MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Finał konkursu wiedzy i umiejętności policyjnych

Nagrody, puchary i okolicznościowe dyplomy trafiły wczoraj do rąk finalistów II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Policyjno–Prewencyjnych. W zawodach rywalizowało 9 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad konkursem objął Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Józef Gdański.

Finał konkursu wiedzy i umiejętności policyjnych

Współorganizatorami konkursu, którego motto brzmi „W Służbie Społeczeństwu – Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Polska” była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach. Jego celem jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w życiu codziennym, zarówno w swoim środowisku lokalnym, jak i poza nim, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W finale, który po raz drugi został zorganizowany na obiektach ZSP w Kołaczycach, wzięło udział 9 drużyn z 5 szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół w Tyczynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, Zespołu Szkół w Czudcu, Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach. Aby dotrzeć do finału trzyosobowe drużyny musiały pokonać swoich konkurentów na etapie szkolnym i rejonowym.

Finał konkursu wiedzy i umiejętności policyjnych

Rywalizacja w finale rozpoczęła się od rozwiązania testu m.in. z wiedzy policyjnej, o społeczeństwie oraz pomocy przedmedycznej. Następnie zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód. W kolejnym etapie sprawdzali swoje umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

Zwycięstwo w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Policyjno–Prewencyjnych odniosła drużyna ZSP w Kołaczycach. Kolejne miejsca na podium zajęła reprezentacja ZSP nr 5 w Krośnie oraz druga z startujących w finale drużyn ZSP w Kołaczycach.

Honorowy patronat nad konkursem objął Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji. Nadinspektor Józef Gdański ufundował również puchar dla najlepszego uczestnika konkursu, którym został Tomasz Roś z ZSP w Kołaczycach.

Finał konkursu wiedzy i umiejętności policyjnych

W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono również najlepszą zawodniczkę, którą okazała się Monika Kucab z Zespołu Szkół w Czudcu. Od Burmistrz Kołaczyc Małgorzaty Salachy otrzymała statuetkę za zdobycie największej liczby punktów wśród dziewcząt.

W skład komisji konkursowej weszli m.in. podinsp. Maciej Karp, podkom. Bogusław Filip, podkom. Grzegorz Żytniak, mł.asp. Anna Śnieżek oraz sierż. Joanna Garbacik z KPP w Jaśle.

W uroczystym zakończeniu turnieju i rozdaniu nagród udział wzięli m.in. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Józef Gdański, Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Woźnik.

To już kolejny sukces uczniów z ZSP w Kołaczycach. W tym roku siedmioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego z klas o profilu policyjno-strażackim zakwalifikowała się do finałowej trzydziestki ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej”. W finale czworo z nich : Magdalena Skrzyszowska, Konrad Wilisowski, Tomasz Roś oraz Dawid Skicki, wywalczyło indeks i po ukończeniu liceum zostaną przyjęci na wybrany kierunek stacjonarnych studiów pierwszego stopnia realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Do udziału w zwodach przygotowywał ich m.in. podinsp. Maciej Karp, który prowadzi również zajęcia w kołaczyckim liceum.

Uczniom i opiekunom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
D.S
D.S
2024 lat temu

i profesor Dariusz Szczepanik (człowiek który miał największy wkład w ten sukces!

Klakier
Klakier
2024 lat temu

Dobrze, że te profilówki już likwidują. Co to za specjalność policyjno-strażacka. Żadna szansa dla młodzieży. Gdzie oni znajdą zatrudnienie, Dzisiaj zatrudnienie w tych zawodach graniczy z cudem. Twierdzę, że i przygotowanie po tej szkole do innych kierunków studiów jest pewnie też nieadekwatne. Ukończenie takiej szkoły jest później wielkim rozczarowaniem dla młodzieży. No chyba, że ochroniarz za minimum płacowe.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x