty na grudniowej sesji Rady Powiatu. Dochody przyszłorocznego planu finansowego kształtują się na poziomie 112 649 803 zł, natomiast wydatki to 107 237 483 zł. Nadwyżka budżetowa w kwocie 5 412 320 złotych przeznaczona zostanie na pokrycie planowanych rozchodów budżetu.

Budżet Powiatu Jasielskiego na 2014 r. uchwalony

– Jest to budżet optymalny, zrównoważony, odzwierciedlający możliwości Powiatu Jasielskiego. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że był jednym z pierwszych dokumentów tego typu w województwie podkarpackim, który został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. To budżet bardzo odpowiedzialny, pozwala Powiatowi Jasielskiemu optymistycznie patrzeć w przyszłość. Nie jest to budżet oderwany od poprzednich, jest raczej kontynuacją zadań, zwłaszcza inwestycji, które były rozpoczęte. Jest też budżetem konsekwencji dotyczących zawartych już zobowiązań na rok przyszły. Cieszę się z porozumień z innymi samorządami. Dzięki temu uda nam się w przyszłości wspólnie sięgać po środki unijne – wyjaśniał Starosta Jasielski Adam Kmiecik podczas sesji budżetowej.

Projekt ten był omawiany na posiedzeniach komisji stałych i na wszystkich otrzymał pozytywne opinie. Również opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej była pozytywna. Podczas dyskusji na sesji wielokrotnie podkreślano, że nie jest to budżet marzeń, ale jest to budżet pragmatyczny, stabilny i inwestycyjny. Jakie inwestycje są planowane w roku 2014? Przede wszystkim zostaną zakończone dwie duże inwestycje, czyli przebudowa dróg Świerchowa – Osiek Jasielski – Samoklęski i Jasło – Dębowiec – Folusz. Ważną inwestycją jest także przebudowa mostu na rzece Wilszana w miejscowości Polany.

W 2014 r. planowana jest również przebudowa dróg powiatowych m.in. Kołaczyce – Sieklówka – Lubla, Sieklówka – Lublica, Jasło – Błażkowa – Wróblowa, Bieździadka – Gorajowice – Jasło, Nowy Żmigród – Makowiska – Sulistrowa, Zimna Woda – Bierówka – Szebnie, Gliniczek – Czeluśnica, Cieklin – Wola Cieklińska, Kunowa – Harklowa, Skalnik – Desznica.

nz. Adam Kmiecik, Starosta Jasielski

Kontynuowana będzie także termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego. Zbudowany zostanie również System Informacji Przestrzennej, który usprawni zarządzanie powiatem i zwiększy dostępność usług świadczonych drogą elektroniczną. W budżecie na 2014 r. znalazły się także środki na zakup karetki dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle i samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle.– Jest wiele zadań, które będą zrealizowane na terenie powiatu, a których nie widać w tym budżecie. Zarząd będzie zabiegał o pozyskanie dodatkowych środków na nowe zadania i inwestycje – dodał Starosta.

W przyszłorocznym budżecie nie zaplanowano również możliwości zaciągania kredytów. – Pragnę podkreślić, że w tym budżecie nie przewidujemy zaciągania kredytu, bo nie będziemy obciążać przyszłych budżetów koniecznością obsługi kredytu i jego spłaty. Wręcz przeciwnie, od trzech lat spłacamy wcześniej zaciągnięte kredyty – podkreślał Starosta.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Czy tylko jeden portal sprawdza otrzymane informacje? Jednogłośnie? Starostwo chyba z prawdą się mija, delikatnie mówiąc. No chyba że sprzeciw klubu PiS w liczbie DZIEWIĘCIU osób nasza władza uważa za coś w rodzaju błędu statystycznego. Czy „termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego” obejmie także w/w modernizację Zespołu Szkół Technicznych, która jako jedyna ze szkół średnich w Jaśle straszy fasadą z lat 70-tych? Czy Zarząd Powiatu czeka po prostu, aż szkoła się rozleci? Niestety, nie pracuje tam żaden „krewny i znajomy królika”, no ale może osoba dyrektora starczy za rekomendację?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x