MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Czy burmistrz chce kawą przekupić wyborców?

Na to pytanie szukali odpowiedzi radni opozycyjni, którym nie podoba się zainicjowany przez burmistrza Jasła projekt „Kawa dla seniora za 1 zł.”

Maria Kurowska w Restauracji "Parkowa" podczas spotkania Damski Punkt Widzenia (fot. S. Binkowicz)
Mimo, że podobne akcje są z powodzeniem realizowane w innych miastach i cieszą się sporym zainteresowaniem osób starszych, które mogą zamówić sobie kawę lub herbatę za symboliczną złotówkę oraz spędzić czas w gronie znajomych, jasielscy rajcy twierdzą, że to niesmaczny chwyt przedwyborczy, bo z takim pomysłem miasto powinno już dawno wyjść, a nie czekać do kampanii.
Dlaczego pani burmistrz nie wyszła z takim gestem wcześniej? – pytał Stanisław Zając s. Antoniego.
Lepiej późno niż wcale – ripostował wiceburmistrz Ryszard Pabian.
Kto za to zapłaci?
Zdaniem części radnych kawa dla seniora to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Stanisław Zając, s. Antoniego, radny UMJ
Ile pójdzie tych seniorów do restauracji? Moim zdaniem jest to rozrzucanie pieniędzy na prawo i lewo. Nie powinniśmy tego robić. Jeśli pani burmistrz ma kasę, to niech da te pieniądze ludziom schorowanym na leki, a nie kawę – tłumaczył radny Zając s. Antoniego.
Gdzie państwo mają napisane, że jest to finansowanie z budżetu miasta? – pytał wiceburmistrz Pabian, który wprawdzie przyznał, że nie wie o szczegółach akcji, ale sugerował, że może restauracje same wyszły z taką inicjatywą.
Kto zaprasza ten stawia – skwitował Zając.
Mleko dla seniora, bo kawa jest moczopędna
Na tym się jednak nie skończyło.
Uważam, że emeryci i renciści, to ludzie schorowani i w podeszłym wieku i nie zdążą chodzić po restauracjach, których tutaj jest wytypowanych cztery. Moim zdaniem dla emerytów i rencistów powinno się zamówić szklankę mleka, bo człowiek w podeszłym wieku nie powinien pić kawy, bo ma nadciśnienie – mówił 72-letni Stanisław Zając s. Antoniego
Ryszar Pabian, wiceburmistrz Jasła
Nie chciałbym przesądzać, za tych seniorów, może są oni zainteresowani bardziej filiżanką kawy niż filiżanką mleka, więc tutaj nie decydujmy za nich – dodał wiceburmistrz.
Kawa jest moczopędna, a dodatkowo są nieczynne szalety miejskie. Poza tym ciastko podnosi cholesterol – argumentował radny Krzysztof Czeluśniak.
Radna Maria Jagielska mówiła z kolei, że w minionym tygodniu, na poświęceniu sztandaru szkoły w Niegłowicach obecni byli seniorzy, którzy raczyli się kawą.
Maria Jagielska, radna UMJ
Na uroczystość zaproszeni byli nauczyciele, emeryci. To są osoby, które mają ponad 70 lat i proszę mi wierzyć, że te osoby siedziały od godziny dziesiątej do siedemnastej, piły kawę i nikomu nic się nie stało. Mleka im się nie podawało, bo mleko pewnie pija na śniadanie – mówiła Maria Jagielska.
I dodała: proszę nie śmiać z tych ludzi, bo rencista, czy emeryt, ma prawo wypić sobie tę kawę za złotówkę. A jeśli usiądą sobie gdzieś w kawiarni, porozmawiają to jest to ich życie, taka jest prawda – mówiła radna.

Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emeryt
Emeryt
2024 lat temu

Panie Radny Zając jestem emerytem i mam niskie cisnienie i chetnie skorzystam z takiej kawy / promocji

duda
duda
2024 lat temu

Ten pan radny Zając s.Antoniego to już jest dwie kadencje a może dłużej. Wchodził do Rady „przez pomyłkę” z innym śp. Zającem. Teraz może być klops i nagle stał się bardzo aktywny. A jak było dotychczas, zapytajcie innych radnych, może odpowiedzą.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Kiedyś była kiełbasa wyborcza, a teraz kawa.

zatroskany
zatroskany
2024 lat temu

Mam pytanie czy kawę jaką piło się na tych spotkaniach mieszano ruchem w prawo czy w lewo? I jeszcze jedno z przybrzękiem czy bez? A łyżki polizano czy nie? To pytania, jak się zdaje równie ekscytujące, jak brak szaletów, mizeria kulturalnej propozycji dla młodych. Wróć! A księża gdzie? What is it? The revolution in Jaslo?

Stary
Stary
2024 lat temu

Panie Zając, pańskie wyobrażenie o emerytach jest obraźliwe. Jak można pełnić funkcję radnego, kiedy ma się takie prymitywne i ograniczone poglądy?????

