Ważne wydarzeniaWiadomości

Inauguracja roku z "katechezą" Marii Kurowskiej w tle

W Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza zainaugurowano nowy rok akademicki. Jednym z zaproszonych gości była burmistrz Jasła Maria Kurowska. Podczas przemówienia do studentów odniosła się do sprawy krzyża i nieobecności żaków na mszy świętej poprzedzającej inaugurację.

Rozpoczynając przemówienie do studentów Maria Kurowska nawiązała do słów Ojca Świętego Jana Pawła II „wymagajcie od siebie nawet, gdyby inni od was nie wymagali”.
Często zarzuca się nam Polakom, że Ojca Świętego bardzo oklaskiwaliśmy, ale tak naprawdę go w życiu nie słuchamy i w ogóle się jego nauką nie kierujemy. Żeby złośliwcy nam Polakom, jaślanom tego nie mówili weźmy sobie to do serca – mówiła Kurowska.
Burmistrz zwracając się do młodzieży akademickiej podkreśliła, że „toczy się w naszym kraju zupełnie niezrozumiała dyskusja o krzyżu”.

Tak spojrzałam, że na tej uczelni w tej sali wykładowej jest krzyż (…) Adam Mickiewicz powiedział te pamiętne słowa „tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem” i jeżeli ktoś toczy tą niepoważną dyskusję to popatrzcie, co do tej pory zdziałał, co zrobił. Czy jest uprawniony aby w naszym kraju, kraju tak wyjątkowym, kraju tak doświadczonym, kraju mającym tak wybitnych ludzi taką dyskusję rozpoczynać? – pytała burmistrz miasta.
I odniosła się również do faktu niskiej frekwencji studentów podczas mszy świętej.

Życzę żebyście o tych słowach pamiętali przy inauguracjach, a wtedy nie będzie tego problemu, który dzisiaj był, że modliliśmy się, my dorośli a was kochani młodzii nie było na tej mszy świętej – powiedziała do studentów Kurowska.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl
– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
67 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

[b]Komentarz usunięty przez moderatora po zgłoszeniu naruszenia zasad forum[/b]

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Katolik o twazry i duszy diabła wstyd – raligją walczyć w poltyczne brune gry. Polecam pani burmistrz Mark Twain LIST SZATANA To jest dziwne, niezwykłe i interesujące miejsce. Nic tutaj nie przypomina tego, co jest u nas. Wszyscy ludzie są obłąkani, inne zwierzęta też są obłąkane. Ziemia jest obłąkana, sama Natura jest obłąkana. Człowiek to istota ogromnie ciekawa. W swych najwyższych wzlotach jest czymś w rodzaju anioła bardzo niskiej rangi, w swych najgorszych upadkach – czymś niewyrażalnym i niewyobrażalnym. A przecież otwarcie i zupełnie szczerze nazywa siebie „najszlachetniejszym dziełem Boga”. Naprawdę. I nie jest to wcale jakiś jego nowy pomysł,… Czytaj więcej »

JA
JA
2024 lat temu

A MOŻE K….WA SĄ ATEISTAMI…A CO ? NIE WOLNO ???????????

JA
JA
2024 lat temu

NO TO MŁODZI CHYBA WIEDZĄ NA KOGO GŁOSOWAĆ

Sen
Sen
2024 lat temu

Jakie miasto – taka szkoła! Jaka szkoła – tacy prelegenci! Jacy prelegenci – takie tematy!
Żyjemy w PiSolandzie więc burmistrz zajmuje się katechezą a nawet wygłaszaniem kazań.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Z drugiej strony Bibkia LaVeya by się przydała pani burmistrz bo może w swych czynach by więcej odnalzła w tej Księdze niż w bibli nie jest moim zamiarem ibrażać tu godność religjną pani burmistrz ale może naprowadze ją na to wjaki spoób żyje czy jest godna tego że nazywa się katoliczką ??

pau
pau
2024 lat temu

Szkoła po byku, rok akademicki phhhhhhhhhiiiiii

jujek
jujek
2024 lat temu

Szanowna Redakcja Jaslonet
Ramon_Ra uzyskał akceptację moderatora na swój wpis.Wolność słowa wolnością ale w tym wpisie nie ma nic konkretnego.Same inwektywy.Opublikowanie takiego komentarza jest plamą tego portalu.Nie godzi się tak obrażać ludzi. Nie jestem zwolennikiem obecnej burmistrz ale nie zachowywanie choćby minimum kultury wypowiedzi jest czymś, co doprowadzi nas samych do tego "obłąkanego świata".

