MiastoWiadomości

„Jaślanie kontra Straż Miejska”. Młodzi ludzie nie chcą fotoradaru

Nie są przeciwnikami fotoradarów. Sprzeciwiają się działaniom Straży Miejskiej, która według nich wykorzystuje fotoradary wyłącznie w celach zarobkowych. Czy młodzi mieszkańcy Jasła zasłaniający fotoradar odpowiedzą przed Sądem za utrudnianie pracy funkcjonariuszom publicznym?

"Jaślanie kontra Straż Miejska". Młodzi ludzie nie chcą fotoradaru (fot. Czytelnik)
"Jaślanie kontra Straż Miejska". Młodzi ludzie nie chcą fotoradaru (fot. Czytelnik)

Częstym punktem kontroli prędkości przez Straż Miejską jest odcinek pasa parkingowego przy ulicy Mickiewicza.

Czy stawianie radaru na odcinku prostej drogi ma pomóc w czyimś bezpieczeństwie, czy to tylko wyłudzanie pieniędzy od zwykłych uczestników ruchu? – mówi jeden z przeciwników działań Straży Miejskiej.

To właśnie w obrębie pasa parkingowego przy ulicy Mickiewicza, grupa mieszkańców Jasła postanowiła zatrzymać samochód zasłaniając tym samym sprzęt rejestrujący wykroczenia, ustawiony przez Straż Miejską.

Zaszła pewna sytuacja, którą nazwijmy awaryjną i musieliśmy zatrzymać się przed tym samochodem (samochód Straży Miejskiej – przyp. red). Nie wydaje mi się, żeby było to coś złego, ponieważ zatrzymaliśmy się na pasie, który przeznaczony jest do parkowania. Jak się okazało chwilę później panowie w mundurach którzy wysiedli z tego pojazdu mieli jednak coś przeciwko. Stwierdzili, iż utrudniamy im pracę i wszelkimi sposobami próbowali nas z tego miejsca usunąć – tak relacjonują zdarzenie młodzi mężczyźni.

Ostatecznie przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji wezwani przez strażników miejskich stwierdzili, że pojazdy zaparkowane są prawidłowo, po czym Straż Miejska odjechała zabierając ze sobą fotoradar.

Wątpliwości związanych z prewencyjną formą działania Straży Miejskiej ze strony młodych mieszkańców Jasła było więcej, postanowili więc przeprowadzić podobne akcje na ulicy Krakowskiej oraz Granicznej. Na miejsce niemal za każdym razem była wzywana Policja, która dokumentowała przebieg interwencji związany z utrudnianiem wykonywania czynności służbowych straży miejskiej, jednocześnie stwierdzając, że kierujący nie złamali prawa stojąc w pobliżu miejsca, gdzie znajduje się fotoradar.

Obecnie do Prokuratury Rejonowej w Jaśle zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej złożone przez komendanta Straży Miejskiej.

Cała akcja nabrała rozgłosu dzięki portalom społecznościowym, na których mieszkańcy komentują filmy i zdjęcia dokumentujące akcje „zasłaniania fotoradarów”. Jeden z filmów dodany przez przeciwników działań Straży Miejskiej zajmuje czołowe miejsca na jednym z portalów humorystycznych Demotywatory.pl, film znajduje się także w czołówce na JoeMonster.org.

A Waszym zdaniem, czy fotoradary na jasielskich drogach wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu? Liczymy na Wasze komentarze w tej sprawie.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damianoo
Damianoo
2024 lat temu

Brawo dla mieszkańców Jasła! Straż Wiejska to porażka:D:D

fanzfejsa
fanzfejsa
2024 lat temu

Dlaczego nie stawiają radaru tam gdzie są szkoły, bądź duży ruch pieszych?

