Wiadomości

Górczyk startuje na burmistrza. Kurowska oficjalnym kandydatem PiS?

Tadeusz Górczyk wystartuje w wyścigu o fotel burmistrza z Przymierza Samorządowego Prawicy. To na razie jedyna oficjalnie zgłoszona kandydatura. Swój start kilka tygodni temu zapowiedzieli Tadeusz Baniak z Komitetu Nasze Jasło oraz Leszek Zduński z Platformy Obywatelskiej.

Tadeusz Górczyk

Tadeusz Górczyk

W sierpniu Baniak w rozmowie z portalem Jaslonet.pl (czytaj więcej) podkreślał:

 – Mam na tyle wiedzy, doświadczenia i umiejętności, że mój start będzie z korzyścią dla miasta – mówił o sobie Baniak.

Tadeusz Baniak

Tadeusz Baniak

Pierwszym kandydatem, o którym mówiło się, że powalczy o stanowisko burmistrza był Leszek Zduński. Sam w rozmowach z dziennikarzami wyrażał chęć startu. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że jasielska Platforma może wystawić innego kandydata – ma nim być radny Roman Kościow.

Roman Kościow

Roman Kościow

Oficjalnego kandydata utworzonego niedawno Porozumienia dla Jasła i Powiatu Jasielskiego poznamy po prawyborach, które odbędą się 20 września. Walczyć będzie ze sobą pięć osób. Nieoficjalnie mówi się, że wezmą w nich udział: były burmistrz Andrzej Czernecki, radny Krzysztof Czeluśniak, radny pierwszej kadencji Antoni Pikul oraz Sebastian Maciejowski. Piątego nazwiska nie udało nam się poznać

Krzysztof Czeluśniak

Krzysztof Czeluśniak

Pytaliśmy radnego Czeluśniaka, czy potwierdza te informacje:

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, nikt w stowarzyszeniu nie ma uprawnień do wypowiadania się w tej kwestii. Nazwisko kandydata na burmistrza poznacie państwo w najbliższym czasie – ucina, na ogół rozmowny Krzysztof Czeluśniak.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ze źródeł zbliżonych do PiS, kandydatem tej partii w wyborach na burmistrza Jasła będzie Maria Kurowska. Jutro w Rzeszowie na konwencie PiS-u wystąpi Maria Kurowska. W konwencji weźmie udział Jarosław Kaczyński.

Maria Kurowska

Maria Kurowska

Kurowska będzie jedynym przedstawicielem samorządu, który wystąpi z przemówieniem – mówi nasz informator. Dodaje także, że Kurowska może liczyć na poparcie wicemarszałka Bogdana Rzońcy i senator Alicji Zając.

Swojego startu w wyborach nie wyklucza także prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle Janusz Przetacznik. Jednak decyzję o starcie z Forum Jasielskiego – według naszych informacji – ma podjąć do przyszłego tygodnia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
72 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kulk a
kulk a
2024 lat temu

żeby tylko pani burmistrz nie zapomniała pochodni jutro do Rzeszowa zabrać

lupus
lupus
2024 lat temu

Gorczyk to totalny faul

jasiek
jasiek
2024 lat temu

Czelusniak burmistrzem??? Wystawienie go nawet jako kandydata to są już żarty!!!:):):):):):):)

kłek
kłek
2024 lat temu

żartem jest ten górczyk kto to jest wyglada jak stalin ? co o za gość? a ten baniak wyglada jak Bania

kłek
kłek
2024 lat temu

co to za gość ten górczyk wyglada jak stalin a baniak to cały czas do bani az widać

Drakula
Drakula
2024 lat temu

josiek Lepszy Czeluśniak niż ty czy kurowska pomiocie PIs-owski

normalny jaslak
normalny jaslak
2024 lat temu

Porozumienia dla Jasła i Powiatu Jasielskiego super ekipa jestem z wami macie moje głosy całej rodzinki. Bezwzgledu kto bedzie od was burmistrzem mam dość POPIS-U

wyborca
wyborca
2024 lat temu

no to mamy kandydatów … no coments :no:

Tom
Tom
2024 lat temu

No i dlaczego Górczyk nie idzie razem z Czarneckim.?Razem wiele dobrego zrobili dla Jasła i mieszkańcy to pamiętają.Hm..Ale ja też nie chciałbym być kojarzony z Czeluśniakiem.