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Dlaczego kobieto "jeszcze burmistrzu" brniesz w bagnie i nadal usiłujesz wciągnąć w to błoto święty krzyż. Polacy wiedzą co to jest krzyż i w którym miejscu mają sie do niego modlić. Nie dają się wciągnąć w polityczne gierki krzyżem prowadzone przez PiS , Kaczyńskiego i jemu podobnych. Zastanów sie kobieto co jest przyczyną tak małej frekwencji młodych w kosciele. Może to ta zacofana fanatyczna upartość PiSowców którzy usiłują za wszelką cene skłócić Polaków z sąsiadami i między sobą wykorzystując do tego naszą religijność?.Może to te grube brzuchy klechów pazernych na kolejne hektary? Może to te pedofilskie afery w kościele katolickim?… Czytaj więcej »

antypis to jest horror
antypis to jest horror
2024 lat temu

no cóż, w salach wykładowych UW oraz UJ żadne krzyże nie wiszą na szczęście…uczelnia państwowe,
jesteśmy zszokowani tym wystąpieniem, tym tonem pouczająco nakazowym, czy aby sprawą nie powinien zając się Rzecznik Praw Obywatelskich.
Przecież jest wolnośc światopoglądowa, to nie jest już podstawówka, że można dzieci zagonic do kościoła, nie dziwie się, że w Polsce rodzi się potężny ruch antyklerykalny przeciw prostactwu, ciemnogrodowi i brzuchom biskupów

anty radyjo
anty radyjo
2024 lat temu

nadmieniam, że np Józef Piłsudski to był właściwie agnostykiem i antyklerykałem, do końca swoich dni religią gardził i lekceważył, na żadnych mszach wcale się nie pojawiał, na dodatek zmienił wyznanie na luterańskie instrumentalnie, żeby się z rozwódką pobrac i co pani na to pani Kurowska jeden z największych Polaków nie był Polakiem bo nie uznawał władzy kleru i krzyża hehe

Ronin
Ronin
2024 lat temu

5 zdjęcie od dołu – jeśli Ci Państwo klaskali pani burmistrz – to jest tylko jedna opcja dlegalizować im tytuły i rozpocząćedukację do przedszkola bo to co pani burmistrz wygaduje załuguje na pogardę – fałsz, obłuda, uwielbienie własnego wizerunku ponad swojego Boga. Mark Twain – Listy z Ziemi (ach prawie jak wizja pani burmistrz) LISTY Z ZIEMI Stwórca siedział na tronie i myślał. Poza nim rozciągał się bezgraniczny kontynent niebios, pogrążony w blasku świateł i barw; przed nim jak ściana trwała czarna noc Przestrzeni. Jego potężny kształt wznosił się surowo i górzyście ku zenitowi, a Jego boska głowa jaśniała w… Czytaj więcej »

Szatan z 7 klasy
Szatan z 7 klasy
2024 lat temu

A bo co? Studenci to mają być ślepcami i słuchać "egzorcystów", nadających się do DPS na Foluszu? Folusz to raczej miejsce dla "egzorcystów" Powiatowcy już to zrozumieli i se postawili takiego jednego, Micha łka , czy jak mu tam.Oni se przynajmniej zdają srawę, gdzie ich miejsce. Zostaną tam przewiezieni po 21 listopada. Baj,baj. Trzeba się spieszyć, bo mało miejsc zostało.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Czy miarą katolicyzmu jest chodzenie do kościoła? Dla niektórych hipokrytów pewnie tak. Na miejscu p. burmistrz nie cytowałabym tak ochoczo Mickiewicza, bo mówiąc te słowa kazał jednocześnie wznosić toasty za cara. O wiele lepszy byłby Słowacki, no ale to wymaga obyćia literackiego.
@Ronin
Twoje obycie literackie podziwiam. Na pewno znasz też "Pamietniki Adama i Ewy"?

