PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Czernecki zaprasza na debatę. Kurowska: "dla mnie to strata czasu"

Kandydat na burmistrza Andrzej Czernecki w oficjalnym piśmie zaprosił Marię Kurowską na debatę publiczną z udziałem mieszkańców Jasła. Najprawdopodobniej konfrontacja nie dojdzie jednak do skutku.

Maria Kurowska (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Nie mam na to czasu. Po prostu nie zaplanowałam tego w swoim planie, który mam od trzech tygodni. Na co innego sobie przeznaczyłam ten czasu i dla mnie uważam byłaby to strata czasu – mówi Maria Kurowska.
Wszystko wskazuję więc na to, że nie dojdzie do otwartej debaty publicznej z udziałem obu kandydatów.
Lubię debaty, natomiast uważam, że w tej chwili debata zupełnie nie jest potrzebna i jest to strata czasu. Debata miałaby sens gdyby na przykład jeden był burmistrz który już urzędował i drugi który nie urzędował i wtedy zmierzamy się na programy – mówi Kurowska.
Ponadto burmistrz Kurowska uważa, że kandydaci są na tyle znani wśród mieszkańców i pełnili funkcje burmistrza, że debata z ich udziałem nie jest potrzebna.
Jeżeli mój kontrkandydat miał 10 lat (sprawowania urzędu – p. red.), ja miałam 4 lata to ja uważam, że Jaślanie powinni porównać tamtą kadencję i moją kadencję i ocenić nas według czynów a nie według debat – kontynuuje.
Głód debat
Wczorajsze spotkanie kandydatów z przedsiębiorcami potwierdziło potrzebę przeprowadzenia debaty publicznej. Trudności w zorganizowaniu spotkania z kandydatami widoczne były już przed pierwszą turą wyborów.
Andrzej Czernecki (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Pomimo tego, że faktycznie jesteśmy społeczeństwu znani to myślę jednak, że rozmowa przy mieszkańcach i wyrażenie swoich poglądów które przecież ewoluują z czasem, oraz odpowiedzi na zadawane przez nich pytania to jest coś co społeczeństwu się od nas należy – twierdzi Andrzej Czernecki.
Od dyrekcji Jasielskiego Domu Kultury wiemy, że wyraziła ona zgodę na udostępnienie sali widowiskowej na potrzeby zrealizowania debaty publicznej.
W przypadku odmowy Marii Kurowskiej na konfrontację, jej kontrkandydat rozważyć ma zorganizowanie spotkania w formie jednoosobowej debaty z udziałem mieszkańców Jasła.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
57 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaro
Jaro
2024 lat temu

Myślcie co chcecie a ja wiem swoje;
JASŁO BYŁO , JEST I BĘDZIE PISOWSKIE a burmistrzem Pani Maria Kurowska !!!!

Badi
Badi
2024 lat temu

W niedzielę Drodzy Internauci musicie iść do Wyborów i pozwolić Andrzejowi Czerneckiemu przejąć to miasto. Niech odsunie PIS od władzy kulturalny, elegancki facet, który potrafi mówić po polsku i składa świetne wnioski unijne.

kolega
kolega
2024 lat temu

Boi się pani ??

micha
micha
2024 lat temu

ja i tak zagłosuje na Panią Kurowską
życzę Pani powodzenia

lechosław.pl
lechosław.pl
2024 lat temu

Mochery i inni ekstremiści zagłosują oczywiście na Marię K.
Wszyscy pozostali oddadzą głos na Czarneckiego i wynik będzie 60%.
Dołączmy do zbiorowego odsunięcia pisuarów od władzy,tak czyni cała Polska.Do urn !!!!

ixi
ixi
2024 lat temu

zalosna konbieta, ktora nie ma nic do zaoferowania oprucz lizania tylka desydentom z KC PiS….NICZEGO INNEGO PO TEJ BABIE Z MAGLA SIE NIE SPODZIEWALEM..

cc
cc
2024 lat temu

Dla niej to strata czasu spotykać się z mieszkańcami…

A
A
2024 lat temu

” Strata czasu ” na spotkanie z mieszkańcami i kontrkandydatem – kończ w niedzielę Pani Marysiu i dalszego wstydu nam mieszkańcom Jasła oszczędź.

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Na spotkanie z mieszkańcami Jasła to strata czasu ? To chyba jakieś totalne nieporozumienie i okazanie braku szacunku dla wyborców. Czyżby wyniki już znała ???.

Jaś
Jaś
2024 lat temu

Jaślanie – mobilizacja i wywalić to babsko z naszego miasta.