Łukasz
Łukasz
2024 lat temu

Straż nasza ekhem miejska niech sie zajmie psimi kupskami

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Z tego co piszą to nie są żadni mieszkańcy Jasła, tylko mieszkańcy okolicznej WIOSKI, proszę redakcję o sprostowanie i napisanie mieszkańcy WIOSKI nie miasta Jasła.

asd
asd
2024 lat temu
spald
spald
2024 lat temu

straz miejska to nikomu niepotrzebny twor, ktory co do zasady ma zajowac sie wykroczeniami. praktycznie nie zajmuja sie niczym poza radarowaniem. kazdy dostal juz od nich zdjecie, nawet moi rodzice, ktorzy prawo jazdy maja od 30 lat i nigdy nie przekroczyli predkosci. pomijam juz sposob w jaki straznicy odnosza sie do obywateli. nigdy nie mialem nieprzyjemnych kontaktow z policją. ta sluzba mundurowa zawsze z szacunkiem i kultura zalatwia swoje sprawy sluzbowe, natomiast panowie straznicy odbiegają kulturą osobistą od przyjętych standardów. straz miejska zrobila się bardzo zuchwała w swoich poczynaniach i trudno sie dziwić, że ludzie wszczęli bunt. jest to jednostka… Czytaj więcej »

Obserwator!!!
Obserwator!!!
2024 lat temu

Młodzi ludzie mają racje! Straż miejska powinna stawiać fotoradar w miejscach niebezpiecznych a nie na prostych odcinkach dróg gdzie nigdy nie było wypadków, a jeżeli były to już drobne kolizje. Zastanówcie się ludzie czy jest nam ta straż wogóle do szczęścia potrzebna. Na chwilę obecną to robią biznes a nie dbają o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Polecam spojrzeć na stronę Demotywatory.pl tam jest pięknie pokazane co w całym kraju odpierdzielają strażacy m(w)iejscy-BIZNES!!!

Adas
Adas
2024 lat temu

Skandaliczne zachowanie straży miejskiej. Liczne przekroczenia ich uprawnień.. To moje zdanie na ten temat!

Jopek
Jopek
2024 lat temu

esteśmy z Wami 🙂 chłopaki.. Oglądalność na YT i innych portalach ogulnopolskich jest mega

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Niedługo rozpoczną się spotkania burmistrza z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Niech przyjdzie na nie więcej niż zwyczajowe dziesięć osób, zażadajmy obecności komendanta, niech się odniesie do swoich szumnych przedwyborczych deklaracji. Miał dwa lata sprzyjających warunków, aby zrealizować przedwyborcze obietnice.

Kaspian
Kaspian
2024 lat temu

Witam wszystkich przeciez SM nawiazuje do tradycji dawno juz zapomnianego zboja przydroznego ktory grabil pod lasem podroznych z ostatniego grosza i trudno bedzie ich przekonac ze maja tego nie robic skoro tylko to umieja bo jest najprosciej

r4465
r4465
2024 lat temu

Stop prawo trzeba przeszczegać i tyle a ci młodzi to kibice czarnych pokazali gdzie maj [prawu 😛

realista
realista
2024 lat temu

Nie złamali prawa, ani przepisów drogowych potwierdziła to interweniująca policja. Ci młodzi ludzie, mają odwagę walczyć o nasze prawa i chwała im za to. Straż Miejska powinna pojawić się pod szkołami, parkach, targowiskach i miejscach gdzie dochodzi do wypadków, kradzieży, zakłócenia ciszy nocnej. Słusznie napisał „Kaspian” metody pracy grabierzce, a nasi wielcy Panowie z SM utrzymywani z naszych podatków z niezłą pensyjką zamiast nas chronić grabią ile się da.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

„zakłócanie ciszy nocnej” to po 22. Niestety, Straż Miejska pracuje do 22. Pan Mastej przed wyborami obiecywał, że coś z tym zrobi. Rozliczmy go z tego!

kola
kola
2024 lat temu

Moim zdaniem fotoradar to maszynka pana i jego piesków do łapania ,,jeleni „

Maju
Maju
2024 lat temu

Tak trzymać gratuluję,i moje zdanie jest takie ze fotoradar wystawiany przez straż miejską po pierwsze zagraża w ruchu drogowym bo kierowcy z momentem gdy widzą nieoczekiwaną paczkę- fotoradar nagle hamują i stwarzają przy tym zagrożenie w ruchu drogowym to po pierwsze a po drugie tak jak to chłopaki mówią na filmikach nie ma ta dziwna paczka tabliczki znamionowej to raz dwa powinni wtedy stawiać ostrzeżenia gdy fotoradar znajduję sie w danym miejscu a nie znaki stoją w całym jaśle a fotoradaru nie ma.a po trzecie my utrzymujemy z naszych podatków straż miejską i po czwarte straż miejska nie powinna być… Czytaj więcej »

mat
mat
2024 lat temu

Zdecydowanie fotoradar NIE POPRAWIA BEZPIECZEŃSTWA !

