PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Burmistrz z PiS utrudnia kampanię wyborczą?

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta, radny Marek Barański (Forum Jasielskie) będzie wnioskować o poszerzenie porządku obrad o punkt „wybory samorządowe 2010.”

Sesja Rady Miasta Jasła (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)
Radni mają pytania i zastrzeżenia do Kurowskiej, że nie wywiązuje się z przepisów ordynacji wyborczej, która nakłada na burmistrza równe traktowanie komitetów.
Nie mają gdzie wieszać plakatów
Komitety twierdzą, że burmistrz miasta narusza przepisy artykułu 70a Ordynacji Wyborczej, bo nie udostępniła miejsc do bezpłatnego umieszczania urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych oraz nie podała wykazu tych miejsc do publicznej wiadomości.
W ubiegłym tygodniu (4 listopada) w tej sprawie do burmistrza Jasła zwrócili się z pismem pełnomocnicy wyborczy pięciu komitetów wyborczych: Platformy Obywatelskiej, Jaślan, Nasze Jasło, Forum Jasielskiego i Przymierza Samorządowego Prawicy.
Do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi na to pismo – mówi Krzysztof Czeluśniak, pełnomocnik wyborczy KWW Jaślanie.
Buta i złośliwość PiS?
Czeluśniak podkreśla, że cztery lata temu nie było takiego problemu, bo wszystkie komitety miały wyznaczone miejsca gdzie mogły się prezentować i były o tym poinformowane na czas.
Krzysztof Czeluśniak, pełnomocnik KWW "Jaślanie" (fot. W. Żebracki)
Teraz tego nie ma. Burmistrz Maria Kurowska nie wyznaczyła żadnych miejsc dla komitetów – mówi pełnomocnik wyborczy Jaślan. – Myślę, że takie zachowanie wynika z buty partii sprawującej władzę w mieście – twierdzi Czeluśniak.
JDK dla wybranych
Janusz Przetacznik kandydat Forum Jasielskiego dodaje, że burmistrz Kurowska nie udostępniła komitetom wyborczym lokalu do prowadzenia spotkań z wyborcami.
Dotychczas spotkaliśmy się z odmową, gdyż wystąpiliśmy o zarezerwowanie Jasielskiego Domu Kultury pod debatę, ale to odbywało się za odpłatą. Nie było udostępnionego jasno sprecyzowanego cennika – mówił Przetacznik.
Zgodnie z przepisami prawa wszystkie obiekty użyteczności publicznej, które są mieniem komunalnym winny być udostępnione na tych samych zasadach wszystkim komitetom wyborczym.
Tak się jednak nie stało, otrzymaliśmy stawki wyższe, naszego komitetu nie było stać na wynajęcie Jasielskiego Domu Kultury – mówił Przetacznik.
Co z debatą pani Mario?
Nadal nie ma odpowiedzi Marii Kurowskiej w sprawie udziału w debacie wszystkich kandydatów na burmistrza, która miałaby się odbyć w Jasielskim Domu Kultury (czytaj więcej).
Janusz Przetacznik, szef Forum Jasielskiego (fot. W. Żebracki)
Jeśli taka odpowiedź nie padnie zwróciłem się do prezesa Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, aby JSP było organizatorem debaty dla sześciu kandydatów, aby gospodarzem neutralnym byli jasielscy przedsiębiorcy. Myślę, że warto by jasielski biznes poznał co jasielscy kandydaci mają do zaoferowania – mówił Przetacznik.
Komitety liczą, że na jutrzejszej sesji dostaną odpowiedź na nurtujące pytania. Początek obrad godz. 9.00
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gande
Gande
2024 lat temu

No widzę że za zdjęcie pana Czeluśniaka zabrał się jakiś mistrz Photoshopa:)

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

To dopiero jest komedia.Wszędzie ryje obwieszone,Czeluśniak okupuje lokalne media i spotkania ,i jeszcze protest? A nie wpadliście protestanci na to,ze Jaślanie nie chcą Was oglądać,że was znają i w d… mają.Od władzy chcecie miejsc na ekspozycje,a sami zady ruszcie i proście osoby ,które mają balkony,płoty i ogrody by was pokazywali.Może ktoś się znajdzie i ulituje nad waszymi palącymi się na zadach spodniach przed usadzeniem na kiblach sali kabaretowej UM…Ten punkt na sesji to żenada,kompromitacja i potwierdzenie beznadziei tej kampanii i oferty wyborczej…Flaki się przewracają czytając o tych wygłupach, wspieranych cytowaniem jakiś tam przepisów z ordynacji,które pewnie nie dotyczą tematu…Czekając na… Czytaj więcej »

maniek
maniek
2024 lat temu

A jakoś nie słychać i nie widać na ….. tubie piosenki o ……. jednej pani chyba ta piosenka była gdzieś od strony Brzysk ! A była to naprawdę dobra piosenka na kampanię pewnej pani!