Gosia
Gosia
2024 lat temu

Jaślanie obudźcie się. Jeśli to faktyczna wypowiedz obecnej burmistrz, nie łudźcie się, to jej stosunek do obcego dla niej miasta. Ma garstkę wielbicieli z kółek różańcowych i wiernych internautów z Dąbrówki. .

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Badi – Czernecki tak umie mówić świetnie po polsku jak ty pisać 😀

kj
kj
2024 lat temu

Głosuje na Marie ma racje ; )

Piotrek
Piotrek
2024 lat temu

Czernecki służył przez 4 lata wójtowi z PIS-u a teraz pluje na kogoś kto mu dawał żryć i dopuścił do koryta!!

Dyzio
Dyzio
2024 lat temu

Drodzy Jaślanie! Po lekturze listu Andrzeja Czerneckiego uznałem za swój moralny obowiązek przypomnienie Państwu kilku faktów z okresu rządów byłego burmistrza. Wiemy doskonale jak wyglądało zarządzanie miastem w poprzednich kadencjach, kiedy to prawdziwym burmistrzem był Pan Tadeusz Górczyk, który po wyroku wydanym przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie przeciwko Andrzejowi Czerneckiemu usunął obecnego kandydata z KWW PSP. Sprawa dotyczyła nadużyć finansowych byłego burmistrza na kwotę blisko 60 tys. zł za podwójne rozliczenie delegacji do Brukseli. Kolejnym faktem wartym przypomnienia jest droga w „Sobniowie” i zemsta na mieszkańcach Pana Czerneckiego. Pamiętacie Państwo jak wyglądała droga przez osiedle? Czy zapomnieliście Państwo jaki był… Czytaj więcej »

Adam
Adam
2024 lat temu

na pewno Krzysztof Czeluśniak nie zostanie przewodniczącym Rady Miejskiej, tak samo równie wątpliwe jest stanowisko wiceburmistrza dla Andrzeja Kachlika – dlaczego tak sądzisz? dlatego, że był on już burmistrzem i startował z „Jaślan” to teraz ma być wice? to idiotyczne rozumowanie .

.
.
2024 lat temu

Ona ma jedynie słuszną legitymację, legitymację, więc po co zawracać sobie główkę jakimiś debatami ? Tym bardziej, że cóż może w nich zaprezentować – pustkę umysłową i niekompetencję, zasłanianą w bluźnierczy sposób „przywiązaniem” do Kościoła i nauk Jana Pawła II, których jak dowodzi cała jej działalność publiczna albo nie zna, albo z premedytacją się do nich nie stosuje. Historia i krew nie kłamią – tak samo ów osobnik też z Błażkowej rodem, co przyprowadził Żyda na postronku na Gestapo, opowiadał potem że to wszystko z chrześcijańskich pobudek… Warto też przypomnieć Dyziowi, że więcej wpływu na status i prywatyzację państwowych zakładów… Czytaj więcej »

piotreq
piotreq
2024 lat temu

Nie rozumiem dlaczego ludzie mają tak wybiórczą i słabą pamięć… Pani Kurowska nie jest złym burmistrzem, ale brak jej perspektywicznego myślenia. Warto pamiętać, że w czasach pana Czerneckiego finansów do rozdzielania w budżecie miasta było mniej. To się zmieniło i dziś można znacznie więcej, ale nawet i wtedy nie bał się „podpaść” części mieszkańców żeby zrealizować inwestycje do których dziś nikt specjalnie pretensji nie ma: budowa obwodnicy, mostu, basenu, renowacja płyty rynku i uczynienie z parku miejskiego wizytówki miasta. Wtedy też wszyscy marudzili, ale gdyby zamiast tego położono kostkę w centrum to w międzyczasie byłaby dwa razy skuwana. Zaczęły się… Czytaj więcej »

gbur
gbur
2024 lat temu

Stratą czasu (straciliśmy 4 lata) było pani „urzędolenie” w magistracie. Na szczęście czasy się zmieniły i PiS nie ma nic do powiedzenia.
Teraz wyrzucimy panią za nawias samorządności w nadchodzącej drugiej turze. Po paru tygodniach Jaślanie zapomną (i chwała Bogu) że był ktoś taki jak Kurowska.
amen

do "Dyzia"
do "Dyzia"
2024 lat temu

baranie, sam już nie wiesz jak masz na imię? wracaj na swoje podwórko do wirtualnegojasla.pl i podpisuj się swoim własnym imieniem- nie obrażaj Dyzia!
60 tys. zł? odbiło ci chyba, i myśl…myśl… myśl- zostawiasz swoje IP, przecież wiesz, że to co piszesz jest KARALNE, a po wyborach będzie duuuuużo czasu i wszystkie oszczerstwa znajdą się wraz ze swymi autorami tam, gdzie ich miejsce – w sądzie!
Przestań szczekać, karawana idzie dalej.
I nie licz na pogłaskanie po główce, Kurowska ma cię w…. nosie.

toni
toni
2024 lat temu

Do Dyzia. A wiesz, że jest takie przykazanie: nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Stosujesz iście goebbelsowską retorykę.

