Wiadomości

Donosgate! Zarząd Powiatu donosi na radnego Górczyka

Zarząd Powiatu Jasielskiego złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego Tadeusza Górczyka w związku ze złożeniem nieprawdziwego oświadczenia majątkowego.

Adam Pawluś i Witold Lechowski

Decyzję zarząd (w składzie Witold Lechowski, Adam Pawluś, Jan Muzyka i Henryk Motkowicz) podjął dwoma głosami „za” i dwoma „wstrzymującymi się”. Nie wiadomo jeszcze, kto głosował za wnioskiem do prokuratury i czym to było spowodowane, ponieważ protokół z posiedzenia zarządu nie został jeszcze podpisany, a tym samym  upubliczniony.

Górczyk zapomniał, że jest radnym

Jak informowaliśmy (czytaj więcej), w oświadczeniu majątkowym Tadeusz Górczyk pominął dochód za pełnienie funkcji radnego powiatowego. Na ostatniej sesji przeprosił za błąd i złożył wyjaśnienia na ręce przewodniczącego rady powiatu a wcześniej do Urzędu Skarbowego.

Wyjaśnił również co było powodem błędu.

Tadeusz Górczyk

Zwykła pomyłka, w zeszłym roku miałem kilka źródeł dochodu. W sumie siedem różnych. Przy wpisywaniu do oświadczenia, jedno przegapiłem. Dzięki Bogu najmniej podejrzane. Bo dochody radnego są określone ryczałtem, więc są ściśle określone – tłumaczył Górczyk.

Lechowski „szukał” na Górczyka w ZUS-ie

Mimo wyjaśnień złożonych na ręce przewodniczącego powiatu, (czyli organu, który zajmuje się weryfikacją oświadczeń majątkowych radnych, składanych na początku roku) zarząd podjął decyzję o wniesieniu sprawy do prokuratury.

Na decyzję zarządu mogły wpłynąć również informacje wyciągnięte o Górczyku przez wicestarostę Witolda Lechowskiego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym ten pierwszy mówił na sesji

Chciałbym zapytać pana Witolda Lechowskiego, czy występował do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z pismem dnia 23 sierpnia 2010 roku i czy uzyskał na to pismo odpowiedź? – pytał Górczyk.

Ten potwierdził, że taki fakt miał miejsce.

Chciałem się dowiedzieć, bo on (Tadeusz Górczyk – red.) w oświadczeniu majątkowym wykazał, że jest na zasiłku rehabilitacyjnym, chciałem się dowiedzieć, bo wiąże się to z wykonywaną przez niego pracą  radnego, członka rady nadzorczej huty Łabędy i po prostu taka informacja była mi potrzebna. Jednak z tej informacji nic nie wynika – tłumaczył Lechowski.

Gry przedwyborcze

Tadeusz Górczyk uważa doniesienie do prokuratury za atak i próbę dyskredytacji jego osoby.

Jestem spokojny o wynik postępowania prokuratorskiego, natomiast przygotuję i złożę kontrdoniesienie do prokuratury, że panowie wykorzystując swoją funkcje publiczną działacie na niekorzyść osoby prywatnej jak również wykorzystując swoją pozycję próbujecie wpłynąć na zachowania radnego, osiągnąć konkretny efekt zamknięcia się przez radnego. Panowie ja w latach 80. się nie zamknąłem i mówiłem to co myślę i będę to robił teraz, nawet jeśli to dotyczy moich przyjaciół z lat dawnych jeśli tak postępują – mówił Górczyk.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Panie Boże! Chroń mnie od przyjaciół bo z wrogami sobie sam poradzę? 😀

Młody,kopany!
Młody,kopany!
2024 lat temu

Jak widać świnie wyszły z chlewa i chrumkają… Wszkak wybory idą, i trzeba ryja wyścibić do " durnej" medialnie opętanej ,jasielskiej gawiedzi. To wstyd!!! I coś takiego nami rządzi,i mandatu społecznego używa…Może czas na radykalne skalpelem cięcia 21 listopada.Mnie się wydaje,ze nawet -wypada…Bo te facjaty się ograły,opatrzyły i ni cholery nie zrobiły.Czas na młodych,
wykształconych,pełnych nieskażonego polityką
ludzi.Ludzi z polotem,dla których pieniądze są drugoplanowe,a liczy się zapał w realizacji zamierzeń i planów.Tak więc,może ta chwila nadeszła??? Ten artykuł powyższy wręcz nakazuje zmiany…Oby się stało!!!!

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

heheh typowe pisowskie metody, donosy, oskarżenia,pomówienia. Ludzie obudźmy się, Jasło nie musi być pisowskie jak chciała Ruda Maria z Dąbrówki !!! Pogońmy to towarzystwo na zieloną trawkę !!!

henek
henek
2024 lat temu

Słyszałem, że p. Lechowski i Pawluś to …..i się nie myle. Panie Górczyk trzymaj się pan!! z daleka od takich "PRZYJACIÓŁ"

Normalna
Normalna
2024 lat temu

Jezus Maria! Donosiciel na donosicielu w Jaśle! Do czego ten PiS doprowadził.Koniec z szaleńczmi!!!

nadlatują orły
nadlatują orły
2024 lat temu

I bardzo dobrze,że co cztery lata kończy się wzajemna sielanka i kończy się robienie wspólnych interesów.Otwiera się szeroko i oczy i usta ale tuż przed wyborami.I właśnie przed wyborami zaczyna się wzajemne zaglądanie pod pierzynkę i ujawnianie świństewek.Silna,rozsądnie i konsekwentnie myśląca opozycja jest ze wszech miar potrzebna ale przez cały czas trwania kadencji.