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Komentować nie ma chyba co – sami widzicie TYPOWA PARTJA KOMUNISTÓW – ludzie miejcie oczy co wy wybraliscie 5 lat temu i przyznam się że mam POWAŻNE OBAWY ŻE W JAŚLE ZOSTANĄ SFAŁSZOWANE WYBYORY dlatego przydało by sie minimum 28 osób na Mężów Zaufani do patrzenia komisji na ręce. Miejcie rozum i innie głosujcie na tą babę – chało wyborcze WIĘCEJ DLA JASŁA (czego – oskarżania i niszczenia swoich polityczny przeciwników szukania kolejnego dębu Hitlera – może stalinowski budynek urzędu Miasta trzba rozebrać do spodu i postawic tam plebanie ) PANIE MARIO KUROWSKA prosze do córuni wracać za ocean do… Czytaj więcej »

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Gande no porównując do palaktu Kurowskiej na wzur kampanie ex prezydenta Kaczynskiego to naprawdę wypas obrobki 😀

aa
aa
2024 lat temu

Do ataku Mości Panowie. Debata musi się odbyć. Nie sądzę aby Kurowska udostępniła Wam upolityczniony JDK. Tam mogą być tylko realizowane spoty wyborcze PIS z udziałem zależnej od niej młodzieży, pracowników urzędu. Jawna kampania za pieniądze z naszych podatków. / Jeden możemy oglądać w internecie/. Debata może odbyć się więc na sali MOSiR. Zobaczymy co na to będący w zmowie z Kurowską dyrektor tego ośrodka, kandydat Tow. Baniak, którego głównym zmartwieniem jest nie program wyborczy dla naszego miasta, lecz jak korzystnie sprzedać ewentualne glosy swoich naiwnych wyborców. Można przewidzieć już dzisiaj wynik tej debaty. Tylko trzej Panowie z tego towarzystwa… Czytaj więcej »

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Czy to ma być kasting na najlepsze zdjęcie , czy znajdzie się ktoś, kto podejmie się zlikwidować dysproporcje {tzw. Polskę B, C D , czy E} i stworzyć godziwe { humanitarne} warunki życia młodym , oraz poprze to odpowiednimi gwarancjami. Czy nadal mamy wegetować w tej pseudodemokracji i humanitarnym niewolnictwie …???

prawda was wyzwoli
prawda was wyzwoli
2024 lat temu

Bravo Czeluśniak krasinskiego jest z tobą ! a pani do dąbrówki

Wasz wyborca
Wasz wyborca
2024 lat temu

Waszą ekspozycją powinno być świadectwo dotychczasowej działalności. Na radnych i wójtów i członków rady miasta/powiatu wini kandydować ludzie znani a nie tacy, którzy chcą do władzy. Pomyślcie troszkę Panowie 🙂 Ale jak najbardziej kłócić się trzeba żeby wyborcy mieli ogląd kto jak działa i na kogo głosować nie trzeba. A jeszcze co do miejsca, skoro tak Wam zależy na pokazaniu się to na koniec taki mi pomysł przyszedł – tyle domów ludowych stoi, może tam zrobilibyście jakieś wiece, co by Was ludzie troszkę pytaniami pogimnastykowali, a i wtedy każdy mógły sobie Was w 3D zobaczyć 🙂 A jak nie wpuszczą… Czytaj więcej »

Brooklin
Brooklin
2024 lat temu

Jeżeli macie dosyć tej władzy… to wiecie na kogo głosować ?
NA MŁODYCH!!
nie głosujcie na tych samych, bo mają doświadczenie i nic nie robią ale są znani!!
Macie kilku kandydatów w wieku od 18 do 25 lat prawda? popatrzcie na listy !!
I co najważniejsze, muszą młodzi również iść do wyborów!!
Głosować na kolegów i koleżanki ze szkoły, a zobaczycie , że nie będzie trzeba wyjeżdżać z Jasła

Elka
Elka
2024 lat temu

Tylko P Kurowska !!! Tyle dobra co Ona zrobiła dla Jasła to żaden burmistrz !! Tylko trzeba w Jaśle mieszkac to,będzie wiedział a nie w p…..! A burmistrz może być nawet z Jarocina byle mu na naszym mieście zależało tak jak Pani Kurowskiej .

ciasna prezesura
ciasna prezesura
2024 lat temu

Przetacznik,jak zwykle sieje demagogie nie tylko przedwyborczą.Proponuje miejsce w debacie tylko dla przedsiębiorców.Cóż niema ten Pan niczego do zaoferowania mieszkancom?A co z mieszkańczmi?,dlaczego boi się konfrontacji z nimi ?Jako Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej ma ich dosyć i mieszkańcy serdecznie jego mają dosyć.Niech go wybierają wyłącznie przedsiębiorcy i ludzie z ciemnych układów.

