r e k l a m a
PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Burmistrz zaprzysiężony. Będzie raport o stanie miasta

„Obejmując urząd burmistrza miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg” – ślubował nowo wybrany burmistrz Jasła Andrzej Czernecki podczas dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miasta, której pierwsza część odbyła się w Jasielskim Domu Kultury.

Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Burmistrz elekt, składając zaprzysiężenie oficjalnie objął stanowisko burmistrza miasta Jasła. Dziś z rąk ustępującej burmistrz Kurowskiej otrzymał gratulacje objęcia funkcji.
Pragnę pogratulować objęcia funkcji przez mojego kolegę Andrzeja Czerneckiego i przy tej okazji powiedzieć Państwu, że gratulując cieszę się, że miasto oddaje w dobre ręce mam nadzieję i w dobrym stanie – mówiła Maria Kurowska dziękując równocześnie współpracownikom za minioną kadencję.
Zobacz fotorelację z uroczystości zaprzysiężenia burmistrza Jasła
Gratulacje złożył również między innymi starosta jasielski Adam Kmiecik.
Życzę panu burmistrzowi, aby miasto Jasło było miastem rozkwitu, aby miasto Jasło było miastem rozwoju i aby miasto Jasło było miastem spełnionych nadziei i wykorzystanych szans. Miasto Jasło jest sercem tego powiatu i od pomyślności miasta zależy pomyślność całego powiatu – mówił Adam Kmiecik, starosta jasielski.
Andrzej Czernecki, jako nowy burmistrz Jasła podziękował Marii Kurowskiej za 4 lata pracy, doceniając włożony wysiłek, życzył również spełnienia osobistych planów.
Uroczysta sesja Rady Miasta Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Dziękuję pani burmistrz Marii Kurowskiej za 4 lata pracy. Praca na stanowisku burmistrza jest pracą wyjątkowo odpowiedzialną, pracą która przynosi satysfakcję. Bywają również chwile trudne, najważniejsze jest to, że są ludzie, którzy chcą podejmować takich wyzwań i spełniają je. Ocena prac należy do wyborców, Państwo zadecydowali że na tym stanowisko następuje zmiana. Natomiast jako osoba która ma doświadczenie samorządowe potrafię docenić wszystkie wysiłki, dlatego chciałem w tym miejscu, w tym dniu podziękować za to wszystko i życzyć spełnienia marzeń osobistych.
Burmistrz Czernecki odniósł się do słów Marii Kurowskiej, która stwierdziła, że miasto jest w bardzo dobrej sytuacji wyjściowej dla nowej kadencji.
Zapowiedział przygotowanie i podanie do opinii publicznej tak zwanego „bilansu otwarcia” dotyczącego stanu miasta. Według zapowiedzi dokument ten ma powstać na przestrzeni kilku dni.
Andrzej Czernecki (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl
W części podzielam to, że wiele spraw jest na dobrej drodze, natomiast pozwólcie Państwo, że po kilku dniach pozwolę sobie wspólnie z radą miasta przedstawić raport o stanie miasta, nazwijmy go bilansem otwarcia – mówi Czernecki.
Jak mówił w dalszej części wystąpienia, istotą dobrej pracy burmistrza i realizacji planów jest zaangażowanie mieszkańców miasta i wszystkich środowisk jasielskich.
Ważną kwestią jest zaangażowanie mieszkańców miasta we wszystko to co będziemy chcieli robić i kreować. Bardzo proszę, aby wszystkie środowiska naszego miasta zechciały się włączyć aktywnie w tę prace. Zapewniam, że jeżeli będą propozycje, będziemy wybierać wszystkie te najlepsze i na pewno nie zmarnujemy żadnej, która posunęłaby miasto w dobrą stronę – powiedział burmistrz.
W uroczystej sesji udział wzięli między innymi nowo wybrani radni miejscy, powiatowi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, pracownicy urzędu miasta i mieszkańcy Jasła.
Po zaprzysiężeniu obrady II sesji Rady Miasta przeniosły się do Urzędu Miasta, gdzie podejmowane zostały pozostałe uchwały.
Zobacz fotorelację z uroczystości zaprzysiężenia burmistrza Jasła
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