\\\
\\\
2024 lat temu

Najlepszym kandydatem jest obecna Pani Burmistrz.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Kurowska napewno zaglosuje nie pisze pani bo na panią trzeba mieć wyglad.:lol: widac co sie stało z moimi pieniędzmi 😀 dziekuje Panu Bogu ze to juz kres rządzenia przez taką babę 😆 dosc z pisuarem wole nudne towrzycho :sleep::sleep:

black
black
2024 lat temu

Czernecki back Jaslo needs a host like you and not the baby from the village

K/B
K/B
2024 lat temu

Rumiany wróć proszę mam dość tej baby przepraszam że nie głosowałem na ciebie zmienie to w tych wyborach

Maria
Maria
2024 lat temu

To ciekawe gdzie upchną Adama Pawlusia.No przecież gdzieś muszą, bo to taki zasłużony etatowy radny.Tylko dla kogo zasłużony?

TW
TW
2024 lat temu

czyste zarty gorczyk do koryta sie pcha nie nadaje sie nawet na soltysa gamon inierob w tych wasach wyglada jak pajak czelusniak to czysta kpina do obory spaslaka baniaka na ksiezyc kandydat to PANI KUROWSKA

warzycok
warzycok
2024 lat temu

do tw ty chyba nie wierz co piszesz dziecinko,chciała byś na kolejne lata nauczycielkę na burmistrza,ona nawet jak się zachować na cmentarzu sam doswiadczyłem osobiście ,żenada brak słów

badziewie
badziewie
2024 lat temu

Co można wybrać z takiego badziewia. Popatrzcie w stronę Krosna lub Rzeszowa – tam są gospodarze, którzy w cuglach wygają następną kadencję. Opłaciło by się namówić np. Przytockiego do kandydowania w Jaśle. Może jest jeszcze czas by znaleźć podobnego kandydata. W innym wypadku to miasto czeka katastrofa, wstyd i dalsze dziadowanie.:bigeek:

WISŁOKA
WISŁOKA
2024 lat temu

dość tej Kurowskiej.Niech wraca do Dąbrówki .Przecież potrzebny jest burmistrz z Miasta Jasła,a nie ktoś z wiochy.Przede wszystkim potrzebny jest człowiek słowny ,a nie ktoś co co innego mówi ,co innego myśli ,co innego robi .O ile w ogóle coś robi .

jestemZ.Jasla
jestemZ.Jasla
2024 lat temu

Z całej gamy kandydatów najlepsza będzie Kurowska. Nie ważna jaka partia, ważna działalność i towarzyszący tej osobie PR.

dz
dz
2024 lat temu

jeszcze najlepszym kandydatem jest Górczyk !!! przecież to on z Czerneckim tyle zrobili dla miasta… Kurowska? no dobra: może Jasło stało się piękniejsze, lepiej udekorowane… ale obecna Pani Burmistrz jest za mocna w mówieniu! na wszystko ma wytłumaczenie, nawet gdy wie, że źle robi…! a to akurat działa na jej niekorzyść…
Czeluśniak? hahahaha…! BEZ KOMENTARZA!

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Może społeczeństwu Jasła w koncu rozjaśni się w głowach i oczach jaka partia w Polsce rządzi i do kogo mają zwracać się o pomoc kto tej pomocy udzieli i będzie pomagać.Jeśli tak będą głosować nigdy przenigdy nic nie osiągną i nadal będą za murzynam tak jak do tej pory.