Jan Chrzanowski
Jan Chrzanowski
2024 lat temu

Pani Burmistrz ma rację.Dzisiaj jest wyjątkowy czas próby dla Polaków.Trwa walka o laicyzację Polski,o Jej wyjałowienie z podstawowych wartości,jakie charakteryzowały Polaka -wiara w Boga,honor i walka o byt narodowy.Młodzież podatna na pokusy materialnego życia na zachodnią modłę świadomie czy podświadomie pod wpływem medial nego prania mózgów stara się żyć dla siebie,tu i teraz zapominając o prawdziwym sensie życia,o tradycji Polaka, o tym,że tak naprawdę wszystko zależy nie od nas do końca. Zatem rozpoczęcie roku akademickiego mszą śwz Bogiem winno być świadomym obowiązkiem studenta,nie wymuszoną obecnością dla kogoś czy pod kogoś.Nieobecność młodzieży,zauważona przez p. Burmistrz w swoim wystąpieniu, jest delikatnym ,według… Czytaj więcej »

Inka
Inka
2024 lat temu

Kto uprawnił p.burmistrz do ganienia młodzieży za to ,iż nie była na mszy św.?to jest indywidualna sprawa każdego z nas.

a.c.a.b.
a.c.a.b.
2024 lat temu

MADRZY LUDZIE ODCHODZA OD KOSCIOLA KATOLICKIEGO. PIS ma udzialy w tej instytuacji (nawzajem sie popieraja) wiec nawoluje aby tam pojsc. Maja uklad gdzie chodzi tylko o $$$. Niedoczekanie!

brrrr
brrrr
2024 lat temu

widzę że pojawił się lizus "jan chrzanowski" zbliżają się wybory i pewnie chce załapać się w nowym rozdaniu

z taką wiedzą tam ich miejsce
z taką wiedzą tam ich miejsce
2024 lat temu

Jeżeli ktokolwiek próbuje nawiązywać do kanonów wiary,musi pamiętać przede wszystkim o tym,ażeby sam zgodnie z nimi postępował i był w porządku wobec nich.Nie sposób obojętnie patrzeć,gdy cała pokazana szpica siedząca w pierwszych rzędach na inauguracji roku akademickiego,to ludzie wielokadencyjnej umaczanej władzy,za ogromne pieniądze dbająca wyłacznie o własne koryta.Może Redakcja kiedykolwiek nagłośni spotkanie włodarzy z mieszkańcami i ich problemami.Może takich nigdy nie było,nie będzie,nawet tuż przed samymi wyborami,do których tak ochoczo się garną.Niemniej jednak Ci fałszywi krzewiciele etki katolickiej powinni znależć swoje miejsce jako wykładowcy w seminariach duchownych.

J CH
J CH
2024 lat temu

do brrrr-śpij brachu w spokoju,nie mam zamiaru startować w wyborach.Zostawiam to Tobie….:lol:

Sztan z 7 klasy
Sztan z 7 klasy
2024 lat temu

Do JCH. Dzięki Bogu, że nie startujesz. Nie pisz jeszcze do tego bzdur, weź sobie jakiś środek "oświecajacy", i odczep sie od młodzieży. Módl się za Panią miłościwie panująca,bo Ona tego potrzebuje Nie pleć głupot o jakichs wartściach, bo jedynie wychodzi z tego jakiś bełkot, z którego nic nie wynika. Spójrz obiektywnie na postępowanie Ojca Dyrektora, "inaczej kochających" klechów. Niech Oni nie pchają się do rządzenia, tylko zajmują "wartościami", pod którym to wyrazem nikt nie wie co się kryje. Napewno olbrzymie zło, z którym ogromny kłopot ma Michał Anioł, i sam nie podoła, żeby diabła z PISOKÓW wypędzić tj. Tych,… Czytaj więcej »

...
...
2024 lat temu

no k*** to jest nienormalna czyli ta osoba jest nienormalna 😐 po ch*** mowi o polityce, krzyzu i kosciele an inaguracji? nie pomyslala ze tam moga byc ludzie np nie wierzacy ktorych moglo to urazic? nie pomyslala ze tam mogli byc obojetni wobec polityki oraz krzyza ludzie ? NIE! bo pani burmistrz wie lepiej ojj nadchodzi koniec i kres tej kadencji, i mowimy jak teletubisie PAPA. hanba, wstyd i zal wiadomo kogo wiesz ze o Tobie pisze. szukaj sobie mnie policja podawaj do sadu i rob co chcesz, ale przynajmniej z godnascia pojde i odpowiem za WOLNOSC SLOWA którą własnie… Czytaj więcej »

