MiastoWiadomości

Jasielski szpital będzie rozbudowany

Blok operacyjny, nowe budynki, gdzie przeniesione zostaną poradnie i oddział psychiatryczny powstaną w jasielskim szpitalu. Rozbudowa musi zakończyć się do końca 2016 roku. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia placówki lecznicze do końca 2016 r. muszą zostać dostosowane do nowych przepisów. Chodzi głównie o standaryzację pomieszczeń i ich wyposażenia.

Jasielski szpital będzie rozbudowany

W marcu br. ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle z dostosowaniem infrastruktury szpitala do obowiązujących przepisów wraz z zagospodarowaniem terenu oraz oszacowaniem kosztów w ramach zadania inwestycyjnego. Wygrała go wrocławska firma Architects& CO Andrzej Chrzanowski, która przygotowuje projekt rozbudowy.

Jasielski szpital będzie rozbudowany

– W efekcie realizacji projektu zostanie zwiększona powierzchnia szpitala i zakres jego usług. Pozwoli nam to nie tylko na osiągnięcie standardów, które szpital musi spełnić do końca 2016 r., ale również na zwiększenie zakresu specjalistycznej opieki medycznej, co w znacznej mierze poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Jasielskiego i nie tylko – mówi Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Jasielski szpital ma być rozbudowany tak, aby wszystkie budynki mieściły się przy ulicy Lwowskiej. – Przeniesienie przychodni do szpitala znacznie ułatwi mieszkańcom powiatu dostęp do diagnostyki i oddziałów szpitalnych. Teraz poradnie są rozproszone, więc zrobienie badań, zdjęcia jest uciążliwe dla pacjentów, którzy muszą przemieszczać się między budynkami, podróżując niemal przez całe miasto – zaznacza Wicestarosta Franciszek Miśkowicz.

Jasielski szpital będzie rozbudowany

Rozbudowa szpitala ma obejmować swym zakresem budowę bloku operacyjnego wraz z salą nadzoru poznieczuleniowego, centralną sterylizatornią, szatnią dla personelu, pomieszczeniami technicznymi oraz dwoma oddziałami min. 25-łóżkowymi, budowę dwóch budynków – Oddziału Psychiatrycznego(znajdującego się obecnie przy ul. Za Bursą) i na potrzeby poradni, które zostaną przeniesione z budynku mieszczącego się obecnie przy ul. Szopena oraz poradni znajdujących się przy ul. Lwowskiej wraz z pomieszczeniami dla administracji szpitala. A także adaptację pomieszczeń zwolnionych w wyniku przeniesienia do nowego budynku bloku operacyjnego i oddziałów oraz zagospodarowanie terenu, m.in. powstanie nowy parking.

– Rozbudowa szpitala to największa planowana inwestycja w historii Powiatu Jasielskiego. Szacujemy, że wraz z wyposażeniem, kosztować będzie ponad 50 mln zł. Jest to olbrzymie wyzwanie, jednak na wiele lat zapewni nie tylko istnienie społecznego szpitala w Jaśle, ale również najwyższą jakość świadczonych usług – dodaje starosta.

Kompletna dokumentacja, wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, ma być opracowana do końca lipca 2015 r. i opiewa na kwotę 1 300 tys zł.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
asd
asd
2024 lat temu

Jakie to cuda przed wyborami sie dzieją… Moze jeszcze zaczną leczyć w tym szpitalu lekarze ostatniego kontaktu 😛

Mm
Mm
2024 lat temu

Pasowało by jeszcze do tego nowego poziomu szpitala zadbać o poziom skuteczności lekarzy w leczeniu pacjentów….

ixi
ixi
2024 lat temu

JESTEM POD WRAZENIEM, ZYCZE WSZYSTKIM ZEBY PO PRZEBUDOWIE RZECZYWISCIE TAK TO WYGLADALO JAK NA PROJEKCIE!

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Tam w szpitalu lecza tylko „lekarze ostatniego kontaktu” bo do „lekarza pierwszego kontaktu” prawie nie możliwe w trybie pilnym się dostać. A jak już jest się w tanie beznadziejnym to kierują do szpitala…

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x