PolitykaWiadomości

Dziś odbędzie się spotkanie Czerneckiego i Kurowskiej

O godz. 14.00 w sali narad Poszukiwań Nafty i Gazu w Jaśle odbędzie się spotkanie z kandydatami na burmistrza miasta Jasła Marią Kurowską i Andrzejem Czerneckim.

Andrzej Czernecki, Maria Kurowska (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Spotkanie będzie zamknięte dla publiczności. Zaproszenie zostało wystosowane jedynie do jasielskich przedsiębiorców oraz dziennikarzy. Zaplanowanym tematem jest: oferta wsparcia przez kandydatów dla jasielskich przedsiębiorców.
Jak wiemy, spotkanie nie będzie miało formy debaty wyborczej. Nie będzie kontroli czasu wypowiedzi, nie ma scenariusza, nie ma z góry przygotowanych i jednakowych pytań do kandydatów.
Publiczne debaty z udziałem kandydatów na burmistrza planowane przed I turą wyborów nie doszły do skutku, ponieważ kandydaci nie odgadali się, co do miejsca oraz terminu jej zwołania.
Za to w środę Maria Kurowska i Andrzej Czernecki będą pod obstrzałem pytań przedsiębiorców i dziennikarzy.
kk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wyborca
wyborca
2024 lat temu

TO KTO BĘDZIE WYBIERAŁ BURMISTRZA PRZEDSIĘBIORCY I DZIENNIKARZE CZY JAŚLANIE ??????????????????,PRZED KTÓRYMI DEBATA ZOSTAJE ZAMKNIĘTA.

fff
fff
2024 lat temu
1lng
1lng
2024 lat temu

bez postronnych ludzi bo jeden i drugi kandydat mogli by usłyszeć pare przykrych słów prawdzy o ich wcześniejszych poczynaniach

kt
kt
2024 lat temu

Taka debata to lepiej żeby nie było.

ciech
ciech
2024 lat temu

Z dwoja złego już wolę Kurowską. Lepiej nie będzie, ale przynajmniej weselej.

sa
sa
2024 lat temu

pokazac wielkich jasielskich biznesmenow

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Już po debacie.Pani Burmistrz Kurowska zdecydowanie wygrała. Pan Czernecki nie miał nic do powiedzenia poza tym, że chce wrócić do Jasła, bo zmęczony jest codzinnymi dojazdami do Korzennej.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Czy wyborcami w Jaśle są przedsiębiorcy i dziennikarze? Przed pierwszą turą problemem nie było miejsce i czas, tylko strach niektórych kandydatów przed debatą.

sarna
sarna
2024 lat temu

kpina nie debata

jaślak
jaślak
2024 lat temu

Czernecki wypadł dużo lepiej. Ponoć ma być debata w piątek w JDK

wyborca
wyborca
2024 lat temu

NALEŻY IŚĆ DO WYBORÓW I SKREŚLIĆ OBYDWOJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kima
Kima
2024 lat temu

Niech wygra lepszy- Pan Andrzej Czernecki!

Ja
Ja
2024 lat temu

Uważam, że zdecydowanie debatę wygrał Andrzej Czernecki. Mam nadzieję, że z całością debaty będzie można się zapoznac lokalnej telewizji i internecie. Najlepiej niech każdy w spokoju obejrzy i sam wyrobi sobie zdanie przed 5 grudnia.

Klaudia
Klaudia
2024 lat temu

Zdecydowanie obiektywnym, kompetentnym, rozsądnym i bezpartyjnym jest Czernecki. I niech on wygra. Ma układy i w Warszawie i w Rzeszowie. Rada powiatu i miasta jest też wyczyszczony z PiS- u. Jaślanie i tak trzymać ! Została do usunięcia Kurowska, żeby w tym mieście było normalnie, żeby zwykły śmiertelnik nie musiał wpisywać się do PiS, aby dostać pracę. Śmieszne , ale prawdziwe.
Jaślanie , jedynym ratunkiem dla nas i miasta jest wybór Czerneckiego na burmistrza !

osa
osa
2024 lat temu

niech wygra lepszy – Andrzej Czernecki!!

rolnik
rolnik
2024 lat temu

zdecydowanie 5 grudnia całą rodziną będziemy głosować na Panią Marię Kurowską.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Pewne rzeczy należy mówić wprost. Porównajmy Jasło dzisiaj do tego sprzed czterech lat. Debata w tym momencie jest niepotrzebna. Niech polityków osądzają czyny, nie słowa. Można Panią Kurowską lubić bądź też nie, bo nikt nie jest idealny, ale logika nakazuje mi głosować na Panią Burmistrz, bo ani ślepy, ani głuchy nie jestem, więc widzę co zostało zrobione w ostatnim czasie. A teraz zapraszam kolegów Dyzia – atakujcie!

