MiastoPolitykaWiadomości

J. Gowin w Jaśle. „Anna Bialik to znakomita kandydatka” (wideo)

Jarosław Gowin, założyciel i prezes Polski Razem odwiedził Jasło. Były minister sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami Jasła oraz dziennikarzami by wesprzeć kandydaturę Anny Bialik do parlamentu europejskiego. Podczas wystąpień, lider nowego ugrupowania, przedstawiał główne założenia programowe i zachęcał, aby w najbliższą niedzielę oddać głos na kandydatów Polski Razem.

Jarosław Gowin w Jaśle. "Anna Bialik to znakomita kandydatka"

– Anna Bialik to znakomita kandydatka, myślę, że Państwo doskonale znacie jej dokonania. To osoba, która naprawdę dla Jasła i dla całego regionu podkarpackiego może w Parlamencie Europejskim zdziałać szczególnie dużo. Jest ona przedsiębiorcą i doskonale rozumie, co trzeba zrobić, by polska gospodarka się rozwijała, by powstawało więcej miejsc pracy, by Polacy zaczęli więcej zarabiać. Nie może być tak, że po 25 latach od upadku komunizmu my ciągle zarabiamy średnio cztery razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej – mówił o jasielskiej kandydatce Jarosław Gowin.

– Nasza propozycja jest prosta: dzisiaj z każdej złotówki, którą zarobi Polak lub Polka państwo zabiera 40%. Proponujemy obniżenie tego podatku o połowę. Jeżeli Polacy będą zarabiali o 20% więcej to będą mogli więcej kupować, a robiąc to będą napędzać produkcję. Producenci zwiększając produkcję zaczną tworzyć nowe miejsca pracy – mówił prezes Polski Razem.

Jarosław Gowin w Jaśle. "Anna Bialik to znakomita kandydatka"

Anna Bialik, jasielska kandydatka z ramienia Polski Razem mówiła o przywiązaniu do rodzinnego miasta oraz o najbliższej perspektywie, w której Polska powinna postawić na rozwój innowacyjnych technologii.

– Moje miasto jest dla mnie naprawdę bardzo ważne i z całej siły, z energią i impetem, który posiadam chciałabym pracować na rzecz rozwoju naszego regionu. (…) Uważam, że powinniśmy postawić na wykorzystanie środków unijnych w celu rozwoju nowych technologii, bo to są nowe miejsca pracy. Mamy wiele firm dobrze wyspecjalizowanych technologicznie. Przykładem może być firma z Jasła, która skonstruowała elektryczną hulajnogę, gdzie kilometr przejazdu tym urządzeniem kosztuje 1 gr. Ponadto mamy młodych ludzi dobrze wykształconych, to im przekażmy pieniądze na tak zwane start-upy. Niekoniecznie na założenie nowych zakładów fryzjerskich, których mamy wiele, tylko właśnie w nowe technologie, które stworzą pewne miejsca pracy – mówiła Anna Bialik.

Jarosław Gowin w Jaśle. "Anna Bialik to znakomita kandydatka"

W spotkaniu na jasielskim rynku obok Jarosława Gowina oraz Anny Bialik uczestniczyli między innymi: burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki, dyrektor jasielskiego MOSiR-u Tadeusz Baniak oraz Radny Rady Miejskiej Jasła Krzysztof Czeluśniak.

– Gratuluję decyzji i odwagi pani Annie Bialik. (…) Jasłu potrzebne jest wsparcie ze strony polityków, którzy są w stanie spojrzeć na społeczność, której trzeba pomóc. Ważne by nasze społeczeństwo wysłuchać i przełożyć to na swoją aktywność w miejscu, w którym się znajdują. Potrzebujemy ludzi, którzy kierują się pewnymi wartościami – powiedział burmistrz Andrzej Czernecki

– Chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach. Frekwencja na poziomie obecnym jest zdecydowanie zbyt mała. To jakich dokonamy wyborów będzie miało swoje przełożenie w Europie – dodał.

Jarosław Gowin w Jaśle. "Anna Bialik to znakomita kandydatka"

Głosowanie do Parlamentu Europejskiego już w najbliższą niedzielę (25 maja br.).


Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mozkit
mozkit
2024 lat temu

Kolejna KIEŁBASA Przepraszam że się tak wyrażę… W d*pe niech sie pocałują ci wszyscy politycy PO PIS SLD itp przypominają sobie o nas tylko jak się jakieś wybory zbliżają. To jest jak z chodnikiem w sobniowie przed wyborami do Euro Parlamentu zrobią pół potem zrobią drugie pół jak wybory samorządowe będą. Pan Gowin teraz sobie o jaśle przypomniał a jak był ministrem sprawiedliwości to pochodził z rzeszowa SIC. Pani Zając też nic wielkiego dla Jasła nie zrobiła. Brakuje Jasłu pana Stanisława co prawda PIS(blee) ale był ponad podziałami i jednak ciągnął do swojego miasta. A teraz to nie wiem na… Czytaj więcej »

boruta
boruta
2024 lat temu

Szczyt obciachu

D
D
2024 lat temu

Panie Gowin, miałem Pana za poważnego faceta.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x