MiastoPolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Czy nagrody dla dyrektorów jednostek kulturalnych znów „rozpalą” radnych?

Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta, rajcy będą przyznawać roczne nagrody dla dyrektorów jednostek kulturalnych. W ubiegłym roku kłótnie spowodowały, że żadna z proponowanych osób nie dostała ani grosza. (czytaj więcej) Czy tym razem czeka nas podobny scenariusz?

Urząd Miasta Jasła (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)
Nominowani są: Krystyna Kasprzyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury; Alfred Sepioł, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle oraz Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Nagrody dla dyrektorów to rekompensata trzynastej pensji, której pracownicy kulturalnych instytucji samorządowych nie otrzymują, w przeciwieństwie np. do pracowników jednostek oświatowych czy samorządowych. Podstawą do przyznania jest ocena pracy dyrektorów.
Proponowana w projekcie uchwały nagroda dla Krystyny Kasprzyk, dyrektor JDK wynosi – 7.561 zł. Dyrektor MBP Małgorzata Piekarska ma otrzymać – 6.830 zł a Alfred Sepioł, dyrektor jasielskiego muzeum – 5.098 zł.
Ostateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą w poniedziałek. Początek sesji godzina 9.00.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborcy
Wyborcy
2024 lat temu

Wyystarczy popatrzyć na oświadczenie majątkowe Kasprzykowej! Zarabia w skali roku kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej, niż każdy inny dyrektor. Nic nie robi, tylko zamawia rózne zespoły, kabarety, operetkarzy itp. i przynosi rachunki do urzędu! Jeżeli za taką pracę należy się nagroda, to hańba. Inni dyrektorzy zasuwaja od świtu do nocy i mają z tego g…o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żenada!! Jak radni przegłosują tą bezczelną uchwałę, to żaden nie zostanie radnym. Gwarantujemy!!!

antidotum
antidotum
2024 lat temu

To są jakieś jaja jeśli tym osobom nie przysługują 13 pensje to o jakiej tu mówić rekompensacie.
A pani dyr JDK to powinna oddać w ramach rekompensaty pieniądze a nie je otrzymać.
Cyrk na kólkach,ale mam nadzieję ,że zbliża się koniec rządów pewnych pań.
A Radni tego m i tak nie przegłosują ,bo idą wybory i trzeba się teraz „podlizać” wyborcom -tylko szkoda ,że przez całą kadencję robili g…o.
Prosisz d…e żeby coś załatwiła to ci załatwi g…o.

budowa
budowa
2024 lat temu

Nagroda dla Pani K.K. to z pewnością za dokonanie szumnie zapowiadanej rozbudowy Jasielskiego Domu Kultury. Kasa poszła na projekt, robione było wielkie halo, co to nie będzie o co? Jajco – takie O! Będzie rozbudowane na św. Dygdy – co nie ma nigdy /przynajmniej nie za tego kierownictwa/. Co na to powiedzą dyrektorzy szkół usuwających szkody po powodzi. Zasuwają od czerwca starając się przywrócić szkoły do użytku. Nie usłyszą nawet: Bóg zapłać. A tu za nicnierobienie i sprzeniewierzenia kasy na projekt bez kontynuacji – nagroda . Promujmy nieudaczników – to dobry wzór nie tylko dla młodzieży. Wyhodujemy w Jaśle tylko… Czytaj więcej »

zosia
zosia
2024 lat temu

A co ona zrobiła? Dni Jasła niebyło, operetka w kółko ta sama, wiadomo dlaczego, a jakim jest pracodawcą to na miescie słychać! Żenada! Nie zgadzam się zeby z moich pieniędzy zarabiała taką kasę!

jasiek
jasiek
2024 lat temu

z tej trójki na pewno Piekarskiej i Sepiołowi wiedzą co robią, ale Kasprzykowej za co chyba tylko za to , ze manipuluje Panią Burmistrz to zła i zakłamana kobieta, jeżeli nie wieżycie to zapytajcie tych kim była dyrektorem , czyli załogi KDK Krosno.

lupus
lupus
2024 lat temu

Byłem czytelnikiem biblioteki lat 20 ale teraz nie chodzilem może 5lat i zagladnalem niedawno i co szok dziadowstwo nie ziemskie ,starocie i tandeta ksiażkowa ,po prostu pieniadze dajcie na nowe ksiazki a jej pensje najwyzej bez podwyzki

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Możemy to zmienić dość z etatowymi radnymi ale ludzie mają dosyć a gdy przyjdzie do głosowania to robią to samo i tak w koło więc do 21 listopada możemy to zmienić tylko odwagi ;;;;;;

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@lupus
Nie wiem, co czytujesz, ale Jasielska Biblioteka (kapitaliki wstawiam świadomie), to jedna z najlepiej zaopatrzonych bibliotek, jakie miałam okazję odwiedzić. A propos, dzieła Lenina już wycofano. Obsługa przemiła!! Działalność dodatkowa budzi mój najwyższy podziw!Nagroda jak najbardziej się należy!!

