MiastoWiadomości

IV Podkarpacki Plener Dziennikarski wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy

IV Podkarpacki Plener Dziennikarski im. Marcina Pawłowskiego wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy, uczniów gimnazjów z całego województwa podkarpackiego.

 alt=
IV Podkarpacki Plener Dziennikarski wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl

Na konkurs spłynęło blisko sto prac młodych adeptów dziennikarstwa. Nagrody oraz gratulacje zwycięzcy otrzymali z rąk dziennikarki Faktów TVN Renaty Kijowskiej oraz Jarosława Kuźniara, dziennikarza telewizyjnego i radiowego związanego obecnie z TVN24.

Tegoroczny temat pracy konkursowej brzmiał: „Mój głos w sprawie problemów współczesnej młodzieży”.

 alt=
IV Podkarpacki Plener Dziennikarski wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl

Organizowany już po raz czwarty plener dziennikarski jest świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności dziennikarskich na tle swoich rówieśników. Od trzech lat Plener Dziennikarski organizowany w Jaśle, nosi imię zmarłego w 2004 roku Marcina Pawłowskiego, dziennikarza Faktów, który w wieku 33 lat przegrał walkę z chorobą nowotworową.

 alt=
IV Podkarpacki Plener Dziennikarski wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl

Na pomysł nadania imienia zmarłego prezentera Faktów wystąpiła młodzież szkoły. Praca zwyciężczyni konkursu opisywała temat dyskryminacji młodzieży wiejskiej w większych miastach. – Wiele razy zdarzało mi się słyszeć różne komentarze dotyczące ludzi, którzy mieszkają na wsi. Dopiero, gdy dowiedziałam się o tym konkursie, stwierdziłam, że muszę wziąć w nim udział i o tym po prostu napisać – mówi Patrycja Wójcik, zwyciężczyni tegorocznego pleneru dziennikarskiego.

Wyniki:

I miejsce – Patrycja Wójcik Gimnazjum w Zespole Szkół w Siedliskach-Bogusz opiekun: Zofia Cabaj
II miejsce – Magdalena Kiełbowicz Publiczne Gimnazjum nr 2 im. ks. S. Konarskiego w Jarosławiu opiekun : M. Marcinko
III miejsce – Karolina Stachniak Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie opiekun: Elżbieta Obirek
I wyróżnienie-Paulina Irzyk Gimnazjum Publiczne we Frysztaku opiekun: Beata Kwiatkowska
II wyróżnienie –Aleksandra Kwiatek Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku opiekun: Beata Kwiatkowska
III wyróżnienie- Andżelika Sokołowska Publiczne Gimnazjum w Birczy opiekun:. Alicja Karbowniczyn
IV wyróżnienie- Karolina Więcek Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Osobnicy opiekun: Elżbieta Lenar
V wyróżnienie- Amanda Moskal Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku opiekun: Beata Kwiatkowska

Jarosław Kuźniar (kliknij aby powiększyć)

Jarosław Kuźniar: „Wszędzie dookoła słyszy się, że dziennikarze się kończą, kłócą, że dziennikarstwo ma wielki problem, tutaj udowodniono, że można zrobić naprawdę z klasą, że można wspomnieć człowieka, którego już nie ma, który robił cudne rzeczy w telewizji. Marcin stawiał na pracę zespołową, a to jest w tym zawodzie właśnie trudne. Wydaje się, iż jest to zawód indywidualistów, a tak naprawdę bez zgranego zespołu nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Im szybciej tym lepiej – z dziennikarstwem jest tak samo jak z chociażby tenisem, że jeśli nie zacznie się w wieku pięciu lat to później się człowiek spóźnia. Teraz nie ma już takiego sztywnego podziału na dziennikarza internetowego, prasowego, telewizyjnego, bo ja mając jakiegokolwiek laptopa mogę być jednocześnie facetem, który nadaje do telewizji, sieci, czy radia. W tym zawodzie musimy być multiinstrumentalistami”.

Renata Kijowska(kliknij aby powiększyć)

Renata Kijowska: „Tutaj jest bardzo miła atmosfera, bardzo miło jest patrzeć na młodych ludzi, którzy mają w oczach entuzjazm, którzy ciepło witają. Na co dzień nie zdarza mi się uczestniczyć w tego typu plenerach. Ten w Jaśle jest dodatkowo świetną okazją do powspominania wspaniałego kolegi. Ja kiedy przyszłam do telewizji to właśnie Marcin Pawłowski mi podpowiadał, okrzyczał jak poszłam w pewnym momencie jakąś zupełnie inną drogą. Był zdecydowanie takim mentorem, a jednocześnie kolegą w jednej osobie. Wracam do tych wspomnień i za każdym razem z jakimś takim wyrzutem, że może należało częściej dzwonić, rozmawiać. Tego się już niestety nie naprawi”.

Zobacz fotorelację z gali finałowej autorstwa Arkadiusza Jurysia oraz Przemysława Janasa.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

…jak mozna ubrac gore od pizamy i marynarke?????

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Dzisiaj dziennikarstwo oparte oparte jest na tragiźmie i taniej sensacji – działające pod dyktando pseudo elyt. Zatraciło w sobie to co mogłoby być dla nich rolą twórczą i wpływającą na korzystną zmianę otaczającego świata……

zulek
zulek
2024 lat temu

Mało tego – wymiętą marynarkę!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x