Lord
Lord
2024 lat temu

Pani Kurowkiej to już serdecznie podziękuje w tych wyborach; postaram się również aby żadna pisiorkowa poczwara nie dorwała się do koryta.A afery np.z fontanną za 215 tysięcy złotych podatników "rozliczy instytucja do tego powołana". Marysia i Krystyna to duet, którego nie można pominąć przy "czystkach jasielskich":lol::lol::lol:B)

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Górczyk jest skuteczny, praktyczny, kuty na cztery nogi. Dla Jasła najlepszy – potrzeba nam inwestycji, remontów dróg, powietrza dla biznesu, kasy unijnej dla bezrobotnych, młodzieży, przedsiębiorców, na kulturę, sport, turystykę. Mam w doopie partie, ideologie i te wszystkie załgane -izmy. Czas na ludzi z jajami. Górczyk na burmistrza!

DYZIO!!!!!!!!!!!!!!
DYZIO!!!!!!!!!!!!!!
2024 lat temu

SUPER GÓRCZYK PARĘ LAT TEMU POWIEDZIAŁ ZAINTERESOWANYM NIE OFICJALNIE ZA CZARNECKIEGO TU CYTUJĘ”KUR… CO WAS INTERESUJE SZPITAL JASIELSKI NIECH PIERD….” BANIAK ZA JEGO KADENCJI BUDOWANO I ODDANO BASEN DO UŻYTKU KTO O TYM PAMIĘTA????!!! BASEN ZA KRÓTKI BO O PŁYTKACH ZAPOMNIAŁ!!!!!!! I ZAPOMNIAŁ,ŻE PŁYTY KTÓRE ODPADŁY ZA JEGO KADENCJI JAKO DYREKTORA MOSIR BYŁY MONTOWANE!!!! CZELUŚNIAK PRZYDUPAS KAŻDEGO KTO PRZY WŁADZY!!!!! ZAPYTAJCIE KTO TO JEST I KIM ON JEST!!!!! BOŻE JAK ON STARTUJE TO JAK LEPPER NA PREZYDENTA!!!!!!!! UCIEKAJMY Z JASŁA POLSKI DO AFRYKI!!!!!!!!! O RESZCIE SIĘ NIE WYPOWIEM BO SZKODA SŁÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BOŻE CHROŃ NAS WIERNYCH BO DAŁEŚ PRZESTROGĘ W SMOLEŃSKU… Czytaj więcej »

odp...
odp...
2024 lat temu

do WISŁOKA
startuj Ty w wyborach zobaczymy jak daleko zajdziesz i co sobą zaprezentujesz…

Bolek
Bolek
2024 lat temu

Górczyk do Wiśnicza na łaskę wujka rysycystki szkolonej w Moskwie!!!!

zupełne kpienie z mieszkańców
zupełne kpienie z mieszkańców
2024 lat temu

-Górczyk jeszcze mu brak ósmego żródła dochodu,gdzie ten człowiek jeszcze nie był?
-Baniak wolnościowa opozycja,a potem SLD-owiec,brakuje piątego źródła dochodu,
-Czarnecki,to chyba kpina,największa likwidacja zakładów za ośmiopletniego rządzenia,
-Kurowska,podobnie jak Czarnecki,rządziła wówczas skutecznie powiatem,niszcząc go doszczętnie,
Czeluśniak,i pozostali,to chyba jako bukiety do kożucha

obiektywny
obiektywny
2024 lat temu

Z dotychczas wymienianych bez wątpienia najlepsze przygotowanie merytoryczne
( inżynier budowlany, wieloletni radny,
burmistrz , wicewójt ) ma Pan Czarnecki.
Obawiam się niestety, że zdecyduje poparcie
polityczne.

WISŁOKA
WISŁOKA
2024 lat temu

do odp. właśnie startuje .

jaku
jaku
2024 lat temu

Popieram Panią Burmistrz Kurowską, duzo zrobila dla miasta, kazdego wysłucha a nie tylko wybranych

ciech
ciech
2024 lat temu

Obiektywny: Też mi wielki inżynier, który po 9 latach pracy w biurze projektów był asystentem projektanta /!/, bo nie zrobił uprawnień. To raczej partie zabiegają o dobrych samorządowców, tego pana z tego co wiem nie chciały ani PO ani PiS.