20
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Dobrzy WiceCHORE PAŃSTWO!!!AlajasielskakobaYaszi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zuzia
Gość
zuzia

Tylko agat25 jest w stanie napisać prawdziwie obiektywny raport o stanie Jasła! 😛

1lng
Gość
1lng

bezpartyjny powiedzm mi jaki nowy ten burmistrz? Wszystko co kandydowało to przecież odgrzewane kotlety. Już nie pamiętasz czemu go pogonili ze stołka 4 lata temu?
Też mi demokracja kiedy zamiast głosować na dobrego burmistrza głosuje się na mniejsze zło.

haliha
Gość
haliha

Brawo Pisman!! Adat 25- lecz sie bo napyawdę masz nierówno pod sufitem. Twoje wypociny są bardzo kiepskie a poza tym póżno pisze sie przez o zamknięte

Do bezpartyjny
Gość
Do bezpartyjny

Burmistrz zapowiedział, że powoła zespół doradców. Do dobry kierunek. Samodzielnie nikt nie udźwignie kierowania Miastem.

jaślanka
Gość
jaślanka

Skoro został wybrany pan Andrzej Czernecki to oznacza ,że ludzie mieli już dość rządów PIS-u i Marii Kurowskiej. Panie Andrzeju życzę wiele sił i wytrwałości na stanowisku burmistrza miasta Jasła…. jaślanie są całym sercem z panem…powodzenia:)

kobaYaszi
Gość
kobaYaszi

Pamięć w mieście jest słaba wybory były 4 lata temu i ktoś wcześniej burmistrzował??? Zawsze staram się widzieć dobre strony,ale oby z 4 lata nie trzeba było się znów wstydzić za burmistrza i w konsekwencji za siebie,do rozpatrzenia dla autorów płomiennych postów zadowolenie z wyboru nowych starych złych władz Miast Jasła…

jasielska
Gość
jasielska

co to za analfabeta pod tym linkiem agat 25? Mam nadzieje, ze dzieci tego nie czytają. Miejski Nowobogacki musi to być z lumpen-proletariatu. Pogardza pochodzeniem ze wsi, bo sam nie miał nigdy piędzi ziemi, gardzi wartościami polskimi, bo sam żadnych wartosci nie reprezentje….. A nazywa się prawdziwym Jaslaninem …. ojej ale wstyd…. Tak „Kanary” etc. to jego miejsce.
Taki to jest elektorat nowego Burmistrza…. niestety. Mimo wszystko niech się Burmistrzowi uda. Wypunktujemy po 4 latach…

Ala
Gość
Ala

Nalezy podziekowac Pani Kurowskiej za 4 lata rzadow skoro zajela 1miejsce wsrod burmistrzow na podkarpaciu to znaczy ze byla dobrym burmistrzem.Ale niektorzy tego wola nie widziec bo nigdzie nie widzialam by to ogloszono. Byla elegancka pieknie sie wypowiadala a to w mysl zasady jak cie widza tak cie pisza.

CHORE PAŃSTWO!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO!!!

Mam propzycje , aby wyborcy wycenili wartość wykonanej pracy i wypowiedzieli się ile nasi ” włodarze” powinni zarabiać – przecież my im płacimy — możemy wymagać i oceniać – {nie wystarczy mieć tylko ambitne programy , ale trzeba je realizować i za wykonaną prace powinni mieć płacone}. To kilkunasto- % poparcie nie powinno być dla nich w prawdziwej demokracji mandatem do reprezentacji wszystkich – frekwencja to pokazała i to jest dla was wilczy bilet – i nie tłumaczcie tego obojętnością na to – kto ma rządzić, gdyż wstrzymanie się od głosu to też wybór i pokazanie waszej wartości w oczach… Czytaj więcej »

