Ważne wydarzeniaWiadomości

Czeka nas powtórka sprzed czterech lat. Kurowska i Czernecki w II turze

Zgodnie z przewidywaniami Maria Kurowska zwyciężyła w wyborach w Jaśle. W drugiej turze spotka się z Andrzejem Czerneckim. Zapowiada się starcie jak sprzed czterech lat.

Maria Kurowska i Andrzej Czernecki spotkają się w II turze wyborów
Do Miejskiej Komisji Wyborczej spłynęły dane ze wszystkich 28 obwodowych komisji.
Kurowska pewnie wygrywa I turę
W pierwszej turze bezapelacyjnie wygrała Maria Kurowska, uzyskując 36,7 proc. poparcia (ponad 5,5 tys. głosów). W drugiej turze urzędująca burmistrz spotka się z Andrzejem Czerneckim, na którego zagłosowało 23,3 proc. uprawnionych (ponad 3,5 tys. wyborców).
W dwudziestu ośmiu obwodach zwycięża Maria Kurowska, wyjątkiem jest obwód numer 16 (osiedle Sobniów), w którym większość głosów uzyskał Andrzej Czernecki.
Kandydaci powalczą o głosy pozostałych kandydatów. Głównie dwóch – Janusza Przetacznika (12,5 proc.) i Tadeusza Górczyka (12,7 proc.), którzy otrzymali ponad 1700 głosów).
Najsłabiej wypadli kandydat Platformy Obywatelskiej Leszek Zduński – 8,7 proc i kandydat KWW Nasze Jasło Tadeusz Baniak – 5,7 proc.
PiS wprowadzi najwięcej radnych do RM
Prawo i Sprawiedliwość w Jaśle wprowadzi najwięcej radnych do Rady Miasta. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że kandydaci tej partii cieszyli się wśród jaślan 28,69% poparciem – co przekłada się na 7 mandatów radnych. Drugi jest lokalny Komitet Wyborczy Wyborców „Jaślanie” z wynikiem 20,11 proc. poparcia – 5 mandatów. Słaby wynik uzyskała Platforma Obywatelska, która uzyskała poparcie 18,39 proc. – co daje 4 mandaty w Radzie Miasta.
Dalej plasują się lokalne komitety wyborcze. KWW Przymierze Samorządowe Podkarpacia – 14,13 proc. (3 mandaty); dalej KWW Forum Jasielskie – 12,54 proc. (2 mandaty) i na końcu KWW Nasze Jasło – 6,14 proc. poparcia (brak mandatów).
Blisko połowa jaślan poszła do wyborów

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji w Jaśle. Wynika z nich, że do wyborów jak do tej pory poszło 49,90 proc. uprawnionych do głosowania.
To mniej niż w powiecie, gdzie do urn poszło – 51,44 proc. wyborców.  Mniejszą frekwencję odnotowano tylko w gminie Kołaczyce –  45,22 proc.  Najchętniej do wyborów poszli mieszkańcy gminy Krempna – 58,85 proc i gminy Nowy Żmigród – 58,66 proc.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Jestem daleko od rozgrywek i wojenki PO-PIS (osobiście kibicuję ekipie PO) ale głosowałem na Kurowską. W porównaniu z działaniami Kurowskiej Czernecki był po prostu nieudolny (pamiętacie „wytrysk burmistrza”) Miasto ma w końcu gospodarza, ulice są schludne, miasto zadbane. Popatrzcie na działania JDK – takiego nagroamdzenia imprez kulturalnych nie przypominam sobie za rządów Czerneckiego. Gdzie nie spojrzysz tam nowa inwestycja. Widać i czuć że miasto się rozwija. (spójrzcie na Gorlice czy Krosno albo Sanok – Jasło wyprzeddza te miasta w cuglach jeśli chodzi o inwestycje komunalne) 5 grudnia sprawię Kurowskiej mikołajowy prezent!

AeR
AeR
2024 lat temu

Brawo Brawo Brawo- Gratuluję Pani Burmistrz i wszystkiego dobrego;]

KASA
KASA
2024 lat temu

DRAMAT

Do Jaślanin
Do Jaślanin
2024 lat temu

Sklep z dopalaczami zamknięty a ciebie dalej trzyma??