Stary
Stary
2024 lat temu

Pani Kurowska służy PiS-owi, a nie ciemnemu narodowi.
I ciemny naród to akceptuje – jak świadczą komentarze zwolenników pani Marii. Argumenty ludzi światłych to rzucanie pereł przed wieprze.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

zeby sie wiedzma w swej pewnosci nie POMYLILA

zxc
zxc
2024 lat temu

możecie sobie gadać, ale i tak wygra PANI KUROWSKA 🙂 czego jej życzę. przypominając sobie 8 lat straconych przez jej poprzednika

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Drodzy Jaślanie, temu miastu i nam wszystkim potrzebny jest burmistrz bezpartyjny, który będzie burmistrzem wszystkich Jaślan, a nie tylko tych z PiS-u. Potrzebny jest człowiek rozsądny, mający wizję rozwoju miasta, widzący jego problemy, widzący problemy zwykłego śmiertelnika. Takim człowiekiem jest ANDRZEJ CZERNECKI.

dorobek
dorobek
2024 lat temu

Czernecki w czasie swoich rządów wybudował między innymi: drogę południową i most na Jasiołce płytę Rynku krytą pływalnię, 3 sale gimnastyczne: Brzyszczki, Sobniów, ul. Czackiego szkołę na osiedlu rafineryjnym wyremontował wszystkie domy ludowe pozostawił dokumentację dla wielu inwestycji zaniechanych przez nauczycielkę Wymieńcie chociaż jedną dużą inwestycję zrealizowaną przez p. Kurowską w ramach upiększania miasta. Z powowdu bezrobocia będziecie mieli dużo czasu na park linowy i tor rowerowy BMX. Możecie także bawić się na placach zabaw dla dzieci, bo dzieci jest coraz mniej. To są jej sztandarowe inwestycjie dla przyszłości miasta. Upiększajcie Jasło dla emerytów, a za pracą jazda do Krosna… Czytaj więcej »

jenkins
jenkins
2024 lat temu

Do wszystkich co tak krytykujecie wypowiedź Kurowskiej, może tak łaskawie powiecie po co wam ta debata robiona na prędce dla zaspokojenia jakiś chorych ambicji Czerneckiego (a może ustawki). Wszyscy wypisujecie kolaboraty na temat zasług i planów kandydatów więc co jeszcze byście chcieli się dowiedzieć? No chyba że jesteście żądni sensacji i tyle !

do dzinksa
do dzinksa
2024 lat temu

Debata potrzebna jest wyborcy aby zobaczył i usłyszał co wybiera. Nie można tłumaczyć się, że nie mam czasu dla wyborców. W cywilizowanych krajach polityk uchylający się od tego rodzaju prezentacji nie jest traktowany poważnie. Chodzi o standardy cywilizacyjne: czy będa zachodnie czy wschodnie. Coś takiego jak kupowanie czegoś bez oglądania: czyli kot w worku.

Jaro
Jaro
2024 lat temu

Pani burmistrz to jednak kobieta z klasą, bardzo pragmatyczna i praktyczna. Nie będzie tracić cennego czasu na bzdurne debaty jak przed nią tyle pracy jako obecnej i przyszłej gospodyni miasta. Tym bardziej, że ma na głowie również budżet miasta na przyszły rok, który przygotowuje na sesję dla nowej rady miasta To z krwi i kości prawdziwa dyplomatka na miarę naszej Fotygi.

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

To po co się tam pchała? 😉

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

W pełni podzielam punkt widzenia Burmistrz Kurowskiej.Nie ma potrzeby urządzać wieców,gdy robota czeka.Pan Czernecki niech sobie zrobi spotkanie z Jaślanami.Przynajmniej powie o co mu chodzi,i po co startuje.? Dlaczego trzyma w Małopolsce z PIS,a na Podkarpaciu -nie…
I jak wyobraża sobie swoją (ewentualną) kadencję opierając się na morderczej wiedzy i doświadczeniu radnego Czeluśniaka??? To delirka wyborcza p. Czarneckiego.On już bowiem wie,że przegrał w środę debatę z kretesem,no i szuka na gwałt ratunku,odwołując się do społeczeństwa,z którym wolał się nie spotykać,urządzając zamkniętą dla ludu debatę w PGNiG…Żałosne to,i tragikomiczne posunięcie….Brawo p. Burmistrz!!!

