r e k l a m a
MiastoWiadomości

Czwarta władza w rękach kołaczyckich licealistów

Kliknij, aby powiększyć

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach stworzyli portal skierowany do społeczności lokalnej: www.szok.czwartawladza.edu.pl. Witryna powstała w ramach unijnego projektu „Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny”. Działają, jak profesjonalna redakcja, z podziałem na funkcje w zespole.

O portalu

Nazwa portalu to skrót od „Świat Z Okna Kołaczyc”. W marcu rozpoczęli kampanię promocyjną pod hasłem: „Daj się zaSZOKować”.

Chcemy pokazać młodym ludziom z Kołaczyc i okolic piękno i zalety życia w małej miejscowości, przedstawić formy interesującego spędzania czasu i rozwoju intelektualno-kulturalnego – mówi Magdalena Balasa, redaktor naczelna portalu, uczennica klasy IIc.

Na stronie, która funkcjonuje od marca, poza aktualnościami znaleźć można wywiady (z panią burmistrz miasta, pisarką Martą Fox), propozycje podróży i form spędzania czasu, sylwetki młodych kołaczycan z niecodziennymi pasjami, recenzje filmowe. Niebawem, jak zapowiadają redaktorzy, ukaże się artykuł, będący wynikiem ich historycznego śledztwa dziennikarskiego, na temat getta w Kołaczycach w czasie II wojny światowej.

Czwarta władza w rękach kołaczyckich licealistów

Redakcja

W skład redakcji wchodzi 7 osób: Magda Balasa – redaktor naczelna, Karolina Maziarz – tłumacz, zamiarem twórców jest bowiem funkcjonowanie strony w dwóch wersjach językowych, Karolina Kaleta – specjalista od PR, Michał Składanowski – informatyk, Wioleta Włodarczyk – grafik oraz dwie dziennikarki: Karolina Maziarz i Żaneta Dziedzic. Pracują pod okiem Eweliny Drozd, nauczycielki języka polskiego.

Spotkania ze specjalistami

Kształcą ich profesjonaliści z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz dziennikarze. Brali udział w cyklu warsztatów dziennikarskich, a w ubiegłym tygodniu w spotkaniu z Arturem Andrusem, redaktorem trójkowej „Powtórki z rozrywki”, komentatorem „Szkła kontaktowego”, Adamem Głaczyńskim, dziennikarzem Polskiego Radia Rzeszów, dyrektorem ds. programowych oraz Jarosławem Gawlikiem, prezesem Polskiego Radia Rzeszów.

Czwarta władza w rękach kołaczyckich licealistów

O projekcie

Rekrutacja prowadzona była w formie konkursowej. Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie opisu planowanego szkolnego portalu medialnego skierowanego do społeczności lokalnej. Z powiatu jasielskiego tylko zespół kołaczycki bierze udział w przedsięwzięciu.

Razem z młodzieżą licealną z Małopolski, Podkarpacia i Śląska walczą o nagrody. Na autorów najlepszych serwisów WWW czekają: zagraniczne i krajowe obozy językowe, komputery, aparaty cyfrowe.

LO w Kołaczycach

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X