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Pamiętajcie i wybierajcie dobrego fachowca,ale bezpartyjnego

janek
janek
2024 lat temu

Ja i moja rodzina i tak będziemy za panią Kurowską,jasło wypiękniało -wizytówka miasta .Jeśli zostanie wybrany nowy burmistrz to znowu zmiany będą niekorzystne dla nas podatników.Myślę że Pani Burmistrz dużo zrobiła i ma dojścia do załatwiania spraw potrzebnych dla naszego miasta.

w
w
2024 lat temu

pani kurowska na burmistrza piekna wymowa a nie jak czarnecki yyyyyyyyy yyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyyy yyy yyyyy

marsjanin
marsjanin
2024 lat temu

Zdunski do zduna
Kościom na kościeliska
Górczyk w góry
Baniak do Bani
Kurowska do … niech każdy z was napisz gdzie ona mam wylądować dla mnie najlepiej na marsie

jan
jan
2024 lat temu

popieram Kurowską !!! reszta kandydatów porażka:( kolejna kadencja to będzie pasmo sukcesów nabrała doświadczenia i będzie działać na rzecz miasta :P)

Ela
Ela
2024 lat temu

Tylko Pania Kurowska !!!!!!!!!!!!!

...
...
2024 lat temu

ja głosuje na Krzysztofa Czeluśniaka bo to dobry człowiek ,który na prawdę chce coś zrobić dla tego miasta:)

Księżyc
Księżyc
2024 lat temu

Marsjanin skok z marsa na ziemię bez spadochronu:lol:

ehh
ehh
2024 lat temu

niech zyje Kurowska! niech zyje Jarek! precz z kondominium rosyjsko niemieckim 😉

Dyzio
Dyzio
2024 lat temu

Precz z Gorczykiem!Niech idzie ratować GS albo odda dywidendę!!

sebass
sebass
2024 lat temu

Gdyby nie pękło kondominium to by Kaczyńskich i PiS nie było na świecie!:lol:

do CIECH
do CIECH
2024 lat temu

mów prawdę Ciech, Pan Czernecki był asystentem projektanta potem projektantem a odchodził z Biura Projektów do Urzędu jako starszy projektant i kierownik zespołu budowlanego oraz prowadził swoją firmę projektową .

ewa
ewa
2024 lat temu

Tylko Maria Kurowska Naszym Burmistrzem.

dawid
dawid
2024 lat temu

Tak tylko Maria,albo Ojciec dyrektor, a moze Jarek? wybudujmy najwiekszy pomnik w Polsce na naszym rynku 😆

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

ja jak Czeluśniak bedzie kandytatem to zaglosuje na niego poniewaz jak zauwazyliscie to tylko on sie interesuje problemami miasta zadaje pytanie i żada odpowiedzi dlaczego tyle pieniedzy zostaje wydanych jak sa inne potrzeby!popieram Go

ciech
ciech
2024 lat temu

Do "do ciech": Kierownikiem to może i był, bo do tego najlepiej się nadawał, ale to nie oznacza, że miał uprawnienia.

ixi
ixi
2024 lat temu

poslowie PiS nawoluja do lamania prawa Polskiego i Miedzynarodowego popierajac TERRORYSTE Zakajeva, Czeczenskiego morderce ktory jest czescia maszyny NIENAWIDZACEJ CHRZESCIJAN oraz innych wyznan NIE-MUZULMANSKICH! PiS popierajac Zakajeva macza lapska we krwi przelanej podczas masakry w Bieslanie, ataku na Metro, Teatr oraz market! ZAPAMIETAJCIE TO SOBIE!

zak
zak
2024 lat temu

Czy Ty ixi nie za dużo wymagasz od elektoratu PiS?

TxT
TxT
2024 lat temu

zaglosuje na baniaka lub dyzia, chociaz wolalbym zeby dyzio wystartowal w nastepnych wyborach, nie w tych jeszcze.

Back to top button
72
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x