r e k l a m a
MiastoWiadomości

Dokończenie budowy obwałowania rzeki Ropy coraz bliżej

Po przeprowadzonych rozmowach Andrzeja Czerneckiego, burmistrza Jasła z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczenie przeciwpowodziowe, Stanisław Stachura, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie przesłał do Urzędu Miasta w Jaśle pisemną informację, że do 29 kwietnia br. zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego pn.: „Budowa prawobrzeżnego wału przeciwpowodziowego na rzece Ropie w km 2 + 850 – 3 + 210 o długości 0,360 km w miejscowości Jasło, woj. podkarpackie”.

Dokończenie budowy obwałowania rzeki Ropy coraz bliżej

Realizacja powyższego zadania jest jednym z najważniejszych elementów do realizacji zawartych w opracowanej (przez Podkarpacki Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i Urząd Miasta w Jaśle) dokumentacji p.n.: „Wariantowa koncepcja programowo – przestrzenna ochrony przed powodzią terenów położonych na terenie miasta Jasła w zlewni rzek Wisłoki, Ropy, Jasiołki oraz potoku Warzyckiego wraz z ich dopływami”.

W zależności od możliwości finansowych PZMiUW po opracowaniu dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na realizację tego zadania. Według informacji uzyskanej od dyrektora PZMiUW budowa odcinka tego obwałowania realizowana będzie w 2012 r.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
STWÓRSSJaślanindo kingakinga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trzcinicok
Gość
trzcinicok

Ukończą obwałowanie to znowu zaleje Trzcinicę

jaslak
Gość
jaslak

Trzcinicok, masz rację, pociesz się, że Gądzieli też to nie uratuje.

kinga
Gość
kinga

Tylko NIKT nie myśli, o tych wałach które przelały koło basenu i na Szajnochy! Spiętrzając wodę tam, a nie robiąc nic tu ratujemy peryferia a zalewamy miasto. PARANOJA!!!!

do kinga
Gość
do kinga

akurat gądki (pomiędzy wałami od ropy do wisłoki) nie przyjmą tyle wody, aby mogło to uratować jasło – więc jeśli nawet woda by się tam wlała to nic to nie pomoże jasłu, bo jej poziom będzie tak wysoki (żeby w ogóle wlać się na gądki), że jasło też zostanie zalane. poza tym wały na gądkach przynajmniej na wisłoce są niższe niż te od strony miasta (ulice szopena, sikorskiego itd.)

Jaślanin
Gość
Jaślanin

Szanowni ludzie nie zarzekajmy bo na razie to tylko umiemy dobrze że się coś zaczyna dziać w tym kierunku najpierw tam zrobią później tam i to są inwestycje na lata . To nie jest takie proste trzeba odpowiednie zezwolenia pozyskać fundusze a to wszystko trwa . Niestety taką mamy rzeczywistość . Prawda jest taka że nie ma terenów zalewowych a to dużo by dało .

STWÓR
Gość
STWÓR

Prędzej kaktus mi na jądrach urośnie,niż te biurokraty coś zrobią z zagrożeniem powodziowym….Znowu się dorwały na wały,jak z tymi Kątami.Idą wybory,a stołki trza se zachować, więc wciskają pierdoły,a tak naprawdę sms-y słać będą…Ta deklarowana robota powinna już mieć się ku końcowi od jesieni 2010 roku.>>>Ludzie mają dość tego nieróbstwa,gadaniny i partaniny za swoje podatki.Ciekawe co władza do 2012 roku ma zamiar robić.Dawać co miesiąc na mszę,modlić się na wałach o omijanie Jasła???? To skandal…Niech pojedzie i zobaczy jak w gminach na zachodzie kraju w jeleniogórskim np. działają.Może coś trafi do rozumu.???Póki co pozostaje nie spać po nocach i patrzeć czy… Czytaj więcej »

SS
Gość
SS

Jeśli przyglądnąć się w.wym.obrazkowi można sobie wyrobić opinię,że w Jaśle ciągle wyrzuca się ogromne pieniądze w wodę.Wygryzione przez wodę wały ziemne ciągle zostają odbudowywane,a każdorazowo większa woda robi to samo.Czyli tkwimy w techologii ze średniowiecznych czasów budowania włów .Zamki przed najazdami kiedyś właśnie chroniły fosy,wały ziemne i mosty zwodzoneTylko jedna różnica.Tam w międzywałach była woda stojąca,a nie rwąca,niszcząca ziemne umocnienia.Czy naprawdę żaden decydent,projektant nie śledzi nowinek w zakresie hydrotechniki?Tyle ciekawych rozwiązań trwałego budowania umocnień p.powodziowych z zastosowaniem nowych materiałów ,chociażby z tworzyw sztucznych.Jednym z nich z powodzeniem stosowanym w USA są ułożone wzdłuż koryta rzeki rękawy z polimerów ,które w… Czytaj więcej »

STWÓR
Gość
STWÓR

SS-masz rację.Jasło to jedna wielka kupa nieodpowiedzialnych decydentów ograniczonych do robienia swoich małych interesików… No,ale jak od pedagogów,furiatów i innych niekwalifikowanych ludzi w branży wymagać czegoś innego??? Byle jacy ludzie u władzy,wybrani przez byle jaki elektorat robią wszystko byle jak,by utopić miasto w wodzie,smrodzie i ubóstwie.I obawiam się,ze mądre rady ,zwłaszcza te cenne Twoje uwagi,zostaną nie zauważone,przez tych oświeconych inaczej kolesi,co to ciągle paplają,a nic nie robią(sory-robią sobie fotki)!Szlak trafia i nadziei nie ma-to jest najgorsze!!!!!!

Close
X