.
.
2024 lat temu

Mieszkańcu, chyba kłamiesz. Albo jesteś ślepy i głuchy, albo jesteś … prawie nowym jasielskim urzędnikiem z Błażkowej rodem.

Tomek76
Tomek76
2024 lat temu

Zgadzam się po części z @mieszkaniec. Nie lubię PiSu, ale to nie Kaczyński będzie rządził tym miastem. Wiem, jak cztery lata temu wyglądało to miasto.
Co więcej, wybierając Czarneckiego w pakiecie dostaję Czeluśniaka, a tego moja inteligencja by nie zniosła:////

Liturg
Liturg
2024 lat temu

Kurowska + PiSowcy
Czernecki + Dyzio
To już wolę tą pierwszą opcję.

1910
1910
2024 lat temu

Czernecki jest wójtem w Korzennej i niech na wiosce udowadnia swój „kunszt” w zarządzaniu.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

„Mieszkaniec” ma racje kto ma oczy to 5 grudnia zagłosuje na Panią Marię Kurowską.

BB
BB
2024 lat temu

Do mieszkaniec. Jeśli masz namyśli kwiatki w donicach wielokrotnie wysadzane w ciągu roku za ogromne pieniądze, które przydały by się powodzianom lub podopiecznym MOPS-u , lub zaniedbany park miejski, który za Czerneckiego był w idealnym stanie to gratuluję. Spróbujmy wymienić choć jedną inwestycję, która może być konkurencyjna do tych, które pozostawił po swoich rządach Czernecki. To bardzo przykre, ale nie ma , zero.

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

Kto głosuje na Kurowską, głosuje na kłamcę. Oddany głos znaczy, że utożsamiamy się z naszym kandydatem 🙂 Zanim odpiszecie, przeczytajcie to:
http://shesaliar.110mb.com/klamstwakurowskiej.html
oraz
http://shesaliar.110mb.com/zaprzepaszczoneszansekurowskiej.html
A teraz zmienicie zdanie, bo będzie wam wstyd 🙂

maria
maria
2024 lat temu

moja rodzina też będzie glosować na pania kurowską. kobieta rządzi mądrzej i gospodarniej, Układy? jak pisze KLAUDIA ? no własnie tak myśli wiele osób. a trzeba sie zabrać do roboty a nie uklady.

Ja
Ja
2024 lat temu

Do mieszkańca. Rzeczywiście wizerunek centrum miasta poprawił się. Ale niestety tylko z takich działań nie poprawi się pozycja miasta, nie powstaną nowe inwestycje i miejsca pracy a tylko to gwarantuje rozwój miasta. Ta debata ostatecznie przekonała mnie, że niestety Pani Burmistrz o pewnych rzeczach np. strefy ekonomiczne, strefy gospodarcze, plany zagospodarowania przestrzennego, pozyskiwanie środków zwnętrznych, budżet miasta itp. ma bardzo blade pojęcie.

Jaro
Jaro
2024 lat temu

Wiem, że się niektórym marażę ale trudno…. nadstawiam policzek.. bijcie Zdania jednak nie zmieniam.Jak tak patrzę na zdjęcia kandydatów na burmistrza a w szczególniści Panią Marię to widzę, że jest niby prostą,normalną kobietą ale z nieskazitelną klasą, sympatyczna, ile w niej dobroci, pokory a równocześnie cech prawdziwej dyplomatki, aż cisną się na usta słowa piosenki Artura Gadowskiego „Ona jest ze snów a ubrana w codzienność”. Pani Mario tak trzymać a zwycięstwo zapewnione !!!!

