MiastoWiadomości

Druga tura w dwóch gminach i mieście Jaśle. Siedmiu samorządowców w pierwszej turze

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki wyborów na burmistrzów miast i gmin powiatu jasielskiego. Druga tura odbędzie się w dwóch gminach i mieście Jaśle.

Druga tura w trzech gminach i mieście Jaśle. Siedmiu samorządowców w pierwszej turze

Zaplanowana na ostatnią niedzielę listopada (30 listopada) druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w mieście Jaśle. Zmierzą się w niej obecny burmistrz Andrzej Czernecki (KWW Jaślanie), który uzyskał 36.32% poparcia wyborców z Ryszardem Pabianem (PiS), na którego swój głos oddało 36,04% wyborców.

Dogrywka odbędzie się także w dwóch gminach powiatu jasielskiego. W gminie wiejskiej Jasło Stanisław Pankiewicz zdobył poparcie 46,50% głosujących, a zmierzy się z Tadeuszem Gorgoszem, któremu zaufało 32,10% wyborców. Na nowego wójta poczekać trzeba także w gminie Nowy Żmigród, gdzie obecny wójt Krzysztof Augustyn (37.34%) zmierzy się z Grzegorzem Barą, który otrzymał 27,42% głosów wyborców.

W siedmiu gminach wyłoniono włodarzy już w pierwszej turze. W mieście i gminie Kołaczyce zwyciężyła Małgorzata Salacha (50,04%), w gminie Brzyska rządził nadal będzie Rafał Papciak (53,84%), gmina Krempna będzie nadal zarządzana przez Kazimierza Miśkowicza (66,63%), a w gminie Osiek Jasielski zwyciężył po raz kolejny Mariusz Pykosz (56,98%). Podobnie – w gminie Skołyszyn nadal zostaje Zenon Szura (55,51%).

Do zmiany na stanowisku wójta doszło w gminie Tarnowiec, gdzie miejsce obecnego wójta Bogusława Wójcika, zastąpi Jan Czubik (55,37%).

Ciekawie zapowiada się druga tura w Jaśle, a Wy na kogo oddacie swój głos? Piszcie w komentarzach poniżej.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Włodek
Włodek
2024 lat temu

Dlaczego jest napisane ostatnie zdanie ,, Wy na kogo oddacie swój głos? Piszcie w komentarzach poniżej” . To są informacje poufne kto na kogo głosuje. A to oficjalna strona Jasła i powinniscie to wiedziec

Polak
Polak
2024 lat temu

przeciez te wybory sa nieważne.

miras
miras
2024 lat temu

Proszę ogłosić sondę i wtedy się dowiemy…

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x