bezpartyjny
Gość
bezpartyjny

GRATULACJE DLA NOWEGO BURMISTRZA!!!
PANIE BURMISTRZU ABY PAN NIE POPEŁNIŁ BŁĘDÓW Z POPRZEDNIEJ KADENCJI ABY DOBRAŁ PAN SOBIE ODPOWIEDNI ,ODPOWIEDZIALNY ZESPÓŁ,KTÓRY BĘDZIE PRACOWAŁ DLA DOBRA PANA I MIESZKAŃCÓW JASŁA,
ŻYCZĘ POWODZENIA

PiS-man
Gość
PiS-man

Gdy czytam płody twych myśli agacie25 to wiem, że coś ci dolega. Nie wiem jednak, czy to sraczka czy padaczka… 😀

Grześ
Gość
Grześ

Panie redaktorze dlaczego nie ma nawet słowa jak Dyzio przywoływał do porządku radnych i obserwatorów.Widzę że weszło mu to w krew po 1 sesji.

ika
Gość
ika

Serdecznie gratuluję Panu Andrzejowi Czerneckiemu.

BARON
Gość
BARON

Puder opadł,pokazał się pot…Z Radą Miasta nowy Burmistrz zużyje zapewne wiele dezodorantu by nie śmierdziało,,,

sas
Gość
sas

i co on oferuje?
bo młodzież chce kryte lodowisko. w sumie fajny pomysł.
pomyslcie o tym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ona
Gość
ona

Biedny Andrzej służył Mariii a teraz musi służyć Przetacznikowi bo żonka pracuje u Pana Pre3zesa biedny on oj biedny ale co się nie robi dla kasyyyyyyyyyyyyyyyytyt

do miśka
Gość
do miśka

Pół kadencji zejdzie na rozliczanie poprzednika. Drugie pół na obsadę stanowisk. Pod koniec czwartego roku należy się zastanowić co by tu zrobić by było z czym iść na kolejne wybory. Władza przed wyborami dostaje powera takiego jak Mary. Jednak przespała , za późno się zerwała , przegapiła debatę, schowała budżet, nie pokropiła autobusów i co? Cztery lata szybko miną – jeżeli będzie się dreptało w miejscu i tylko rozliczało poprzednią ekipę to mieszkańcy wystawią rachunek.

agat25
Gość
agat25

Robota> wykonana – Kurowska za polityczną burtą poszła na dno , a Tobie BURMISTRZU Czernecki NIECH SIĘ DARZY jak najlepiej w Twojej 4 letniej kadencji – PRAWDZIWI JAŚLANIE SĄ Z TOBĄ :)))) ………..ten rok był nie zwykle trudny i niestety obfity w złe wydarzenia dla Polski i Jasła , ale dla prawdziwych Jaślan kończy się pełnym sukcesem po wyeksmitowaniu NAJGORSZEGO w HISTORII NASZEGO MIASTA WIEJSKIEGO MOHERA i jego przybocznych PiSiorskich przydupasów !!! ………………………………….jadę odpocząć w Alpy na nartach ,a pużniej może Kanary bo w Egipcie jakiś rekin biało pletwy dożyna watachę homo-sapięs , zapewne Pisioor :)))))))))) ,,,,,,,,,,

S-S
Gość
S-S

Wielka pompa medialna.Nigdy to się nie przełoży na poprawę jakości życia mieszkańców.Będzie wiele lukrowania,pudrowania.Ludzie,którzy będą współrządzić mają odmienne,własne partykularne interesy ,nakierowane na zaspokojenie potrzeb ich sponsorów z zewnątrz,a to rodzinnych,a to różnej maści klik i powiązań.Szykują się kolejne stracone lata dla Jasła.

Dobrzy Wice
Gość
Dobrzy Wice

Oby Czernecki wybrał mądrych zastępców na wice burmistrzów, którzy nie są skorumpowani ani nie mają złej przeszłości moralnej jak i zawodowej .

Close
X