Rozsądek
Rozsądek
2024 lat temu

Uważam, że Pani Kurowska nie ma zielonego pojęcia co robi. Na pytanie, ile wynosi deficyt miasta, odpowiedziała, że nie wiem i że od tego są ludzie… Przecież to się w głowie nie mieści. Czy państwo też nie wiecie, ile macie na koncie w banku albo w portfelu? Co to za gospodarz!
Czernecki natomiast świetnie się orientuje w sprawach zarządzania, inwestycji itp. Jest w stanie nakreślić spójną wizję miasta na przyszłość, a nie bredzić w kółko o „upiększaniu kochanego miasta”…

nemo
nemo
2024 lat temu

A co powiecie jeśli wygra pan Czernecki i powoła na wice pana Czeluśniaka ? 🙂

do Rozsądek
do Rozsądek
2024 lat temu

Nie wizję miasta, tylko wizję wsi w województwie nowosądeckim. Po blamażu w Jaśle zabrał się chłopina za wioskę pod nazwą Korzenna i niech tam się realizuje. Ponoć w tandemie z PiSowskim wójtem rządzą i dzielą. Nawet sołtys się ich boi:))))

Mohamed
Mohamed
2024 lat temu

Jamamracje – te linki to chyba masz z newslettera szefa Komitetu Jaślan, mocarza intelektualnego niesfornego Dyzia…

do do Rozsądek
do do Rozsądek
2024 lat temu

Rozmawiamy o Jaśle, nie o Korzennej. Brak argumentów nakazuje zmianę tematu, wiem o tym ale postarajcie się chociaż raz merytorycznie podejść do tematu 🙂 Mamy wybór pomiędzy wizją rozwoju miasta a kwiatami i koronacjami orła. Nie ma co się oszukiwać Kurowska nic nie zrobiła, pokończyła zaczęte projekty Czerneckiego i ma czelność sobie to przypisywać. Bez przesady 😉

Ja
Ja
2024 lat temu

Jeszcze o deficycie miasta. Pani Maria chwali się, że deficyt wynosi ok. 20 % budżetu w wysokości ok. 120 mln czyli cirka 24 mln. Skad w takim razie zapisany w budżecie deficyt na poziomie ponad 39 mln. Czyżby wyjasnieniem był kredyt bankowy w kwocie 19,2 mln, który zostanie uruchomiony po 5 grudnia ? Ale na pytanie o kredyt Pani Burmistrz nic nie potrafiła wyjaśnić. Chyba wyjasnienia o podpisaniu umowy kredytowej na 19,2 mln tak na wszelki wypadek nie mozna uznać za godne Burmistrza. To obrazuje tylko brak kompetencji do kierowania miastem.

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

http://www.speedyshare.com/files/25475128/str1.JPG
http://www.speedyshare.com/files/25475148/str3.JPG
A tak, mam. Mocarz intelektualny przeorał PiS 3 do 1 w sądzie, więc na pewno jest lepszy od nich 😉 Nie ładnie jest kłamać wyborców, czy to PO czy to PiS… Uważam że ludzie powinni zobaczyć jakie bzdury wygaduje Pani Kurowska i to w żywe oczy! Totalna porażka.
Np. „- Termomodernizacja szkół – Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 2 oraz Przedszkola Miejskiego nr 12 i budynku Straży Miejskiej finansowana była w ramach wniosku 3,3 miliona złotych złożonego przez… ANDRZEJA CZERNECKIEGO.”

Jaro
Jaro
2024 lat temu

Myślcie co chcecie a ja wiem swoje;
JASŁO BYŁO JEST I BĘDZIE PISOWSKIE a burmistrzem Pani Maria Kurowska !!!!

Jurek
Jurek
2024 lat temu

Piszesz „Ja” o rzeczach za które Czeluśniak musiał odszczekiwać swoje słowa i publicznie przepraszać Panią Kurowską, więc radzę nie ryzykować.

Adi
Adi
2024 lat temu

Ja tam głosuję z czystym sumieniem na Czerneckiego. Myślę, że Czeluśniak idealnie sprawdzi się jako wiceburmistrz. Swoją cieżką pracą obaj Panowie przekonali mnie do siebie.
Podoba mi się również to, że przyszły burmistrz potrafi się dogadać z każdym. Dawał radę z Górczykiem, teraz z ludźmi z PiSu, wcześniej z PSL-owcami. Polityk nowoczesny. Do boju Panie Czernecki!!!

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

Psy szczekają, w tym wypadku Pan G. 😉 no ale wracając do sprawy, nikt nie ryzykuje! My tylko nie lubimy jak ktoś nas okłamuje, że robił przez 4 lata nie wiadomo co, a tak po prawdzie, nic nie zrobił 🙂 I jeszcze lubi prowadzić oczerniającą, pomawiającą kampanie, zresztą PiS ma to w genach :/ I tak właśnie wyglądają rządy partyjne w samorządach. Zamiast przeć do przodu kończy się wszystkich wrogów. Gania się ludzi niewinnych po sądach, kiedy tak naprawdę Panią K. powinno się pozwać :/
Tak jest, do boju Czernecki!!!