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Jaślanin! Dopalaczom mówimy NIE!

MARIO
MARIO
2024 lat temu

Dla mnie jest zaskoczeniem pozycja p. Czarneckiego…Burmistrz Kurowska winna swobodnie wygrać drugą turę wyborów,bo jak by porównanać bezpośrednie osiągnięcia obu kandydatów,to ta zrobiła dużo więcej dla miasta.Nie mówiąc o stosunku p. Kurowskiej do obywatela i jego problemów(zawsze otwarta,gotowa pomóc)…Jedyne co winna zrobić,to wreszcie zmusić panią z JDK do dopuszczenia młodzieży do prezentacji swojej twórczości bez ograniczeń.Także lokalnych artystów,wałęsających się poza miastem ze swoimi dziełami.,zamiast ładować premie…Jestem za pozostawieniem p. Kurowskiej na stanowisku!

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Nie ma co tak przeżywać tych wyborów : kandydaci mieli ” piękne ” programy i założenia, ale żaden nie chciał wziąć odpowiedzialności za niespełnione obietnice — co odzwierciedliło się frekwencją wyborczą : ponad 55% nie ma nadziei na zmiany , lub skutecznie odstraszona {socjotechniką } przeświadczeniem jakiegokolwiek wpływu na zmiany … a reszta skłócona i podzielona…..

1lng
1lng
2024 lat temu

pokazuje to tylko jaki naród tępy. Zagłosuje tylko na tego, którego nazwisko kojarzy. To co, że jeden gnębił ich przez 4 lata a drugi przez 4 lata wcześniej ważne że ich kojarzą.
Eh czuje się teraz jak w greckiej tragedii. Cokolwiek się nie wybierze będzie źle.

pseudonim
pseudonim
2024 lat temu

popieram 1Ing
ehh … myśałem ze zmądrzejecie 🙁

maria
maria
2024 lat temu

Gratuluje Pani Marii. Wygra Pani napewno. I czekamy na dalsze prace w naszym mieście, które pięknieje, kobieta po kobiecemu patrzy na wiele spraw i tego się trzymać. Mężczyżnie jest obojętne czy chodnik jest kolorowy czy szary. Dbajmy o estetykę miasta a będziemy radośniejsi. pozdrawiam

ONA
ONA
2024 lat temu

Gratulacje ogromne w imieniu własnym gdyżjestem wdową .Jakże się cieszę .Bedziemy nadal spoglądac na rozwijające sie nasze miasto .

sa
sa
2024 lat temu

czekam na debate

jaslak
jaslak
2024 lat temu

ehhhh……. a można było rzeczywiście coś zmienić w tym starzejącym się i umierającym mieście…. gdyby jaślanie mieli trochę oleju w głowie to druga tura byłaby pojedynkiem górczyk – przetacznik. a wyszło jak zawsze… czyli tak jak w „Rejsie” – lubimy te piosenki które znamy…

jasielska
jasielska
2024 lat temu

Gratulacje dla Pani Burmistrz! Pamietam interwencje w sprawach”obywatelskich” u burmistrza Czerneckiego – nic nie zrobil – nawet nie zanotował sprawy, w ktorej interweniowalismy, natomiast oczywiscie obiecywał przysłowiowe gruszki na wierzbie.Potem przyszlismy z tym samym do burmistrz Kurowskiej: od razu rozłożyła notes, zapisała sprawę, nie obiecywała, ze załatwi, obiecywała, że rozezna. I sprawę załatwiła. Jest rzetelna i zalezy jej na Jaśle a nie na własnej karierze – na tę juz sobie zapracowała tytułem Najlepszego Burmistrza Podkarpacia.

facet
facet
2024 lat temu

Jak się jest dobrym gospodarzem to nie trzeba II tury wyborów i marnotrawienie i tak małych budżetów Jasła – w Krośnie nie ma takich problemów.
http://www.krosno24.pl/index2.php3
U nas …. no cóż pożyjemy zobaczymy.

ghh
ghh
2024 lat temu

bardzo dobrze niech wygra kurowska

Beta
Beta
2024 lat temu

Tylko kobieta może sprawić, że nasze Jasło będzie jeszcze piękniejsze – a więc pani Maria Kurowska !