jaś
jaś
2024 lat temu

przy następnych wyborach referendum o rozwiązanie straży drogowej w Jaśle,społeczeństwo ma prawo wypowiedzieć się demokratycznie czy ten twór jest potrzebny.

aras
aras
2024 lat temu

brawo chŁopaki !!!

abc
abc
2024 lat temu

czas zakonczyc zywot tych przydupasow p.burmistrza.S.M kasa ponad wszystko!o k……wa zapomnialem o radarze!popieram akcje.sam sie tez kiedys dolacze i chcialbym zobaczyc miny tych cwokow,kominiorzy.precz na zawsze!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Brawo tak trzymać!!!!

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

W dawnych czasach straż miejska służyła do obrony mieszkańców przed grabieżą – a co teraz robią??? Stajemy się państwem policyjnym, a chcemy pouczać Łukaszenkę – „co drugi to sołdat, milicjanier ili krysza”……

korowiow
korowiow
2024 lat temu

święta racja! straż miejska to pasożyty! przysyłają ci zdjęcie za 63 km/h na prostej drodze przy ograniczeniu do 50. ŻENADA!

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Zlikwidować straż miejską i kompetencje przekazać policji

max
max
2024 lat temu

Dziwi mnie tytuł „młodzi ludzie nie chcą fotoradaru”. Starsi też nie chcą fotoradaru i Straży Miejskiej. No ale młodzi mają cohones.

bhp
bhp
2024 lat temu

Należy realnie popatrzeć na takie fakty.Otóż wracają stare czasy w nowym wydaniu.Niegdyś milicjant musiał wykonać m-czną normę mandatów.Od jego „zasług” był przez przełożonych oceniany,awansowany,nagradzany.W obecnej chwili zagęszczenie ustawionych przy drogach fotoradarów,czający się z radarem w krzakach radiowóz,ustawianie w koszach na śmieci i przed sdamochodem fotoradarów przez strażników to nie wymysły stójkowych ale ich przełożonych w osobach różnej maści burmistrzów,.komendantów.I oni się chichoczą za plecami inernautów,którzy wymyślają stójkowym.

tol
tol
2024 lat temu

nie mlodzi ludzie nie chca fotoradaru tylko my mieszkancy jasla nie chcemy strazy miejskiej zlikwidujemy i radar i straz

brawo
brawo
2024 lat temu

tak trzymać zlikwidować straż miejską miech się nie pasą na ludziach a dać więcej etatów w policji

Sydney
Sydney
2024 lat temu

Na ulicy Jana Pawła często stawiany fotoradar jest w godzinach wieczornych, przy znikomy ruchu samochodów, oraz pieszych. Tłumaczenie S.M. jest, że na podanej ulicy jest duży ruch pieszych oraz samochodów, to dlaczego stawiają w nocy przy prawie zerowym ruchu, odpowiedz tylko jedna się nasuwa dla kasy a nie dla bezpieczeństwa.

SZCZEPAN
SZCZEPAN
2024 lat temu

witam mialem taka sama sytuacje na ulicy 3go maja zepsuł się mi samochód centralnie na wysokosci fotoradaru chcialem go zepchnac na krawężnik zadzwonic po ziomka i by mnie scholowal wypadli z tego swojego samochodu ze nie powinienem tu stac i wogóle oburzenie i takie tam moim zdaniem straz miejska powinna pomagac a nie bulwersowac sie a moze jest norma zdjec ustalona odgornie trzeba byłoby zapytac burmistrza jak to jest a i jeszcze jedno jak przyjdzie mi zdjecie z kazimierza wielkiego to sprawe kieruje do prokuratury gdzie sa liczniki czasu gdzie jest oznakowanie monitoringu ze robi zdjeca przejazdu na czerwonym swietle… Czytaj więcej »

