r e k l a m a
MiastoWiadomości

Doczekali się po latach. Podwyżki dla pracowników DPS

Średnio o 15% więcej zarabiać będą pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Taką decyzję podjęli radni podczas IX sesji Rady Powiatu w Jaśle, która odbyła się 31 maja br.

Doczekali się po latach. Podwyżki dla pracowników DPS

– Takich podwyżek nie było u nas nigdy. 15% to bardzo dużo – cieszy się Karol Adamski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

W DPS zatrudnionych jest blisko 160 osób. Na podwyżki czekali od dawna. – Cieszę się, że wreszcie po wielu latach udało się wygospodarować środki na podwyżki dla pracowników. Obiecałem im, że dostaną je, jak zakończymy remonty w DPS-się, więc radość jest tym większa, że remont jeszcze trwa, a podwyżki stały się faktem. Duża w tym zasługa Radnego Stanisława Mlickiego, który bardzo o nie zabiegał, tłumacząc pozostałym radnym jak ciężka jest praca w Domu Pomocy Społecznej – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Doczekali się po latach. Podwyżki dla pracowników DPS

Pracownicy i związkowcy nie kryją radości. – W imieniu własnym, pracowników oraz dyrekcji placówki chciałbym podziękować Adamowi Kmiecikowi, Staroście Jasielskiemu, Tadeuszowi Górczykowi, Etatowemu Członkowi Zarządu wszystkim pozostałym członkom zarządu, radnym oraz wszystkim tym ludziom, którzy się do tego przyczynili – mówi Stanisław Mlicki, Radny Rady Powiatu Jasielskiego, Przewodniczący Związków Zawodowych NSZZ „Solidarność”.  – Wyrażam też wdzięczność w imieniu wszystkich pracowników i pensjonariuszy, że pomimo kłopotów z projektem, Zarząd Powiatu na czele ze Starostą nie zrezygnował z budowy nowej kuchni i pralni. Po dokonaniu przeprojektowań przystępujemy do budowy. Z roku na rok w Domu Pomocy Społecznej  w Foluszu przybywa coraz więcej pacjentów. To bardzo trudne przypadki, wymagające od pracowników olbrzymiego zaangażowania. W lepszych warunkach będzie nam lżej pracować  – dodaje Stanisław Mlicki.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

Tak na podwyżki są pieniądze,ale na poprawę warunków bytowania ludzi na Foluszu na poziomie,który można nazwać zbliżonymi do normalnych, nie ma.I nie mówię tu o warunkach mieszkaniowych,
Może by tak powiatowi rozdawacze kasy powiedzieli coś na temat stanu zdrowia-,w jakiej kondycji są ulubieńcy tych co dostali podwyżki??? Tylko szczerze!

mizgalski
mizgalski
2024 lat temu

już się wyczuwa atmosferę przedwyborczą P.Kmiecik.Jeszcze zadanie inwestycyjne na Foluszu nie wykonane,ale za to wykonano obiecanki.Tym ludziom jak chłopu rola już dawno należały się podwyżki za ich ciężką pracę.

staszek
staszek
2024 lat temu

kmiecik was wszystkich ma w głębokim poważaniu!

bohun
bohun
2024 lat temu

Czy ktoś wie ilu podopiecznych liczy sobie ten ośrodek? DPS zatrudnia blisko 160 osób… Proszę o uczciwą odpowiedź osób zorientowanych.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

DPS-y to kula u nogi Wszystkich miast w PIEKARCH SL. obiecanki byly juz od trzech lat i nic w tym dps-sie zarabia tylko klika dyretorka i przeludniona,przesacowana księgowość. Na jednym stanowisku jest ok.trzy osoby.CAŁYMI DNIAMI PIJĄ WÓDĘ A NAJWIĘCEJ ZARABIA KSIĘGOWA I JEJ SYNALEK PO BOKU UMOWA-ZLECENIE PRZYBIJA PIECZĄTKI PO POŁUDNIU ŻEBY NIKT NIE ZAUWAŻYŁ NIERÓB STWA CZYSTA KLIKA JEDEN DRUGIEMU NABIJA KABZĘ TO SIĘ NADAJE DO CBA

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x