nie jaślanin
nie jaślanin
2024 lat temu

Tak, tak: „Tylko kobieta może sprawić, że nasze Jasło będzie jeszcze piękniejsze…”
Tylko kobieta. Może i Kopernik była kobietą!
******
Nie widzę żadnych konkretnych powodów za ponownym wyborem pani Kurowskiej – a tylko takie, jak powyżej, tzn. żadne.
Za Czerneckim przemawia ilość przygotowanych projektów do Funduszy Unijnych, które ta Pani przywłaszczała później jako swój sukces.
CZASU JEST MAŁO- z Funduszy Unijnych możemy korzystać do 2013.
P.S. Dlaczego moderator wykasował nieprzychylne komentarze dla tej Pani, a zostawił te które, są jakby prosto z jej ust wyjęte???
Czasu jest mało. Jestem za Czerneckim.

obiektywna
obiektywna
2024 lat temu

Zgadzam się z „Betą” i ,,jasielską”. Pani M.Kurowska stara się pomóc mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów na miarę swoich możliwości. Nie jest cudotwórcą i nie jest w stanie rozwikłać wszystkich spraw i np. dla wszystkich nagle znaleźć pracę. A Jasło za jej kadencji zmieniło swoje oblicze. Nikt temu nie zaprzeczy.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Ja będę głosować na Czarneckiego…myślę że to najlepszy wybór….i mam nadzieję że Pani Kurowska zakończy już swoją działalność…
I niech nikt nie mówi, że Czarnecki nic nie robił, bo to za jego kadencji Jasło się rozwijało. Młodzież miała więcej rozrywki, było więcej imprez kulturalnych i dla starszych i dla młodszych. Nie żałował pieniędzy na sport itp.

ja
ja
2024 lat temu

A czego pan Czernecki się spodziewał, ze wygra te wybory? Po wątpliwej koalicji z panem Czeluśniakiem ? Czy na podbieraniu haseł wyborczych innym KW jak podawały media, a może na podstawieniu kandydata bez zdjęcia o imieniu i nazwisku lubianego przewodniczącego Rady Miasta z innego komitetu ? Czy wreszcie o śmiesznej ulotce oczerniającej panią Kurowską ?

zxc
zxc
2024 lat temu

a ja zagłosuję na Panią Kurowską, która jest bardzo życzliwą i miłą osobą, która stara się dbać o nasze miasto. Z mojego punktu widzenia Jasło przez ostatnie 4 lata bardzo zmieniło swoje oblicze, oczywiście na dobre

xyz
xyz
2024 lat temu

zmieniło oblicze ? 1000 „defilad”, deptak i prysznic na rynku …suuuuper… ;/
tak to jest jak sie patrzy tylko na kwiatuszki przy drodze a nie ma sie pojęcia o polityce
Mam nadzieje, że nowy burmistrz w końcu wezmie się do roboty … bo pochody i odsłanianie pomników to nie wszystko …
Zobaczymy…

RJS
RJS
2024 lat temu

Wybór pomiędzy cholerą a dżumą. Tą, co „się stara”, a za cholerę nic nie wychodzi a tym co się starał. Połowa z nas nie zechciała w niedzielę wyjść z domu, i wyszło jak zwykle.
Czas wyjeżdżać. Adieu !

ixi
ixi
2024 lat temu

a moglo byc normalnie..jak w BEZPARTYJNEJ i NOWOCZESNEJ GDYNI!…a tak to bedzie jak bylo – kiszka! wrrooc Pisowska kaczka…oby NIE!