Liturg
Liturg
2024 lat temu

Klaudiusz zgadzam sie z Tobą, Ciężko debatować z ludźmi mówiącymi takimi ogólnikami jak Czernecki. Byłem w PGNiG na debacie, więc jestem w stanie zrozumieć Panią Kurowską.
Czernecki wie, że nie ma szans, więc chce się promować dzięki takim wydarzeniom. Przykro to mówić, ale jak chciał porozmawiać z ludźmi to mógł ich wpuścić do swych pałaców na czerwone dywany, on wolał ze swoimi kolegami biznesmenami palić kubańskie cygary w gabinecie.

Czy....
Czy....
2024 lat temu

to prawda, że Dyzio rozpowiada swoim kolegom z „Jaślan”, że w przypadku zwycięstwa Andrzejka zostanie przewodniczącym Rady Miasta?
Ludzie! Czy to miasto zgłupiało do reszty?

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

ta taka sam prawda jak ta że miał kandydować na burmistrza.

tu urodzony
tu urodzony
2024 lat temu

To jeszcze jedna bardzo obcesowa wypowiedz Kurowskiej. Dowód na brak szacunku nie tylko dla kontrkandydata, ale przede wszystkim dla nas, mieszkańców miasta. To nie my jesteśmy dla niej, lecz ona pełni funkcje publiczną. Można sobie wyobrazić jak bardzo będzie nas lekceważyć ,o ile wygra. Zróbmy wszystko, aby raz na zawsze przestała kompromitować nasze miasto. Juz przed pierwszą turą mówilo sie o potrzebie publicznej debaty z kandydatami. Pani Kurowska unikała debaty jak diabeł święconej wody. Do dzisiaj nie wyjaśniona zostala sytuacja plakatów wyborczych Kurowskiej przyklejonych na autobusach ZMKS i na przystankach ZMKS. To jest nadużycie wladzy do celow osobistych. Prosze podać… Czytaj więcej »

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

Kurowska boi się kolejnej debaty, bo nie wie co mówić. Objawiło się to, że nie ma pojęcia co robi, nie ma planów na przyszłość,a także to, że nie przedstawia sama żadnych konkretów. Zataiła projekt uchwały budżetowej (wydarzenie bez precedensu!) więc nie piszcie że jest uczciwa i postępuje zgodnie z prawem.
Wątpliwe jest to, że teraz ma dużo „roboty”, bo uciekła cichaczem z urzędu 😉 Porażka okropna!
A Czernecki wali prawdę między oczy i to was boli najbardziej 😉

Jaślanka od urodzenia
Jaślanka od urodzenia
2024 lat temu

Dlaczego Pani Kurowska nie chce się spotkać z mieszkańcami Jasła? Przecież chce zostać naszym włodarzem. Trochę jestem zniesmaczona.Kandydaci powinni wychodzić do swoich wyborców, a nie unikać spotkań z nimi.Ponoć pan Czernecki spotkał się z osobami handlującymi na rynku w Jaśle, na wieść o tym, że rynek(bazar) ma być przeniesiony, czy zlikwidowany.A przecież tam ma pracę 200,a może więcej osób. Ludziom w dzisiejszych czasach chodzi przede wszystkim o pracę,czasy są coraz gorsze, a będzie coraz gorzej. Jasło faktycznie wyładniało,ale czy z tego będziemy żyć? Sądzę,że to już nie są te czasy,żeby puszczać słowa na wiatr,nie są to również czasy,żeby można robić… Czytaj więcej »

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Nie ma czasu.a może nie ma rozumu?

morus
morus
2024 lat temu

Czarnecki chce zrobić w gamracie wysypisko śmieci i tyle w temacie…

TK
TK
2024 lat temu

Kłamstwa na ustach, Pan Bóg na języku. Brak wiedzy, umiejętności nadrabiany wodolejstwem to obraz obecnych rządów.
Jasła nie stać na 4 kolejne lata bzdur Pani Marii Kurowskiej ! Jeśli nie chcemy zostać sprowadzeni do poziomu Kołaczyc, głosujmy na Andrzeja Czerneckiego !

