MiastoWiadomości

Jasielski „Ekonomik” wysoko na liście rankingowej szkół ponadgimnazjalnych

Dziennik Rzeczpospolita ogłosił listę rankingową najlepszych szkół w Polsce. Technikum nr 4 w Jaśle wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle czyli popularnego „Ekonomika” znalazło się w gronie najlepszych zarówno w województwie jak i w Polsce. Technikum nr 4 zajęło 119 miejsce wśród najlepszych techników w kraju i 9 miejsce w województwie podkarpackim oraz 97 miejsce w Polsce, jeśli chodzi o wyniki matury.

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

– Ranking szkół ponadgimnazjalnych od szeregu lat wzbudzał emocje w środowisku szkolnym. Sporo też było krytyki i zarzutów skierowanych do Kapituły dotyczących jedynego do tej pory kryterium jakim były osiągnięcia w zamkniętej liście olimpiad i konkursów. W tym roku Kapituła skonstruowała nowe zasady – moim zdaniem – zdecydowanie lepiej oddające osiągnięcia szkół, chociaż, jako nauczyciel wiem, że także i one nie są w stanie oddać rzeczywistego zaangażowania nauczycieli i pracy szkół. Cieszę się, że oddzielono licea ogólnokształcące od techników gdyż to są dwa różne typy szkół nieporównywalne ze sobą. Cieszę się także, że szkoła w której jestem dyrektorem zajęła w tegorocznym rankingu tak wysokie miejsce. Cieszę się tym bardziej, że jest to szkoła integracyjna w której nakład pracy w celu osiągnięcia takich efektów musi z konieczności być wyższy – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle Robert Niemiec.

– Pozycja na liście najlepszych techników w kraju i jednych z najlepszych w województwie i jednocześnie bardzo wysokie miejsce w podrankingu maturalnym, jest motywacją do dalszej pracy i zobowiązaniem do stałego podnoszenia wyników szkoły. Nie stworzono listy rankingowej dla liceów profilowanych. Przypuszczam, że nasze IV Liceum Profilowane z Oddziałami z niespotykaną w kraju 100% zdawalnością matury mogłoby być na czele tej listy – dodaje dyrektor R. Niemiec.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uczeń
Uczeń
2024 lat temu

Biorąc pod uwagę wiek księgowej to zajmuje napewno pierwsze miejsce w Polsce a kto wie czy nie w Europie i Świecie .Kpina Panie Dyrektorze a tyle młodych ludzi pozostaje bez pracy.

Wojtek
Wojtek
2024 lat temu

Brawo Robert!To wszystko dzięki PISowi!!

jaslanka
jaslanka
2024 lat temu

jej chyba kufer się przykleił do stołka. No przecież młodzi wykształceni specjaliści czekają na pracę ,a tu osoba ,która mogłaby byc już 16 lat na emeryturze i bawic wnuki ,zajmuje miejsce – no chyba będzie 200 lat życ ,a może nie ma na chleb biedulka.

matka
matka
2024 lat temu

No wreszcie ktoś docenił tą szkołę Nie wiem jak technikum ale LO mają na najwyższym poziomie !!!!Nigdy nie usłyszałam z ust mojego syna złego słowa na „cegielnie” lubił te szkołę i nauczycieli dlatego KŁANIAM WAM SIĘ NISKO W PAS po polsku za to że każda chwila w tej szkole spędzona była wartościowa, pożyteczna i cudowna ……a co do ucznia ty zawsze będziesz piękny i młody …..nie tak jak p.księgowa …..i zawsze DURNY

absolwent
absolwent
2024 lat temu

To zasłużone miejsce. Super wspomnienia. Pozdrowienia dla całej Kadry.

komentarz
komentarz
2024 lat temu

Szanowny UCZNIU. Jeżeli ktoś coś robi dobrze, to go wywalić tylko dlatego, że stary, a na jego miejsce wziąć jakąś smarkulę, która nic nie potrafi, a jej się coś należy. Pewnego razu zrobiono konkurs na księgową. Wygrała zdecydowanie najstarsza z biorących udział w konkursie. Pozostałe wypadły wobec niej blado. Wybrano jedną z młodych, wbrew zasadom konkursu, taką paniusię, lalusię, komuś pasowała.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Od lat ta właśnie szkoła jest najlepsza. Przygotowuje swoich uczniówdo tego bypięli się w górę i byli bardzo dobrymi pracownikami.
To sie sprawdza .
Gartulacje. Zasłużone miejsce w rankingu.
Młody człowieku (uczniu) , Twój wiek też nie stoi w miejscu, ani się obejrzysz a będziesz w wieku księgowej, ale czy będziesz miał tyle wiedzy co ona? Zastanów się nad tym, popatrz na swoich rodziców . Pozdrawiam