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Wskażcie mi jeden sektor w mieście, który się rozwija i nie potrzebuje finansowania z budżetu miasta. Oczywiście po za sektorem prywatnym. Do autobusów dopłacamy, do odpadów dopłacamy, do JDK, do MOSiR dopłacamy, zostaje tylko na kwiatki.

agrafka
agrafka
2024 lat temu

Nie głosujcie w 2 turze na babę. One nadają się tylko do garów!

mik
mik
2024 lat temu

tylko nie Czernecki

~ewangielik
~ewangielik
2024 lat temu

Wyniki wyborów pokazują jakim Jasło jest Ciemnogrodem. Nie potrafią uwolić miasta od czarnej katolickiej mafii i jej awanturniczej pisowskiej partii. Jest jeszcze nadzieja w II turze, że Maryche wywieziecie z tego miasta do Dąbrówki. Nie zmarnujcie szansy!
Czernecki to właściwy kandydat i trzeba mu zaufać. Trzeba oddać na niego głos.

obiektywny
obiektywny
2024 lat temu

do „nie jaślanina” – „Za Czerneckim przemawia ilość przygotowanych projektów do Funduszy Unijnych, które ta Pani przywłaszczała później jako swój sukces” – skoro piszesz takie rzeczy to proszę wymień te projekty! BArdzo jestem ciekawy? Bo ja jestem innego zdania.

sekada
sekada
2024 lat temu

KUROWSKIEJ CZAS NADSZEDŁ, 5 GRUDNIA WYJAZD DO DĄBRÓWKI. Komitety nie dadzą się kupić!!!

xc
xc
2024 lat temu

Obiektywny …..Ja wymienię „fundusz norweski ” „REWITALIZACJA MIASTA” z norweskiego było docieplanie budynków m.inn szkół i przedszkoli z rewitalizacji chodniki ,parkingi tyle wiem ,,,,,a to załatwiał Czernecki ….

jasielska
jasielska
2024 lat temu

Osobom, które zarzucaja p. Kurowskiej kościółkowość (jesli to w ogóle moze byc zarzutem) radzę dostrzec na coniedzielnej maszy p. Czerneckiego u Franciszkanów. Tylko ze jego widok tam przywodzi refleksje jak można modlic się pod figurą a na urzędzie załatwiac głównie sprawy i interesy własne …. Chciałam takze powiedzieć osobom, które tu nawołują do głosowania przeciw M. Kurowskiej, ze nie podają zadnych realnych argumentów przeciwko niej, zieją nienawiścią bezinteresowna lub moze interesowną, a juz argument, ze w Jaśle nic się nie dzieje – śmieszny – znajomi warszawiacy, krakowianie, oraz goscie z innych miast zazdroszzą nam bogatej oferty kulturalnej, sportowej, muzycznej (szkoły)… Czytaj więcej »

kania
kania
2024 lat temu

Do ewangelika.Jest szansa gdyby nie miał cykora przed czarnymi.Ale on go ma

Bora
Bora
2024 lat temu

Jaślanie ja was błagam zmądrzejcie. Pani Kurowska tylko ładnie gada. Pieniędzy unijnych zdobyła tyle co kot napłakał. Dlaczego? bo nie potrafi. Inwestycje, które realizowała to te , na które burmistrz Czernecki załatwił pieniądze. Niech ona idzie już do Dąbrówki!

Bora
Bora
2024 lat temu

Ci, którzy pracują lub pracowali w UM, JDK, MOSiR wiedzą jakie metody Ma ta Pani z Dąbrówki. Potrafi gnębić, dobijać i prześladować. Okres Stalina mieliśmy 4 lata w Jaśle. Będzie dość ! Za jej rządów mógł żyć tylko ten , kto był z PiS. PiS sypie się od góry , tutaj też się kłócą. Głosujcie tylko na Czerneckiego. On nie zajmował się pierdołami, donosicielstwem i plotkami. On robił konkretną robotę. Tworzył nowe miejsca pracy i jest naprawdę inteligentny.

Misia
Misia
2024 lat temu

Co do pani w dyrektor JDK. Imprezy w domu kultury odbywają się rzadko . Ona reklamuje imprezy p. Wiatra , a dlaczego to wszyscy wiemy. Gnębi ludzi, ale jest przyjaciółką p. Kurowskiej. Największa jej ostatnia głupota to złamanie ciszy wyborczej, zrywanie plakatów wszystkich ugrupowań oprócz PiS i do wieszanie plakatów PiS. Złapana przez policję i ma zrobione zdjęcia przez prywatną osobę. Robiła to z kierowcą JDK , którego zaprosiła do pracy. Zobaczymy czy PiS sprawę ukręci. Powinna być zwolniona dyscyplinarnie. Niech już wraca do Krosna sprzedawać kwiatki. to jej dobrze idzie.