Emeryt nr.2
Emeryt nr.2
2024 lat temu

Kretyńskie pieszczoty,ciągle skojarzenia z czymś…A może to gest w kierunku ludzi,którzy przecież nie są cyborgami… Kawa za 1 zł-to problem? Jak w tym mieście kultura jest reglamentowana by było na premie dla osób,których psim obowiązkiem jest kulturą się zajmować,to dyskusja przy kawie,tańsza przecież,nie powinna być problemem…Gdyby tak te 7,5 tys zabrać pani od JDK,i pozostałe kompoty w Muzeum i Biblotece-to i na cukier do kawy by stało, i śmietankę-na rok…Tego jakoś mordy z rady nie zauważyły.Może więc w urnach za miesiąc znajdą dla siebie -gówno nie głosy,co oby się ziściło.Amen

na gilotyne
na gilotyne
2024 lat temu

I znow ta oblesna falszywa facjata na glownej stronie portalu.Ale juz niedlugo…

NARA
NARA
2024 lat temu

Radny Zając nie powinien pić kawy…jak go zobaczycie to zaproście go na filiżankę mleka, ciekawe czy się zgodzi. Dlaczego robi z emerytów samych chorych ludzi?… Moim zdaniem to Kurowska załatwiła w restauracjach, że oni dadzą kawę za darmochę, a przy okazji będzie głośniej o tych restauracjach na czym powinni zyskać sami restauratorzy, bo przecież na samą kawkę to nie opłaca się iść. Wg mnie to restauratorzy zyskają na tymn najwięcej: 1. dzięki radnym – bo robią aferę i jest głośno = reklama 2. dzięki burmistrz – bo zrobiła reklamę 3. dzieki emerytom,rencistą – bo zyskają nowych klientów = większe obroty… Czytaj więcej »

jack_daniels
jack_daniels
2024 lat temu

jak to kiedyś powiedział jeden taki „mądry” polityk, to jest oczywista oczywistość, że Pani Burmistrz chce przekupić wybórców, za cel obrała sobie starszych, ponieważ młodzi mają rozum i są świadomi w jakiej kondycji jest ta niby wasza polityka, a ze starszymi postanowiła Pani Maria postąpić jak z dzieckiem, daj dziecku cukierek a będzie grzeczne przez resztę dnia, wybory idą, młodzi olewają władzę więc Pani burmistrz wpadła, że może by tak podstępem niczym wilk czerwonego kapturka sprawić by Nasi dzaidkowie i Nasze babcie złapać na kawkę że niby tk z dobrego serca, ale założe się, że Pani burmistrz nie tylo liczy… Czytaj więcej »

czas odejść ale godnie
czas odejść ale godnie
2024 lat temu

nawet drobne gesty ze strony Kurowskiej są z marszu mocno krytykowane,nawet przez takich starców,jak Zające,Dzedzice i im równi wiekiem i sposobem myślenia.Przecież wspomniani mogli ubiec Kurowska z pomysłem i oni własnie powinni zorganizować takie spotkanie dla swoich rówieśników.Nie jestem zwolennikiem ani wspomnianej Kurowskiej,nie jestem zainteresowany wyborami,ale daje się zauważyć jak w tym gorącym okresie występuje prześcigiwanie się w prymitywnych pomysłach.Jeśli analizuje się ostanio ukazane wypowiedzi, wielu radnych ,to można sobie wyrobić własne zdanie;kto zasiadał w radzie, czym zajmowali się nasi radni przez całą 4-ro letnią kadencje,co zrobili dla miasta,a ile dla siebie.Dla wielu radnych czas działa na niekorzyść w sposobie… Czytaj więcej »

mysliwy
mysliwy
2024 lat temu

panie zajac ma pan wysoka emeryture to sie pan doloz

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Super temat na sesję. A za kawę niech sobie zapłacą sami. Ja im fundować nie zamierzam. A P. Pabian i sp- ka jak chce się przypodobać to niech ich zaprosi do domu.

annamaria
annamaria
2024 lat temu

emeryci to wbrew temu, co myślą niektórzy, ludzie spragnieni życia takiego, jakie wiedli przed laty: aktywnego, wśród ludzi, z tą symboliczną kawką w restauracji. Pomysł na kawę dla seniora świetny. Wyjdą z domu, zapomną o problemach, chorobach i niewykupionych receptach. Następny krok to może darmowy spektakl dla seniora albo wejściówka na basen? Każdy, kto widział trochę świata wie, że na zachodzie seniorzy podróżują, bawią się w dyskotekach i naprawdę nikogo to nie dziwi. U nas jest myślenie z czasów piasta kołodzieja; stary, czyli 60+, ma siedzieć na zapiecku i wnuki bawić lub pacierze klepać. Jaki tu ciągle zaścianek.

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

ble,ble,ble!

Mike38
Mike38
2024 lat temu

Do koryta wszyscy do koryta i to dzięki kawie

Zorba
Zorba
2024 lat temu

O widzę,że właścicielki Parkowej dołączyły do towarzystwa wzajemnej adoracji, teraz imprezki na całego…PIS-siory ta formacja powoli kończy działalność w naszym mieście, mamy dość serdecznie waszych rządów….

gbur
gbur
2024 lat temu

A ta z nalaną twarzą przy stoliku to kto ?
Wyjątkowo brzydka.

emeryt
emeryt
2024 lat temu

Ta kawa to skandal, dla mnie jest to upokarzające !

xx
xx
2024 lat temu

Ja mam 24 lata i jestem rencistą, kawe pije. Mleko zajączku to Ty sobie pij, i przegryzaj marchewką

młody
młody
2024 lat temu

„gbur ” masz rację potrzebne mi jest jej fotka do cukru, żeby odstraszać dzieci.

Back to top button
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x