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Elka, brałaś coś?

Maria Kurowska
Maria Kurowska
2024 lat temu

Ja musze wygrac

MAciek
MAciek
2024 lat temu

Młodzi?? A co Ci młodzi mogą zrobić. Co wiedzą, jakie posiadają wykształcenie jakie doświadczenie i w czym?? 25 lat to za mało aby brać się za rządzenie. JA nie mam wiele więcej ale bym nie oddał swojej sprawy np w ręce 21 letniego radnego. Ci ludzie jeszcze wypowiadać się nie potrafią. bez jaj. 30 lat to rozumiem ale 21 to kpina.

Bodex
Bodex
2024 lat temu

10-11-2010 09:56
IP: 83.18.111.*
No teraz jakby to zobaczyły władze to możesz się spodziewać niezłego nalotu na posesję za podawanie się za kogoś innego pełnym imieniem i nazwiskiem…
Nie bądźmy aż tacy naiwni żeby aż tak się unosić…
Każdy ma swojego kandydata i na niego zagłosuje. A jeśli nie wie co dany kandydat chce zaoferować to ma od tego hasła wyborcze oraz wiadomości od znajomych…
Ewentualnie wywiady w gazetach.
Koniec kropka (.)

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Elka – czy ty nie postradałaś zmysłów ty się kobieto nie słyszysz co ty piszesz chyba chciałaś napisać TYLE ZŁEGO !!!!!

brooklin
brooklin
2024 lat temu

ale młodzi jak sam wiesz, bo też jesteś młody są nadzieją na lepsze jutro 🙂 i zobaczysz że jak się dostaną do rady, to więcej dobregozrobią niż osoby które wrosły już korzeniami w stołki rady…

S-S
S-S
2024 lat temu

Pewne jak lokata w banku.Do drugiej tury wyborów przejdą Marycha Kurowska i Lechu Zduński.Przegrana Don Kichoteria będzie tęsknić do pięknej Dulcynei.Na pocieszenie zostanie im pewne rajcowanie,bo naciułają głosów z całego miasta

pit
pit
2024 lat temu

ELKA ,ODSTAW PROSZKI !!!

a
a
2024 lat temu

Czemu ten Czeluśniak jest wklejony na zdjęcia, by za plecami mieć budynek UM Jasło ?

ptyś
ptyś
2024 lat temu

Pani Maria Kurowska zwycięży !.

majk
majk
2024 lat temu

Czeluśniak wycięty w Photoshopie i wklejony na tle Urzędu Miasta :))) buehehe. Ciekaw jestem jakie było prawdziwe tło :)))

majk
majk
2024 lat temu

Dyzio – miszcz Photoshopa i haseł wyborczych! buehehehehehe :)))

nemo
nemo
2024 lat temu

Kandydaci na burmistrzów już zaczynają się podgryzać między sobą hahahhaha – Co to oznacza ?
Maria Kurowska wygra jak nic ! 🙂

M
M
2024 lat temu

Tylko pani Kurowska na burmistrza. Naprawdę nie widzę innego kandydata.

gbur
gbur
2024 lat temu

Jeszcze raz wylazły z Kurowskiej wszystkie ciemne strony PiS u.
Zazdrość, zawziętość, złośliwość, brak poszanowania innych poglądów, niestosowanie się do obowiązującego prawa, arogancja, pycha i sto innych przypadłości . Od takiego burmistrza niech nas ręka Boska (i kartka wyborcza ) broni.
PiS precz z Jasła !!!!

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Elka !!! Dopalacze zabronione, a ty pierdoły opowiadacz.
Dokładam się do biletu tylko nie wiem czy to ma być jako bagaż podręczxny czy jako ładunek niebezpieczny o podwyższonym zagrożeniu

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
2024 lat temu

TYLKO p.LESZEK ZDUŃSKI ZASŁUGUJE NA FUNKCJE BURMISTRZA< SPOKOJNY I ROZSĄDNY TO CZŁOWIEK BYŁ ZASTĘPCĄ < LECZ MARYŚKA GO WYLAŁA ZA INNE PROJEKTY!!!