Kora
Kora
2024 lat temu

Do Ja, niestety w na całym świecie jest tak, że jak nie masz układów to sumienna praca nic nie da. Kurowskiej czas się skończył podobnie jak Krychy z JDK. Jedna nich idzie na emeryturę( na pewno ten wiek) druga na kilka lat sprzedawać kwiatki. Dość krzywdy ludziom i miastu przyniosły.
CZERNECKI JEST ROZSĄDNY , naprawi to, co te panie zepsuły.

Ja
Ja
2024 lat temu

” Jurek” z informacji, które są ogólnie dostępne wynika, że wygrana jednej część protestu wyborczego dotyczyła sformułowania
” wykorzystanie kredytu ” gdy w rzeczywistości jest podpisana umowa kredytowa a kredyt jak narazie niewykorzystany. Subtelna różnica ale wystarczająca do przegrania sprawy. Precyzja zapisów musi byc także w materiałach wyborczych.

Mohamed
Mohamed
2024 lat temu

@Jamamracje Wiesz coś na temat szczegółów procesu Kurowska vs Jaślanie czy piszesz, bo tak sobie przeczytałeś i nie potrafiłeś zinterpretować?? To, że mocarz intelektualny Dyzio przypisał sobie „3 do 1” nie znaczy, że ma rację. Cieszę się, że Czernecki przygarnia do siebie ludzi, nawet takich jak nasz Dyzio, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Sąd w tym wyroku w ani jednej sprawie nie uznał, że KW Jaślanie mają rację. Oczywiście Czeluśniaka nie stać na ogarnięcie czegoś takiego jak prawo, dlatego chłop myślał, że wygrał i tak sobie powiedział w mediach:) Poszukaj coś na temat „niezasadności wniosku” i wtedy dowiesz się, że… Czytaj więcej »

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

Wiem coś o tym, co Czernecki zaczynał będąc burmistrzem, i przypisywanie sobie jego zasług przez Kurowską jest absurdem. Kredyt też jest podpisany, choć pieniędzy jeszcze nie wzięto. Umowa jest podpisana z bankiem ale Kurowska ma czelność mówić że go nie ma i nie ma też zadłużenia podwojonego. Prawo mamy tak zawiłe że zawsze się hak znajdzie, wystarczy chcieć 😉 Fakty są faktami i o tym się zawsze mało mówi.
I teraz wszyscy zaczną roztrząsać 'subtelne’ różnice, zamiast skupić się na konkretach.

Mohamed
Mohamed
2024 lat temu

@Jamamracje Czym innym jest podpisanie umowy z bankiem w kwestii kredytu a czym innym jego wykorzystanie. Czym innym jest mówienie o kosztach obsługi kredytu i EWENTUALNYCH odsetkach w razie jego wykorzystania, a czym innym faktyczny rozkład kosztów w tym przypadku kredytu, nawet nie wirtualnego, ponieważ nie jest on w żaden sposób uruchomiony. Dzisiejsze samorządy jak wiesz dokonują pewnych operacji finansowych, które ciężko jest wliczać w poczet rzeczywistego zadłużenia, zwłaszcza w takiej sytuacji, kiedy kredyt jest „kredytem ewentualnym”. Często podejmuje się dzisaij takie działanie np. czekając na spłynięcie pieniędzy z funduszy unijnych. Nie wchodząc już w szczegóły. Wmawianie komuś „wykorzystanie kredytu”… Czytaj więcej »

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Jak Czernecki wygra to do Dyzia będzie się mówiło: panie wiceburmistrzu czy panie burmistrzu? 😛

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

Kurowska kręci. Nie przekazała nowej radzie projektu uchwały budżetowej. I zapewne do Niedzieli nie pokaże. Skoro nie ma potrzeby zaciągania kredytu, po co go zaciąga? Podpisała umowę, fakt dokonany. Pieniążki są w gotowości, obsługa kredytu też jest policzona. Dofinansowanie Unii? A czy Kurowska wie w ogóle co to jest? Przecież baaaardzo rzadko z tego korzysta 😉 Ulotka to nie oszczerstwa tylko wskazanie niejasności w działaniach Pani Burmistrz! Każdy obywatel, który troszczy się o miasto, w którym żyje ma pełne prawo do zadawania niewygodnych pytań. Nie wspomnę o oszczerstwach, szykanach i oczernianiu 4 lata temu Czerneckiego przez PiS. To były dopiero… Czytaj więcej »

Back to top button
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x