jasielska
jasielska
2024 lat temu

Do Misi: cytuję „Imprezy w domu kultury odbywają sie rzadko” – na pewno dla tego kto nie interesuje się nimi i nie bywa …. Jest takie ich nagromadzenie, ze człowiek musiałby codziennie cos zaliczać, a nieraz nawet w jednym dniu jest ich kilka i serce boli, ze wszystkich ciekawych nie mozna zobaczyć. Tak, pani dyr. JDK jest krośnianką, chwała jej za to co robi, mimo iż niektórzy jaslanie niszczą ją zupełnie bezinteresownie, a Krosno tylko na nią czeka ….

Ona
Ona
2024 lat temu

Gratulacje dla Pana Andrzeja za wejście do drugiej tury.. trzymamy kciuki nadal i oczywiście głosujemy na sprawdzonego burmistrza- Pana Andrzeja Czerneckiego !!

ABC
ABC
2024 lat temu

Do jaślanki: Pani dyrektor JDK ma od pani Kurowskiej tyle pieniędzy ile chce. Za te pieniądze naprawdę niewiele robi. Rozłożyła Dom Kultury w Krośnie, robi to w Jaśle, a pracownicy Domu Kultury w Krośnie nawet jej się nie kłaniają bo ją nienawidzą. Okres jej rządów wspominają jak coś tragicznego. Tak ich traktowała. To samo robi w Jaśle. O jej inteligencji świadczy fakt z ciszy wyborczej o czy pisze Misia. Droga jaślanko przypomnij sobie cytat z maja 2007 r. ” Krosno i Dukla Dziękuje Jasłu” – chodziło o panią Kasprzyk. On mówi wszystko. Gdzie ta kobieta była to ją wyrzucali. Nikt… Czytaj więcej »

Ja
Ja
2024 lat temu

Gratulacje dla pana burmistrza Andrzeja Czerneckiego. Jest pan wielki i wróci pan w grudniu do urzędu . Koniec dyktatury i despotyzmu, nękania niewinnych ludzi. Głosujemy tylko na Pana .

anty ps
anty ps
2024 lat temu

wszystko wyglada na to ze wygra Czernecki wiekszosc komietow kontrkandydatow jest przeciw Kurowskiej i te glosy zabierze czernecki jak sadzicie jakie jest wasze zdanie

jasielska
jasielska
2024 lat temu

A ja gratuluję p. Kurowskiej, ktora wygrała poprzednie wybory mimo wyborczej fontanny etc. p. Czerneckiego. Tym razem widac gołym okiem, iz oceniana jest przez przeciwników wyłacznie ze względu na przynalezność do (znienawidzonego przez nich) PIS-u a nie za zasługi dla miasta, których ma dużo duo wiecej niz p. Czernecki. No i zupełnie inny stosunek do ludzi! Fakt, gnębi nieudacznych urzędników, nie nakradną się przy niej.

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

hej pisuarki, dziś wasza idolka dowiedziała się co oznacza termin „nepotyzm”. Urząd Miasta to nie prywatny folwark do upychania pociotków. Chyba ze PiS dla co po niektórych oznacza Prywata i Samowolka.

lord
lord
2024 lat temu

KKUROWSKA DO DĄBRÓWKI, KKASPRZYK DO KROSNA; jeśli się postaramy to tak będzie! W Jaśle rządy powinien sprawować człowiek z Jasła znający się na bolączkach naszego miasta, a JDK tonie prywatny folwark, ta pani jest dyspotyczna i łamiąca prawo{cisza wyborcza].POWINNA ODPOWIEDZIEC ZA ZŁAMANIE CISZY WYBORCZEJ!!!

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Frekwencja { bojkot wyborów } – to w naszej chorej ordynacji i całej pseudodemokracji także wybór i pokazanie że : brak godnego kandydata na wybierane stanowisko , wyborca ma znikomy wpływ na ważne decyzje dotyczące obywateli , brak odpowiedzialności ” wybranych” za niespełnione obietnice przedwyborcze i programy…..

Back to top button
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x