MiastoWiadomości

By dzieci były bezpieczne na drodze

Wczoraj odbył się uroczysty finał konkursu rysunkowego „Uwolnić odblaski”, którego głównym założeniem jest popularyzowanie bezpieczeństwa na drodze. W spotkaniu wzięli udział młodzi laureaci, ich nauczyciele oraz przedstawiciele instytucji, które zorganizowały to przedsięwzięcie. Do rąk zwycięzców trafiły dyplomy i cenne nagrody.

Praca Bartosza Leśniaka ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu - laureata I miejsca (fot. Damian Palar)

Konkurs „Uwolnić odblaski”, to jedna z akcji programu „LOTOS-Bezpieczna droga do szkoły”, którego celem jest edukacja oraz ochrona dzieci przed zagrożeniami w ruchu drogowym. W jego ramach m.in. każdy uczeń klasy pierwszej w powiecie jasielskim otrzymał tzw. „zestaw bezpieczeństwa”. W skład zestawu weszły materiały edukacyjne na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz odblaskowe naklejki, maskotki.

Konkurs rysunkowy to kolejna propozycja dla pierwszoklasistów, którą zorganizował Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Głównym celem konkursu jest wyrobienie nawyku noszenia odblasków przez uczniów i zwrócenie uwagi na fakt, że dziecko wyposażone w ten sposób jest o wiele bardziej bezpieczne na drodze. Z pośród nadesłanych prawie dwustu prac plastycznych jury oprócz wybrania trzech najlepszych wyróżniło siedem rysunków.

Zwycięzcami V edycji konkursu „Uwolnić odblaski” zostali:

I miejsce – Bartosz Leśniak ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu
II miejsce – Mikołaj Zając ze Szkoły Podstawowej w Harklowej
III miejsce – Michał Cygnar ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jaśle

Laureat pierwszego miejsca otrzymał rower, kask, kamizelkę odblaskową oraz dyplom. Wywalczył również nagrodę dla swojej szkoły w postaci dwóch rowerów górskich i zestawu mini znaków drogowych, dzięki któremu uczniowie będą mogli poznawać zasady ruchu drogowego.

Nagrody i dyplomy wręczyli uczniom i ich opiekunom m.in. Robert Bialik – prezes zarządu LOTOS Jasło oraz Józef Biernacki – prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Serdeczne gratulacje laureatom i wyróżnionym złożył również nadkom. Zdzisław Sudoł – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x