Badi
Badi
2024 lat temu

Kurowska ewidentnie boi się debaty. Szczególnie po fenomenalnie wygranej debacie przez Andrzeja Czerneckiego. Już po samym wyglądzie obydwu kandydatów, powinniśmy wybrać europejskiego, eleganckiego, obytego w świecie faceta, a nie nauczycielkę w czerwonym. Czernecki przeprowadził szereg świetnych, wielkich inwesdtycji. Kurowska nie zrobiła nic konkretnego. Nie słyszałem o wnioskach unijnych przez nią pisanych. Andrzej Czernecki zostawił jej takich wniosków dużo w Urzędzie. Teraz je realizowała. Ale co z kolejnymi 4 latami? Poza tym w całym województwie rządzi PO. Jak wybierzemy „Pisowskie Jasło” to nie mamy co liczyć na jakąkolwiek pomoc zewnętrzną na obwodnicę północną, wysypisko śmieci czy Commercial Center w Warzycach. Jeżeli… Czytaj więcej »

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Do tych co komentowali moją opinię! Tu urodzony,stara się swoim stanowiskiem powiedzieć,że burmistrz,nieważne kto powinien być jego psem i biec na każde jego zawołanie do nogi.To zapewniam nie ta rasa Darwina.To po pierwsze,a po drugie działania p.Burmistrz są jawne,i każdy może je zobaczyć jak chce.Ponadto p. Kurowska zawsze jest otwarta dla ludzi i czeka na nich(czego jej rywalowi się nie zdarzało zbyt często) u siebie,w UM w każdą środę. To samo mogę powiedzieć Jaślance od urodzenia. Na tym portalu pojawia się mój sobowtór”Klaudiusz”.On miewa sprzeczne z moimi opinie,które przyjazne są rywalowi p. Kurowskiej,tak więc rozpoznawalne.Ot taka złośliwość ku mnie… No,a… Czytaj więcej »

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Stratą czasu to były ostatnie 4 lata w Jaśle.

jadwiga.onet
jadwiga.onet
2024 lat temu

Jaślanie! Wszyscy normalni ludzie głosują na Andrzeja. Niech Jasło będzie wreszcie wolne O PISUUUUU! Najwyższa już pora!

Nikki
Nikki
2024 lat temu

Świat Marii Kurowskiej to po prostu bańka mydlana, która wcześniej czy później pęknie, zostawiając nas, mieszkańców Jasła z ręką w nocniku. Proszę zwolenników pani burmistrz o podanie – konkretnie – jakich inwestycji dokonała przez 4 lata swoich rządów? Kwiatki na latarniach – w porządku, może i ładne, ale jak one wpływają na sytuację mieszkańców? W jaki sposób generują nowe miejsca pracy? Po prostu w żaden. Póki co, największym pracodawcą w mieście i powiecie jest nadal szpital, a szans na sprowadzenie inwestorów przy obecnym podejściu nie ma żadnych. Miasto nie dysponuje żadnymi terenami pod inwestycje, nie skorzystało z dotacji (już przyznanych)… Czytaj więcej »

viking78
viking78
2024 lat temu
AntyWładzu
AntyWładzu
2024 lat temu

Ileż można znosić te wywieszone gęby ! Już mam dość tych kampanii za nasze pieniądze ! Ciekawe czy tuż po wielkiej imprezie dostania się do koryta na uprzykrzanie Jaślanom życia tak szybko znikną te plakaty jak się pojawiły czy będą zaśmiecać Jasło ?! Ciekawe czy osoby których plakaty zaśmiecają jasło płacom SOL-JAS te „NAJNIŻSZE” kwoty opłat za wywożenie śmieci którymi obciąża się np. małe firmy ?! Ciekawe co by powiedziały władze jak by firmy wywieszały swoje reklamy w ich twierdzach tak jak to ich lizidupy roznoszące te śmieci gdzie się da ? Robi się wodę z mózgu naiwnym ludziom, a… Czytaj więcej »

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

To PiS jedzie za nasze pieniądze i to dość spore :/ Ich przeciwnicy jadą za swoje, dużo mniejsze, ale na szczęście prawda jest po ich stronie 🙂

czytlenik
czytlenik
2024 lat temu

Ludzie o co wy się kłócicie! Kochajmy się nawzajem a nie buntujmy jedni przeciw drugim! Nadawalibyście się wszyscy do te naszej polityki! Idźmy głosować szczerze a nie patrzac czy to jest kobieta czy facet! Zagłosujmy sumiennie! Dla jednego będzie to PO, dla innych PIS a dla innych jeszcze inna partia! Bądźmy dla siebie mili, nie gryźmy się nawzajem! TO NASZE JASŁO!

Aśka
Aśka
2024 lat temu

Zachownie Pani Kurowskiej świadczy o lekceważeniu mieszkańców Jasła. Taka pewna, że wygra wybory ? Oby Jaślanie okazali się rozumni.

Back to top button
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x