Ronin
Ronin
2024 lat temu

do Jan Chrzanowski – ależ pan piep…sz cherezje – jakię medjane, jakie pranie mózgu, człowieczku traktujesz sie za katolika gdnego naśladowanie ?? a jdąc do kościoła w duszy myślisz jak by doożyć swojemu sąsiadowi co nie chodzi do kościoła – to co napisałeś dlamnie stanow opsesję na punkcje kościoła a nie wiary dla was sie liczy 4 ściany świątyń rospusty gdzie najlepiej na ołtażu został by skonsumowany mły chłopczyk (srawy pedofili wśród kleru)< Kidyś pewien ksiądz w Brazylii powiedział że wiara to nie 4 ściany nazywane kościlołem, kościół to my a wiara zmknięta jest w nas a nie wtych 4… Czytaj więcej »

Roni
Roni
2024 lat temu

• dragoness sidzę kolego że w temacie jesteś może sugerujesz jakiś cytacik tu zapodac z pamiętnika ewy ;D

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Pani burmistrz taka pobożna i naiwazuje do słów JP II a czy wteż wierzy że to pierwszy papież Polak – otóż sądzę że tak i nigdy nie słyszła o tym że 20 lipca 1903 roku na konklawie został wybrany na papieża syn POLAKA Jana Krawca który przybrał włoskie nazwisko Sartu (co znaczy Krawiec) i ożanił się ze szwaczką z którą miał syna któryż to prze 60śtką został kardynałem i patryjarchą Wenecji zawnym Józefem MelchioremSarto późniejszym Papieżem Piusem X – i jak skrupulatnie jeszcze tuszowano jego polskie pochodzenie – to własnie ten kler prawdomówny niczym nasz PiS tuszuje swe Gestaposko- stalinowskie… Czytaj więcej »

Ronin
Ronin
2024 lat temu

A co do pobożności pani burmistrz to nie wydaje się Wam to tak czystą pokazówa pod publiczkę jak to można brać za wiare i dobrego katolika skor sąsiadą kawałak ziemi nie urzyczą na drogę – to dosłownie jak tu jest napisane : 1 Jan 4:20-21 20. Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. 21. Takie zaś mamy od Niego przykazanie, aby ten, kto miłuje Boga, miłował też i brata swego.(BT) Goraco zachecam do wlasnych dalszych studiow w temacie, oraz do systematycznego… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
2024 lat temu

:no::no::no:Pani Mario ,a strój zakonnicy to w domciu został. Zapewne przez roztargnienie . Udział we mszy inaugurującej rozpoczęcie roku akademickiego ,póki co nie jest obowiązkowe .Została pani wybrana nie po to by głosić słowo Boże ,tylko rozsądnie i mądrze sprawować władze w mieście , uczelnia ta nie jest katoloicka.Widze ,że nie wie pani komu się przypodobać, żeby znów zostać wybraną na burmistrza.Radzę ubrać szaty pokutne i udać się na modlitwy z prezesem Jarkiem pod krzyż Katyński.Ja i moi znajomi na panią nie zagłosujemy , bo mamy dość obłudy i fałszu Pisowskiego.

szok anty pis
szok anty pis
2024 lat temu

sprawą powinien zając się Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego z urzędu nikt nie zyczy sobie w tym także studenci, którzy są dorośli i mają prawo byc niewierzącymi, aby ich pouczac dlaczego konstytucja nam gwarantuje rozdział państwa od kościoła

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Św. Grzegorz z Nazjanzu przejmując myśl Platona napisał: „Bóg
jest w świecie niewidzialnym tym, czym słońce jest w świecie widzialnym:
źródłem światła (…). Słońce oświeca oczy, Bóg umysł. Słońce
jest tym co najpiękniejsze wśród rzeczy widzialnych, Bóg jest tym, co
najpiękniejsze, wśród tego, co poznawalne”
I jak to prypisac do pani burmistrz czy ją oświetla to niewidzialen światło – CHYBA STAŁA SIĘ ZAKŁADNIKIEM DIABŁA – I PRZESTO TEŻ WIDZI W MUZYCE ROKOWEJ SZATANA I DRAGI, PROCHY I INE UŻYWKI