.
.
2024 lat temu

Sprawiedliwy, zaopatrujesz się w tym samym smartshopie co Elka ? Ten pan zasłużył na funkcję zastępcy Marii K. I wystarczy.

Adam K.
Adam K.
2024 lat temu

Ten Krzysiu M. to taki nieporadny co dostał pracę w Wisłoce jako listonosz dzięki Kurowskiej a teraz przeciw niej a jego brat to SB-ek ,który też startuje od górczyka tylko do powiatu!Rodzinnie popierają tadzia tylko co będzie po wyborach bo jeszcze żona krzysia pracuje w UM.???

~ewangielik
~ewangielik
2024 lat temu

Każdy może zostać burmistrzem, ale nigdy Kurowska. Ta partia pisowska podległa klerowi katolickiemu musi być zdelegalizowana. Kurowska zachowuje się gorzej jak cała władza komunistyczna za czasów PRL-u. Kobieta chora jak i Yaro Kaczyński. Chora nieuleczalnie na władzę a na każdym kroku uwidacznia się niekompetencja. Jej miejsce jest w szkole. Przsłużyła się do zakorkowania autami centrum miasta. Obsurdem było modernizowanie centrum. Budżet miasta poniósł olbrzymie koszty wywiezienia śmieci popowodziowych zdeponowanych na zamknietym wysypisku śmieci przy ul.Żniwnej na skutek błednej decyzji. Nie wykorzystała środków UE na budowę obiektu utylizacji odpadów komunalnych w Gamracie. Jaślanie głosujcie na kandydatów z innych opcji politycznych. Wszystko… Czytaj więcej »

klick
klick
2024 lat temu

tylko PAJAK !!!!!!!!!!!!!!

po
po
2024 lat temu

a jakie osoby startują z pisu, podajcie to nie zagłosujemy na nich………

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

A może by tak w ogóle nie oddać głosu na żadnego z kandydatów.Niech rozegrają partię szachów sami w rodzinnej atmosferze,jak to bywa w cosa nostra????

kamil
kamil
2024 lat temu

Ronin ty debilu 😀

Lord do Ewangelika
Lord do Ewangelika
2024 lat temu

Brawo widzę, że również boli cię złe zarządzanie miastem przez tą nauczycielkę! Powtarzam KAZDY KANDYDAT DOBRY BYLE NIE KUROWSKA!

zsokowaaaany
zsokowaaaany
2024 lat temu

Pan Czeluśniak to jest geniusz jednak!
4 listopada złożył pismo, materiał napisany 9 przy czym 6,7 to dni wolne od pracy, ale oczywiście Pan Krzysztof uważa,że pisma złożone przez niego powinny być załatwiane z prędkością światła! Powodzienia życzę miastu z takim Radnym w nastepnej kadencji!

Ronin
Ronin
2024 lat temu

TYLKO KUROWSKA !!!!!!!!!

Harry
Harry
2024 lat temu

tylko Przetacznika nie będziemy musieli się wstydzić jako burmistrza! tylko on może być dla Jasła takim burmistrzem jak Przytocki dla Krosna. Janusz na burmistrza!

jaaaaaaaa
jaaaaaaaa
2024 lat temu

zdecydowanie czas na zmianę burmistrza!!!!! ileż można:P

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Proszę, proszę – nawet lord hau-hau zabiera głos 😀 ewangelik – z okazji święta, jak widzę, dostałeś przepustkę. Na długo? 😀

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Kto nie ma pieniedzy za wynajm JDK niech cicho siedzi,wszyscy placa (energia,sprzatanie itp.)dwa lata temu za spotkanie z pewnym znanym profesorem zaplacil jeden pan i nie narzeka a komitetu wyborczego nie stać?!!

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Panie Czelusniak,kiedy zakończysz te swoje brednie,wciąż to samo przeciez gadasz,tobie najbardzirej nie podoba sie pani burmistrz a wszyscy Jaslanie ją podziwiają,trudno jest prawdzie sie przeciwstawić w pojedynkę.

wujek
wujek
2024 lat temu

Pan Janusz Przetacznik na burmistrza

Janek
Janek
2024 lat temu

Nie ma lepszego kandydata jak Przetacznik

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Przetacznik to powiew innowacyjności dla Jasła – uwierzcie i głosujcie!

Nastrodomus
Nastrodomus
2024 lat temu

Przetacznik to powiew innowacyjności a Baniak młodości.
Boże chroń cara i Marię królową.

Back to top button
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x