:)
:)
2024 lat temu

Moja szkoła średnia 🙂 Gratulacje 🙂

Olo
Olo
2024 lat temu

Żenujące aby szkoła zwana „Ekonomikiem” nie przygotowała do zawodu księgowej tylko przetrzymywała jedyną specjalistkę nie dając jej odejść na wypracowaną i zasłużoną od 16 lat emeryturę.

Qpa
Qpa
2024 lat temu

ALe niektórych nauczycieli jezyka angielskiego mogliby wymienic.. Żenujące jest ze wielka Pani Profesor szuka słówka z CZYTANKI w słowniczku.. i to nie jednorazowo…. buaahhaha

do olo i ucznia
do olo i ucznia
2024 lat temu

psy szczekają a karawana idzie dalej …………………hm szczególnie takie małe psiaczki o małym rozumku i tym samym IP

Beta
Beta
2024 lat temu

To moja szkoła, którą ukończyłam wiele lat temu – mówiono nam (świetej pamięci profesor Eugeniusz Owiński) że kto będzie umiał księgowość to przez całe życie będzie jadł chleb z masłem.No i sprawdziło się!

lo
lo
2024 lat temu

Czy były marszałęk już edukuje młodzież i czy miało to wpływ na ranking?

jasiu/termodynamik/
jasiu/termodynamik/
2024 lat temu

Od księgowania to jest masa fachowców w Polsce.Brakuje innych fachowców.Czy Beato wiesz jakich?

staszek_kieliszek
staszek_kieliszek
2024 lat temu

pisiaki szczekają ale karawan stoi

absolwent
absolwent
2024 lat temu

do „lo”
nie wiem jaką szkołę kończyłeś – ale wygląda na to, że żadnej, Ranking „Rzeczypospolitej” powstaje na podstawie algorytmu, na który nikt nie ma wpływu. Proponuję sprawdzić Ci co to znaczy słowo algorytm, gdyż mam wrażenie, że nigdy nie spotkałeś się z tym wyrazem i nie masz pojęcia o rzeczywistości.
Jeszcze raz gratuluję Ekonomikowi. Nie przejmujcie się wypowiedziami niedouczonych – nigdy nie byli w tej Szkole.

jaslanka
jaslanka
2024 lat temu

też jestem absolwentką ekonomika. Ale od dziecka byłam wychowywana przez rodziców ,nauczycieli w szkole podstawowej i ekonomika ,ze człowiek powinien zachwac się w każdej sytuacji z godnością umiec szanowac innych ,a nie tylko ja jestem najlepsza i wszędzie i po wszystko pierwsza. Przecież rodzimy się ,w odpowiednim wieku idziemy do przedszkola ,szkoły podstawowej i dalej ,następnie do pracy i wreszcie na zasłużoną emeryturę. Czyżby ta pani nie zasłużyła sobie jeszcze na emeryturę??????????????. Mnie by honor nie pozwolił plaszczyc tyłka na stanowisku ,gdy tyle ludzi wykształconych szuka pracy. Kobieto to ty chyba nie umrzesz ,bo nie będzie miał kto zastąpic księgowej… Czytaj więcej »

ooooooo
ooooooo
2024 lat temu

a gdzie to pan czelusniak wyjechal nic nie bredzi

ABSOLWENT
ABSOLWENT
2024 lat temu

Ale jaja.Ciesza się z miejsca w 2 setce.To chyba nauczyciele ze szkoły specjalnej.W TEJ SZKOLE 50% UCZNIÓW NIE UMIE 4DZIAŁAŃ PODSTAWOWYCH.

kret
kret
2024 lat temu

no a przed budynkiem grupa najmadrzejszych absolwentow jaka ta szkola wydala haha:)

Natasza
Natasza
2024 lat temu

Paparazzi..:D

Back to top button
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x