Wiadomości

Dlaczego warto się kształcić na studiach II stopnia

Studia II stopnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to idealna propozycja dla wszystkich, którzy pragną się rozwijać, a oprócz wiedzy liczą na coś więcej. Ale nie oszukujmy się – chodzi także o dużo lepsze pieniądze, które możesz zarabiać jako magister.

Dlaczego warto się kształcić na studiach II stopnia
Dlaczego warto się kształcić na studiach II stopnia

Wieloletnie badania prowadzone na absolwentach WSIiZ pokazują następującą tendencję: ci z nich, którzy ukończyli studia I i II stopnia znacznie lepiej radzą sobie na rynku pracy niż ich koleżanki i koledzy, którzy mają za sobą tylko studia I stopnia.

Studia II stopnia we WSIiZ w Rzeszowie

WSIiZ oferuje studia II stopnia, po których można liczyć na ciekawą i satysfakcjonującą pracę. Ofertę edukacyjną buduje na badaniach rynku pracy i perspektywach jego rozwoju. Dlatego wykształcenie tu zdobyte jest odpowiedzią na oczekiwania pracodawców.

Na studiach I stopnia zdobyłeś podstawy, dzięki którym masz ogólną wiedzę dotyczącą wybranego kierunku. Studia II stopnia są nie tylko po to, by poszerzyć zakres wiedzy czy zdobyć dyplom magistra. To przede wszystkim doskonała sposobność wyspecjalizowania się w dziedzinie, z którą wiążesz przyszłość zawodową. Era „eksperta od wszystkiego” odeszła już w zapomnienie. Teraz liczy się wąskie wyspecjalizowanie w konkretnej dziedzinie. Studia II stopnia we WSIiZ tak właśnie Cię przygotują do pracy.

Twój sukces jest celem naszego istnienia i działania. Robimy wszystko, żeby dopasować się najlepiej do potrzeb otoczenia – dzięki temu możemy przekazać Ci wiedzę umożliwiającą dobre funkcjonowanie po studiach. I to niezależnie od branży, na którą się zdecydujesz.

Praktycy z działających w Rzeszowie firm, takich jak Zelmer, Ideo, CI Games, współpracują z uczelnią, dzieląc się swoim doświadczeniem i praktycznymi umiejętnościami. To ludzie, którzy wiedzą czym jest praca, a co ważniejsze, wiedzą komu chcą ją dać. Ucząc Cię, praktycy biznesu, prowadzą jednocześnie rekrutację. Każdego roku studenci WSIiZ są zatrudniani przez firmy współpracujące z uczelnią. To jedna z najważniejszych korzyści płynących z praktycznego modelu kształcenia.

WSIiZ to miejsce, w którym sukces zależy tylko od chęci i gotowości do ciężkiej pracy. Czekamy na tych, którzy mają pomysł i plan. Naszą rolą jest pomóc zrealizować marzenia.

W WSIiZ będziesz uczył się od międzynarodowej kadry dydaktycznej i przebywał z wyjątkową społecznością akademicką. Tworzą ją studenci z całego świata. Dzięki nim poszerzysz swoje horyzonty, poznasz odmienną mentalność, kultury i religie. Co więcej, zbudujesz sieć kontaktów, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Większość absolwentów WSIiZ, którzy osiągnęli w swoich dziedzinach sukcesy, potwierdza, że dużą rolę odegrały w nich kontakty zdobyte w trakcie studiów.

Jeśli zatem skończyłeś studia licencjackie koniecznie, jak najszybciej, podejmij studia magisterskie. Z badań, takich jak Diagnoza Społeczna, wynika, że absolwenci studiów magisterskich zarabiają średnio o 42% więcej niż osoby z wykształceniem średnim. Osoby posiadające tytuł licencjata zarabiają natomiast tylko o 8% więcej niż ich koledzy bez wyższego wykształcenia. Pracodawcy mogą dziś przebierać w kandydatach, posiadających wyższe wykształcenie. Jeśli mają do wyboru osobę o tych samych kompetencjach, wybiorę tę, która ma ukończone studia II stopnia.

Dołącz do nas! wsiz.rzeszow.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x