MiastoWiadomości

Inwestycja za 8 milionów złotych zakończona

11 listopada to nie tylko Dzień Święta Niepodległości. Dla mieszkańców Jasła i okolic będzie to czas miłego, rodzinnego spędzenia czasu podczas otwarcia terenów rekreacyjnych Miasta Jasła w ramach projektu: ”Rewitalizacja otwartych przestrzeni Miasta Jasła” za blisko 8 milionów złotych.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)

W ramach w/w projektu realizowano zadania służące bezpiecznej zabawie dzieci, młodzieży a także dorosłych mieszkańców. Odnowiono i przygotowano miejsca takie, jak: Ogródek Jordanowski, Tor BMX i park linowy (Osiedle Gądki „za kładką”), osiedlowe place zabaw – Gamrat (ul. Mickiewicza), Ulaszowice( ul. Na Kotlinę), Mickiewicza (ul. Słowackiego), Kopernika (ul, Metzgera) oraz Zespół Pałacowo – Parkowy (ul. Sroczyńskich). Projekt, którego liderem było Miasto Jasło współfinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Jego całkowita wartość wyniosła 7 850 848, 51 zł a kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła: 6 562 037, 67zł. Partnerami projektu było Województwo Podkarpackie – Medyczna Szkoła Policealna im. Rudolfa Weigla w Jaśle oraz Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Rewitalizacja obejmowała między innymi takie działania, jak:
• Przebudowę Ogródka Jordanowskiego polegającą na przywróceniu dawnej sprawności technicznej i użytkowej całego obiektu a w szczególności urządzeń zabawowych, sportowych i rekreacyjnych oraz infrastruktury technicznej.
• Urządzenie placu zabaw na Osiedlu Gamrat oraz zagospodarowanie otwartych i ogólnodostępnych placów zabaw na osiedlu Kopernika, Ulaszowice i Mickiewicza
• Budowa Parku Linowego zainstalowanego na naturalnym drzewostanie. Składa się z tras o różnym stopniu trudności (np. trasa żółta treningowa do nauki sytemu asekuracji, trasa zielona przeznaczona dla dzieci od 3 – 12 lat z asekuracją siatek bezpieczeństwa, trasa niebieska – z asekuracją alpinistyczną)

• Budowę toru dla rowerów BMX. Na trasach toru wybudowano różnego rodzaju przeszkody tzw.”hopki” umożliwiające wykonywanie skoków.
• Rewitalizacja Parku i Pałacu w Zespole Pałacowo – Parkowym Sroczyńskich (prace obejmowały m.in. prace konserwatorskie elementów budowlanych Pałacu, wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych itp)

Osiedlowe place zabaw to miejsca dobrej zabawy, gdzie nuda ma zakaz wstępu. Place zabaw na osiedlach Gamrat, Ulaszowice, Mickiewicza, Kopernika to miejsca gdzie na dzieci czeka rozrywka zarówno latem jak i zimą – karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, można również zagrać w szachy,
poszaleć na sankach. Ogródek Jordanowski to plenerowe centrum rozrywki i rekreacji ulokowane w samym centrum miasta. Teren Ogródka Jordanowskiego podzielony został na strefy, zaprojektowane z myślą o różnym przedziale wiekowym jego użytkowników. Teren ogrodu został odświeżony, dlatego dzieci mogą beztrosko bawić się na bezpiecznych huśtawkach i zjeżdżalniach Dla rodziców i opiekunów, którzy przyjdą z maluchami też przewidziano sposób na to, by się nie nudzić. Do dyspozycji mają siłownię na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. Na wielbicieli deskorolek czeka nowoczesny skatepark.

Tor BMX i park linowy to czas mile spędzonej zabawy i rozrywki. Na osiedlu Gądki swoje miejsce znajdą zarówno zaawansowani, jak i początkujący rowerowi amatorzy. Przygotowany tor zapewnia miejsce nawet dla kilku rowerzystów jednocześnie. W parku linowym zaś mogą bawić się chętni nadziemnej przygody. Z myślą o bezpiecznej zabawie zamontowano tu siatki zabezpieczające użytkowników przed upadkiem. Na naturalnym drzewostanie znajdziemy zróżnicowane pod względem trudności i dystansu trasy. Pracom rewitalizacyjnym poddany został także Zespół Pałacowo-Parkowy na ulicy Sroczyńskich przede wszystkim otoczenie pałacu w tym prace konserwatorskie pałacu w którym mieści się Policealna Szkoły Medycznej im Weigla oraz przylegające do niego boisko oraz otoczenie pałacu (park). Tam nad bezpieczeństwem spacerowiczów czuwa system monitoringu. W niedzielę, 11-go listopada odbędzie się otwarcie terenów zrewitalizowanych, na które od godziny 10.00 do 15:00 zaprasza Miasto Jasło. W godzinach między 13.30 a 14.30 przewidziano specjalny blok imprez odbywający się w Ogródku Jordanowskim wraz z jego uroczystym otwarciem.

W związku z datą obchodów Święta Niepodległości odbędzie się „pokaz ułanów” oraz koncert chóru z Gimnazjum nr1 w Jaśle, który zaprezentuje pieśni patriotyczne. Koncert odbędzie się o godz. 15:00 w Medycznej Szkole Policealnej im Rudolfa Weigla.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2024 lat temu

Kogoś pogięło.Zimno ,jak cholera,a władza majówkę odwala….Świetny żart.To jakby w lipcu urządzić wieczór kolęd…Głupota bywa czasem zdumiewająca!!!!

rikardo
rikardo
2024 lat temu

a co z placem przed budynkiem MDK ????????

roho
roho
2024 lat temu

Są igrzyska, jeszcze chleba.
Pozdrawiam.

ixi
ixi
2024 lat temu

zdjecia dajcie

anty
anty
2024 lat temu

czy biskup święcił.

mikser
mikser
2024 lat temu

@ rikardo – wszystko do grudnia ma być dokończone 🙂

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Czy ta inwestycja na siebie zarobi i ile mieszkańcy będą zmuszeni do niej dopłacać aby funkcjonowała w ciągu kolejnych lat – WSPANIAŁY SUKCES – NASTĘPNA SKARBONKA………

lolek
lolek
2024 lat temu

na Kotlinie w zimie będą się bawić sarenki w sadzie

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x