MiastoWiadomości

Delegacja Powiatu Jasielskiego na wojewódzkich obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

W sobotę, 23 maja br., samorządowcy z całego województwa spotkali się w Rzeszowie, by świętować Dzień Samorządu Terytorialnego oraz 25-lecie Odrodzonej Samorządności. W uroczystych obchodach uczestniczyła delegacja Powiatu Jasielskiego na czele ze Starostą Jasielskim Franciszkiem Miśkowiczem.

Delegacja Powiatu Jasielskiego na wojewódzkich obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego miały szczególny charakter, bo mija właśnie 25 lat od pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku. To właśnie dla upamiętnienia przemian, jakie przyniosło ze sobą ustanowienie samorządów, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił święto samorządu terytorialnego.

Parada samorządowców ulicami Rzeszowa, uroczysta Msza święta, odprawiana w Kościele Farnym w intencji podkarpackich samorządów, a także okolicznościowa konferencja to stałe elementy samorządowego święta w Rzeszowie.

W tym roku podczas konferencji samorządowcy mówili o tym, jak rodziła się idea samorządności. Przypominali, jak wyglądały początki samorządów gminnych, pokazywali zmiany, jakie zaszły w minionym okresie.

Jednym z punktów obchodów było wręczenie nagród i wyróżnień Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia. Nagroda ta przyznawana jest co roku jednemu uczniowi z każdego powiatu województwa podkarpackiego, który wyróżnił się najwyższymi wynikami w nauce oraz rozwijaniem swoim zdolności i umiejętności w różnych konkursach.

Na wniosek Starosty Jasielskiego nagrodę tę otrzymał Wojciech Marek Dubiel, uczeń trzeciej klasy I LO w Jaśle, laureat olimpiad matematycznych i fizycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie z Fizyki w Indiach.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x