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Pani burmistrz może niech wezmie szate pkutną o do córki wraca za wielką wodę

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia zasad forum

Steven
Steven
2024 lat temu

… może studenci są ateistami i nie chodzą do kościoła. Czy to tak trudno zrozumieć Pani burmistrz? Sam nie jestem ateistą ale jestem za państwem świeckim!!!

Stary
Stary
2024 lat temu

Uczelnia siermiężna, niewysokich lotów, to i tacy oficjele zaproszeni na inaugurację. A ich wystąpienia są stosowne do poziomu tej sorbony: tak samo katechetka upomina dzieci w wiejskiej podstawówce.

stary
stary
2024 lat temu

w1985 roku pewien poeta pisal:"
"gdy nasze dzieci wsrod wilgotnych ciemnic
Dusza sie,zadne mleka i powietrza,
Gdy naszesiostry na chlebie najemnic
Nie moga wyzyc,nam sztuk Waszych nie trza !
dla pani burmistrz

Asie
Asie
2024 lat temu

Przykro… ja wyjechałam z Jasła wiele lat temu na studia na uczelnię nie upstrzoną krzyżami i już nie wróciłam. Ale Wy musicie tam zostać wykształcić się tam i głosować, mądrze głosować i wybrać na rządzących mądrych ludzi, bo inaczej to piękne miasto zawsze będzie należało do Polski B

ixi
ixi
2024 lat temu

ta tempa kobieta juz dawno udowodnila ze ma za nic LUDZI (tak jak Najjasniejszy Pan Zawsze Dziewica – Jaroslaw) – POLSKA TO NIE KRAJ WYZNANIOWY – prosta kobieto na smyczy kleru!:mad:

olo
olo
2024 lat temu

WoW szok…w tym Jaśle żyjemy jak za czasów średniowiecza i inkwizycji… może nie piszmy tych komentarzy co by nas później nie spalono na stosie.. Mam propozycje skoro jesteśmy natyPIS to zorganizujmy jakąś kampanię antyPISowską i przyczyńmy się do tego aby oni nie wygrali wyborów tym razem na naszej ziemi!!!

do Ronin
do Ronin
2024 lat temu

ale Ci się chłopie nudzi !!!

lupus
lupus
2024 lat temu

wiecie co ludziska ja pojej wypocinach zwymiotowalem dziekuje za uwage:o:o

Ronin
Ronin
2024 lat temu

OSHO o nadziej napisał prosto – czy nasza pani burmistrz ma nadzieję chmm czytajac poniższy takst dojdziemy do wniosku że nie : NADZIEJA. Innym niebezpieczeństwem jest nadzieja… Kto potrzebuje nadziei? Bogaty człowiek się nie martwi; to biedni, chorzy, umierający, głodni, żebracy, to oni potrzebują nadziei na przyszłe życie, gdzie zostaną natychmiast nagrodzeni. Nie będą już biedni, nie będą żebrakami. Nie będą produkować dziesiątków dzieci i tworzyć większego ubóstwa w świecie, zostaną nagrodzeni w niebie. Wydaje się, że Bóg pragnie, aby ten świat zamienił się w slumsy; wtedy będzie bardziej szczęśliwy. Każdy będzie miał wiarę, wszyscy będą posłuszni, wszyscy będą chodzić… Czytaj więcej »

OBSERWATOR
OBSERWATOR
2024 lat temu

Zionie nienawiścią…….
O zgrozo, mówicie ze ludzie z PIS-u są straszni, a czy, czytacie sami siebie…………

