MiastoWiadomości

Finał krajowy turnieju BRD rozpoczęty

W Jaśle rozpoczął się finał krajowy XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przez dwa kolejne dni reprezentanci poszczególnych województw będą rywalizować o miano najlepszej drużyny i zawodnika turnieju w kraju. W uroczystym otwarciu zawodów wziął udział Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji.

Finał krajowy turnieju BRD rozpoczęty (fot. KPP Jasło)

Dziś rano do Jasła zjechali zwycięzcy eliminacji wojewódzkich 36. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego finał krajowy organizowany jest po raz pierwszy na Podkarpaciu. Łącznie na płycie jasielskiego Rynku stawiły się 32 drużyny – 16 w kategorii szkół podstawowych i 16 w kategorii gimnazjum.

Finał krajowy turnieju BRD rozpoczęty (fot. KPP Jasło)

Uroczystego otwarcia finału krajowego dokonał Andrzej Czernecki Burmistrz Miasta Jasła. Następnie głos zabrał Józef Biernacki Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, a jednocześnie sekretarz Komitetu Organizacyjnego Turnieju, który przywitał zawodników i zaproszonych gości m.in. inspektora Zdzisława Stopczyka Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i mł. insp. Andrzeja Wędrychowicza Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

Finał krajowy turnieju BRD rozpoczęty (fot. KPP Jasło)

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w swoim wystąpieniu życzył uczestnikom turnieju wielu sportowych wrażeń i emocji związanych z przebiegiem zawodów. Po uroczystym otwarciu turnieju zawodnicy wraz z opiekunami, organizatorami i gośćmi przemaszerowali ulicami miasta na teren Miasteczka Ruchu Drogowego im. Ryszarda Libuchy, które dziś i jutro będzie areną zmagań finalistów.

Finał krajowy turnieju BRD rozpoczęty (fot. KPP Jasło)
Finał krajowy turnieju BRD rozpoczęty (fot. KPP Jasło)
Zawody składają się z czterech etapów. Pierwszy z nich – test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego odbył się wczoraj na terenie Zespołu Szkół w Trzcinicy. Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Mazańcowicach (woj. śląskie) oraz Gimnazjum w Ropie (woj. małopolskie).
Kolejne etapy to: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda rowerem po torze sprawnościowym. W ostatniej konkurencji zawodnicy rywalizować będą w umiejętnościach udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkim finalistom życzymy powodzenia!

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Niemoralny
Niemoralny
2024 lat temu

policjia stare posrane komuchy … trujcie nas dalej klamstawami … kazdy wie jak jest

Łajza wkurzona!
Łajza wkurzona!
2024 lat temu

A gdzie zdjęcie z panem burmistrzem???Proszę koniecznie zamieścić dla dopełnienia tej wiekopomnej imprezy w jaśle jego!

j
j
2024 lat temu

strasznie obskurnie i obrzydliwie wyglądają te budynki na ostatnim zdjęciu

zawodnik1986
zawodnik1986
2024 lat temu

no no prosze prosze, kiedys bralem udzial w tych zawodach(z sukcesami) ale na finaly zawsze trzeba bylo jezdzic gdzies daleko, a tym razem jasło gospodarzem!! proszę proszę! domyślam się że Pan Adam Smorul ma w tym ogromną zasługę i za to gratulacje i pozdrowienia!!

orkiestrant
orkiestrant
2024 lat temu

proszę jak się pieknie prezentuje orkiestra ! brawo brawo!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x