vv
vv
2024 lat temu

Brawo Straż Miejska ci zadymiarze niech zaczną stosować się do prawa a nie żeby oni ustalali reguły prawa GDZIE JEST PROKURATUR

vv
vv
2024 lat temu

Brawo Straż Miejska ci zadymiarze niech zaczną stosować się do prawa a nie żeby oni ustalali reguły prawa GDZIE JEST PROKURATURA to winno być załatwione w ciągu 24godz.STOP warcholstwu i chuligaństwu

mw
mw
2024 lat temu

Na litość, niech się znajdzie ktoś, kto zajmie się tymi darmozjadami w czapkach niby nowojorska policja, żeby oni zniknęli raz na zawsze z pejzarzu miasta Jasła i przestali niepokoić kierowców którzy przekroczą o 11 km/h prędkość. Niech się znajdzie choć jedna osoba, która może powiedzieć, że sm pomogła komuś, obroniła go przed czymś lub kimś. Bandę, zlikwidować jak najszybciej.

aro
aro
2024 lat temu

Zlikwidować fotoradary co wymyślił pfu D. Tusek i Straż Miejską bo bez nich jest lepsze życie, w niczym nie pomagają ludziom tylko szkodzą. A szkodników się usuwa lub tępi.
Burmistrz to b.łwan, kasę pod siebie bierze i SM mu ją nabija.
SM i Bumistrza Jasła wywalić na zbity pusk.

nooo
nooo
2024 lat temu

Brawo Straż Miejska?! A niby za co?!…
Nie robią nic konkretnego aby pomóc mieszkańcom Jasła, rozkładają się z tymi FOTORADARAMI gdzie im się tylko podoba i nie poświęcają czasu na to czym tak naprawdę powinni się zająć.
Może wreszcie ktoś zrobi z nimi porządek….Brawo dla was chłopaki!!
Tak trzymać…:)

grzyb
grzyb
2024 lat temu

Widzę to tak skoro złożono zawiadomienie, to pewnie dopieprza chłopakom bo kruk krukowi oka nie wykole:( W takiej Polsce żyjemy, my się będziemy produkowac w komentach, chłopaki dostaną po tyłku a SM będzie się dalej szarogęsić i kupowac kolejne maszynki do nabijania kasy ( kamery na światłach) zamiast urządzenia które ułatwiałyby ruch np licznki na światłach, które zapewne byłyby tańsze niż w/w kamery. Ale powiem Wam jedno pracowac w tak znienawidzonym przez ludzi zawodzie to nie chciałbym:) Ale cóz wiesniaki z SM sami sobie pracują na swoja opinię zarówno w Jasle jak i innych miejscowościach:)

AXY
AXY
2024 lat temu

Dla uzupełnienia ożywionej dyskusji o parkowaniu na ulicy Mickiewicza i referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej podaję podstawowe dane ekonomiczne z tym związane : pozycja 754 budżetu Miasta Jasła na 2012 – planowane dochody z tytułu mandatów – 1.100.000 zł /milion sto tysięcy złotych / tabela nr 2 wydatki budżetu na 2012r. – rozdział 75416 – wydatki na utrzymanie straży miejskiej – 1.597.321 zł / milion pięćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy trzysta dwadzieścia jeden złotych / w tym wynagrodzenia 1.225.662 zł Czyli z mandatów na utrzymanie straży miejskiej wpłacamy 1.100.000 zł i dodatkowo z naszych podatków 497.321 zł Dla porównania na… Czytaj więcej »

aro
aro
2024 lat temu

AXY

Wynika z tego jak zapłacimy w mandatach to jeszcze w podatkach.
Jak za mało w mandatach to podatki podnoszą, żeby j..aną SM utrzymać, to jest chorę, wy..erdolić Czernickiego, a wcześniej każdy obywatel manku mu spuścił.

asa
asa
2024 lat temu

Oni za miast chodzic po parku , ogrodku pilnowac pozadku itd to stoja z radarem na ulicy.

Back to top button
39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x