J.CH
J.CH
2024 lat temu

Do Szatana z 7 klasy i Ronina… Kochani między nami istnieje przepaść wiekowa i intelektualna. Nie mam więc żalu do Was,że tak oceniacie moje uwagi.Macie prawo,i to szanuję,ale wyczuwam u Was nutę wewnętrznego niepokoju,próbę nerwowego tłumaczenia się przed samym sobą…Bez urazy- pozdrawiam zostając przy swoim,i w nadziei,że za parę lat wspomnicie moje słowa,przyznając mi rację

pełnoletnie dziecko
pełnoletnie dziecko
2024 lat temu

sprawa jest żenująca
ja wiem że uczelnia jest wiadomo jak to niektórzy napisali jasielska sorbona no, ale czy naprawdę można w ten sposób do studentów ludzi PEŁNOLETNICH powiedziec 'że modliliśmy się, my DOROŚLI a was kochani młodzi nie było na TEJ mszy świętej'' czy to lapsus językowy czy celowe ktos robi z ludzi idiotów co sądzicie czy sprawą może powinien zając się rzecznik praw dziecka co

STUDENT ATEISTA
STUDENT ATEISTA
2024 lat temu

WSTD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD dla Jasła, że mamy burmistrza, który nie sznuje wszystkich ludzi, a tylko katolików. Została Pani wybrana róenież przez niewirzących i "inaczej" werzących. Burmistrz jest poza wyznaniami, jest burmistrzem wszystkich jaślan a gościem na uczelni – więc powinna nas Pani uszanować jako niewierzących i na temat wiary i pobytu w kościle się nie wypowiadać – bo nie była Pani w kościele tylko na uczelni.!!! Zbliżają się wybory więc niech pani nie liczy na nasze głosy, tylko na głosy kleru a one pani nie pomogą! Niestety – za mało. Włądza zależy od młodzieży, bo starzy nie… Czytaj więcej »

Ona
Ona
2024 lat temu

Rozpoczęłam studia w PSW dlatego, że nie chce stad wyjeżdżać.. Uczelnia nowa..wiadomo musi dopiero się pokazać. Moim zdaniem fajnie ze powstała w Jaśle i daje szanse ludziom, którzy nie chcą wyjeżdżać bo chociażby ich na to nie stać. Co do szkoły to nie mam zarzutów. Ale wystąpienie Pani burmistrz.. porażka.. jak można poruszać sprawę krzyża? I mówić że na mszy była mała frekwencja? Jesteśmy dorosłymi ludźmi i jak chcemy w Jaśle coś zmienić to pozostaje tylko mądrze zagłosować w wyborach. Wiara wiarą ale bez przesady! Bo aż mi się chciało śmiać jak Panią słuchałam. Żałosne!

miecioooo
miecioooo
2024 lat temu

Maria Kurowska na KATECHETKE:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

polak
polak
2024 lat temu

Dialogi Konfucjusza
Mistrz powiedział:
-Jeśli się kieruje ludzmi przy pomocy administracji,a jednoczy się ich przy
pomocy kar,to,unikajac występku,nie
zyskują poczucia wewnętrznego wstydu.
jeśli kieruje się nimi przy pomocy
dobrego przykladu,to zyskują poczucie wstydu i doskonalość wewnętrzną.
a ztego co ludzie piszą na blogu to pani
burmistrz nie jest w tej dziedzinie autorytetem a w ogole to w czym jest i co ja do tego upowaznia chyba ze ksiądz putyra

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Ponawiam prośbę.Wybierajcie na burmistrza dobrego fachowca,ale bezpartyjnego

wujek
wujek
2024 lat temu

Frekwencja na mszach spada i jeszcze będzie spadać

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Przepraszam, zgadzam się z usunięciem wpisu. Po prostu mnie poniosło. Kim lub czym jest ta kobieta żeby pouczać młodzież (?), dorosłych jak mają postępować i gdzie chodzić ? Czy ta "pani" ma dobrze poukładane w głowie ? W ogóle kto ją zaprosił na rozpoczęcie roku akademickiego i wyraził zgodę na taką "przemowę" ? Czy ta kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jest ŚMIESZNA ? Może niedługo trzeba będzie przynosić zaświadczenie od księdza (Put…), o comiesięcznej spowiedzi, kartę z podbitymi w zakrystii potwierdzeniami uczestnictwa w coniedzielnej mszy św., aby móc studiować na tym "uniwersytecie" ? Kobieto, lecz się dopóki nie jest… Czytaj więcej »

Back to top button
67
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x