Lord
Lord
2024 lat temu

LUDZIE TO JUŻ JEST WARIACTWO I SKANDAL NOMINOWAĆ P.KASPRZYK DO TEJ NAGRODY!!!!! TA OSOBA JEST NIEKOMPETENTNA NA SWOIM STANOWISKU, ZERO IMPREZ DLA JASŁA,KTÓRE ZASILIŁYBY BUDŻET NASZEGO MIASTA. ZAMIAST NAGRODY PRZEKAŻCIE KASĘ NA DOM DZIECKA W WOLICY!!! RADNI MYŚLCIE CO ROBICIE WYBORY ZA MOMENT!!!

anty ps
anty ps
2024 lat temu

powinna byc audit tych nagród szczególnie to są pieniadze publiczne panstwo radni za dokonania przeciez jest izba obrachunkowa
wg mnie powinna byc olbrzymia starannosc przy przyznawaniu nagrod konkretnie za co
przeciez to sa nasze pieniadze

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

Lekka demagogia.Nagroda jako rekompensata trzynastej pensji?Paranoja. „Trzynastka” była zawsze nagrodą z zysku uzyskanego przez przedsiębiorstwo,czy inną firmę.W budżetówce to nieporozumienie. Ale rozdajcie publiczne pieniądze po „uważaniu”.Zobaczymy czy to się skończy ?

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Szanowni Państwo, to są pieniądze podatników,pieniądze publiczne.Dlaczego te nagrody są takie wysokie i za co pytam?

Gal
Gal
2024 lat temu

kto tam siedzi w tej radzie?! większość ma ponad 50 lat. może ktoś młody będzie startował w nadchodzących wyborach?!

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Skandal za co płacą w tym ratuszu pieniądze???

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Budżetówka powinna ograniczać rozdawnictwo podatków, na które zwykli ludzie ciężko pracują. Pieniądze w kasie miasta nie drukują się same tylko muszą być wypracowane przez mieszkańców, więc należałoby bardziej się zastanowić na co należy je wydać. Pamiętajmy o najbliższych wyborach jeżeli nie odsunie się od władzy ludzi, którzy nie wiedzą skąd się biorą pieniądze w budżecie Państwa i samorządach to marnie skończymy.

C2h5oh
C2h5oh
2024 lat temu

czy w rynkowej gospodarce jest coś takiego jak 13 pensja?
Czy przypadkiem wynagrodzenia w samorządzie na poziomie około 5000 zł to nie gruba przesada, gdyż w sektorze przedsiębiorstw śerdnia płaca to około 3500zł.
czy podatnik jasielski popiera tak wysokie apanaże urzędnika?
czy przypadkiem podatnik Jasła nie płaci zbyt wysokich podatków, które są przeznaczane na pensje?
po co podatnikowi Jasła jest potrzebny urzędnik za płacę wyższą niż 5000zł ?
czy przypadkiem nie powinniśmy proponować w Jaśle wynagrodzenia na poziomie 2000zł brutto, a będzie to płaca i tak wyższa niż zarobki 80% przeciętnych mieszkańców Jasła .

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Dyrektorzy bibliteki i Muzemu to tylko przykrywaka – za co dostaje ta baba z krosna te nagrody pytam za co – nic nie robi – ostatnio promuje jakąś sztuke sztanistczną DIABEŁ W PURPURZE w takim katolickim mieście wystawiać taką sztukę wstyd i hańba

Ronin
Ronin
2024 lat temu

ZAPROTESTUJMY PRZECIW BURMISTRZ NA WYNKU 10 LISTOPADA Z GWIZDKAMI – CO WY NATO – WYGWIZDAJMY NAJGORSZĄ WŁADZĘ W MIEŚCIE

podatnik
podatnik
2024 lat temu

OK Ronin, świetny pomysł, tylko dlaczego tak późno ?

bez emocji
bez emocji
2024 lat temu

Na wzór rzadu Tuska pracownikom administracyjnym rozdaje się wysokie nagrody,zaś partiom przyznaje się ogromne subwencje.Jak daje się zauważyć,ta chorobliwa metoda trafia również do zaściankowych urzędów.NaleZałoby zadać pytanie;dlaczego tak mocno nagłośniono trójke wyróżnionych pracowników,skoro wyżej pokazani i wielu ich kolegów którzy tak mocno oponują przeciwko tej trójce bez rozgłosu korzystają z siedmiu,ośmiu podstawowych źródeł dochodu i również z tylu dodatkowych nagród.Wszystkie chwyty dozwolone,byle by głośno zaistnieć

Ronin
Ronin
2024 lat temu

bo wybory dopiero 21 listopada prawie pokażemy ludziom że mamy obawy o nasza przyszłość w ty mieście żeby wiedzieli że te władze co mamy śą najgorszymi od 89roku niszczą walkę naszych rodziców nad wolnymi demokratycznym krajem bawią się w oligarchię

Back to top button
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x