r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Czy władzom Jasła uda się dokończyć wał na osiedlu Rafineryjnym?

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace, które będą miały na celu dokończenie 360 metrów obwałowania na osiedlu Rafineryjnym. Kwota inwestycji opiewa na blisko 2 mln zł.

Czy władzom Jasła uda się dokończyć wał na osiedlu Rafineryjnym? (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W dniu dzisiejszym na osiedlu Rafineria, odbyło się spotkanie władz Jasła, właścicieli działek, przez które mają przebiegać planowane wały. Do Jasła przyjechali również pracownicy Agencji Technik Ekologicznych, którzy przedstawili mieszkańcom osiedla plany dotyczące budowy obwałowania.

Czy władzom Jasła uda się dokończyć wał na osiedlu Rafineryjnym? (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Dokończenie wałów jest jednym z naszych priorytetów, które mamy wciąż na uwadze. Dzisiaj jest okazja do zaprezentowania właścicielom działek projektu w terenie, aby dokładnie wskazać w jakim miejscu będzie przechodziło obwałowanie. Pomimo ubiegłorocznej powodzi, prace nad uzupełnieniem tych braków rozpoczną się dopiero w tym roku. – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Czy władzom Jasła uda się dokończyć wał na osiedlu Rafineryjnym? (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jak mówi Zdzisław Dziedzic, przewodniczący osiedla Gądki, na obecną chwilę najważniejsze jest podjęcie porozumienia pomiędzy właścicielami nieruchomości a władzami.

Mieszkańcy domów, które zostały zalane podczas ubiegłorocznej powodzi, czekają na dokończenie 360 metrów obwałowania w okolicy ich domów.
Umowa na opracowanie dokumentacji została podpisana z wykonawcą w dniu 20 maja 2011 roku, z terminem realizacji umowy do 30 listopada. Budowa tego odcinka obwałowania zostanie rozpoczęta po opracowaniu dokumentacji projektowej w latach 2011-2012.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zui
zui
2024 lat temu

a po co się tam budowali?

abudaba
abudaba
2024 lat temu

Teraz przynajmniej za czasów Andriejgo coś się dzieje, a nie jak za marii

JAŚLOK
JAŚLOK
2024 lat temu

Brawo Burmistrz!! miasto dopiero teraz odżywa!!!!

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Za takie i inne inwestycje w d…e i tak dostaje zwykły Kowalski któremu podniosą : podatki, cenę mieszkania,żywności ,paliwa…itd ,a płace „zero” . Za to państwo mamy tak bogate , że sponsoruje dziesiątkom tyś. skazanych wczasy w więziennych domach wypoczynkowych za ok. 3tyś/ msc./ 1 skazanego – na koszt społeczeństwa – gdyż im ” nie wolno pracować „

pogodny
pogodny
2024 lat temu

Wały p.powodziowe w Jaśle ,to prawdziwa Don Kichoteria.Ile bezproduktywnych spotkań,ile wzniosłych haseł,ile utopionych pieniędzy w dwie niepokorne rzeki; Wisłoki i Ropy.Jakoś trudno odpowiedzialnym ludziom zrozumieć,że natura nie toleruje byle jakości.Jeśli wały na niby się buduje ,odnawia się je w taki sposób i taką technologią,że one nie wytrzymują naporu wody,rozmakają i się rozłażą ,to może tuż przed wyborami nie robić tamtejszym mieszkancom większych nadziei.Może po wyborach na spokojnie zlecić opracowanie poważnej ekspertyzy,a potem spokojnie opracować projekty obwałowania,tylko nie na wzór wałow i fos z XII w.chroniących fortece i warownie.Obecne rozkładanie do kamer nie wiadomo jakich papierów,to tylko prawdopodobnie wzajemne się oszukiwanie.Przecież… Czytaj więcej »

Nowak
Nowak
2024 lat temu

Jak sie da, to sie uda! Tra,ta,ta…

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Chcącemu nie dzieje się krzywda. Czy Gądzieli ktoś zmuszał do budowania się na terenach zalewowych? Nie dość, że nie ponieśli żadnych konsekwencji za samowolę budowlaną, to jeszcze zafundowano im wały za pieniądze podatników, które były główną przyczyną zalania Jasła i będą nią jeszcze nieraz. Tyle że jak następnym razem zaleje Wisłoka to trudno będzie zrzucić wszystko na Kąty – Myscową z prostego powodu – bo jeszcze nie istnieje..

zenek
zenek
2024 lat temu

Nie zrobią nic!

STANISŁAW
STANISŁAW
2024 lat temu

Będzie g… nie wały.Burmistrz już w poprzednich kadencjach pokazał swoja skuteczność.Pogaduchy pod wybory,fotki,mapy i nawijka.Tyle to on może.O kompetencji nie wspomnę,bo tylko on może stawiać wał w taki sposób,że zaleje tych co poniżej Rafineryjnej.I podobno gość ma techniczne,budowlane wykształcenie.Gratuluję,i umieram ze strachu… Lepiej niech nie rusza tego tematu,bo będzie tragedia!!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x