j-j
j-j
2024 lat temu

Popieram, postawić na młodych i zdolnych, którzy chcą cos zrobić dla Jasła BEZINTERESOWNIE!!!!!!

prawdziwa Jaślanka
prawdziwa Jaślanka
2024 lat temu

7 dochodów Górczyka a taki chory na zasiłku tyle lat od kiedy odszeł z urzedu miasta.
Za pieniądze podatników zasiłek !!!. WSTYD!!! :confused::upset:
Jak taki chory daje rade pracować w 7 "firmach"?
Kto nas biedaków reprezentuje.
WSzycy kombinatorzy, żeby zostać tyklo przy żłobie i przy kasie!!

xx
xx
2024 lat temu

Dobrze , że doniósł na Górczyka ale powinien też donieść na siebie!
I to już.
Chyba zna swoje grzechy!

rada komisarzy ludowych
rada komisarzy ludowych
2024 lat temu

No i jest donos od nos na wos

mnj
mnj
2024 lat temu

dowidzenia z pisem i tym z czerwoną gębą, bo ludzie się boją

wdówka
wdówka
2024 lat temu

Czas na zmiany !!! Dość donosicieli którzy weszli do władzy ale zapomnieli dzięki komu mogą odcinać dziś kupony za lata 80- nie uważam, że siedzenie w pierdlu należy do przyjemności ale nie można zapomnieć Panie Pawluś ze Pan owszem działal, ale inni w tym czasie pomoagali pana zonie dzieciom- dzielili się ostatnim groszem a pan jak ich dziś traktuje?Uważa się pan za bohatera tylko zapomniał pan o ludziach którzy w tamtych czasach robili to co pan tylko mieli mniej "szczęścia" i ich nie zamkneli.Opamietaj się Pan! a Wy Jaslanie pomyślcie czy dalej chcecie takiej władzy? Tadeusz trzymamy kciuki za Ciebie

Tytus Pulo
Tytus Pulo
2024 lat temu

Ludzie z polotem, z zapałem,nieskażeni polityka już dawno wyjechali z Jasła.

ace
ace
2024 lat temu

Radny Górczyk nie jest osoba prywatną, tylko publiczną, bo jest radnym

BINGO
BINGO
2024 lat temu

Co zaczą te słowa panie Górczyk "Jestem spokojny o wynik postepowania prokuratorskiego"- a to ciekawe?

MIESZKANIEC
MIESZKANIEC
2024 lat temu

MUZYKA UWAŻAJ BO NA CIEBIE TEŻ SĄ HAKI I LUDZIE MOGĄ JE POZNAĆ!!!!!!!!1

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" — kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy, czy wypracowanej emerytury . Gdzie są następcy… Czytaj więcej »

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Panie sekretarzu pan chyba honoru niema startując na stanowiskuo Burmistrza.
Jedyną szansą (a może alternatywą dla Jasła -bo gozej być juuż chyba nie może )są młodzi ludzie-bezpartyjni .
Głosować w wyborach na młodych .
A najważniejsze to jest to żeby iść do wyborów.
Nie pozwólmy ,żeby "mocherowych beretów" było więcej niż nas młodych.

Lenin Włodzimierz
Lenin Włodzimierz
2024 lat temu

Do tow Antidotum.
Wszyscy młodzi są na obozach pionierskich lub są kandydatami do obozów reedukacyjnych.Na młodych przyjdzie jeszcze czas.Partia opiera się na starych sprawdzonych towarzyszach.
Do tow.Wdówki.
Szanowna towarzyszko jak Zdziczałe Oddziały Milicji Obywatelskiej (ZOMO) prały was pałami po głowie to tylko po to byście rozumu nabrali i by wybić wam z głowy trockistowską drogę do komunizmu.
Dzięki wytężonej pracy Służb zmieniono tak dużo że w końcu wszystko zostało po staremu.
Towarzyszu Dzierżyński z Sobniowa Partia jest Wam wdzięczna.:lol:

Patrycja!!!
Patrycja!!!
2024 lat temu

Ej !Wy z Jasla nie pora na kutnie POLSKA wpotrzebie !!! Jeszcze troche czasu uplynie to sie Opamietacie ale to bedzie za puzno i zaczniecie mocherowe berety Przepraszac i mowic ze mialy racje ze Walczyly o Polske!!!

ciekawski
ciekawski
2024 lat temu

Ale się panowie Lechowski i Pawluś odgryźli Górczykowi!!!!!!!! Ciekawe, kto podpisał ten donos i czy miał upoważnienie starosty do występowania na zewnątrz w imieniu Zarządu?

Stary
Stary
2024 lat temu

do antidotum
Zadziwiające, jak niedouczone matoły pchają się do władzy.
Naucz się, dziecko, zasad ortografii polskiej, bo swoje komentarze piszesz z bykami.

ixi
ixi
2024 lat temu

a co mnie to do jasnej cholery obchodzi co pan A ma do pana B!!!!!?? CHCA SIE ZREC I WODZIC DO SADOW – PROSZE BARDZO ALE PRYWATNIE I PO GODZINACH PRACY!!!!!:mad:

Pis-dupeerel
Pis-dupeerel
2024 lat temu

Potrzebna była informacja, z której nic nie wynika. Ja nie rozumiem tego. Wychodzi mi na to, że coś komuś wali w dekiel i to niewąsko?!:sleep:

stary
stary
2024 lat temu

czego mozna sie spodziewac po wiesniakach
czy wy tego nie rozumiecie ze jak ktos kopal kartofle to dalej kopie

oprt
oprt
2024 lat temu

muzyka janie gdzie ty sie wepchales chyba peleton ci odjechal a moze pogon za forsa rozum ci odebralo

Back to top button
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x