r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Jasielski Sanepid wyróżniony

Na początku sierpnia bieżącego roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle otrzymała międzynarodowy znak jakości badań ILAC-MRA.

Jasielski Sanepid wyróżniony (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W obecnej chwili jasielski Sanepid posiada 45 metod badawczych akredytowanych przez Polskie Centrum Akredytacji, co stanowi najszerszy zakres laboratoriów sanepidowskich powiatowych na Podkarpaciu.

– W bieżącym roku zgłosiliśmy do akredytacji czternaście metod badawczych i oczekujemy na pozytywną opinię PCA. Tak szeroka akredytacja obejmuje praktycznie całkowicie zapotrzebowanie na badania akredytowane na terenie działalności stacji – mówi Dariusz Pomprowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle.

Przyznany na początku miesiąca tytuł dla jasielskiego Sanepidu oznacza, że wyniki badań wykonywanych przez jasielską stację są akceptowane w ponad sześćdziesięciu krajach całego świata. – To, co my zbadamy, nikt nie ma prawa nam tego zakwestionować – mówi Dariusz Pomprowicz.

W dniach 18-19 sierpnia, podczas Międzynarodowych Dni Wina, jasielska stacja prowadziła będzie akcję, podczas której rozdane zostaną specjalne kupony rabatowe dla mieszkańców Jasła zainteresowanych tańszym wykonaniem badania jakości wody w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
burza
burza
2023 lat temu

i co z tego wyróżnienia jak sanepid ma zostać zlikwidowany ? z czego się cieszyć ?

dżordż
dżordż
2023 lat temu

„burza” ciesz się chwilą 🙂

MIESZKANIEC JASŁA
MIESZKANIEC JASŁA
2023 lat temu

A JAKA JEST JAKOŚC WODY W NASZYCH JASIELSKICH MIESZKANIACH I JAKOŚC POWIETRZA W JAŚLE I POWIECIE?

bazyl
bazyl
2023 lat temu

To chyba akurat sprawa nie dla sanepidu, a dla ochrony środowiska

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2023 lat temu

GRATULACJE!!!!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x