PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Jaślanie rozpoczynają kampanię. Czernecki wraca do pomysłów sprzed czterech lat

W niedzielę odbyła się konwencja wyborcza KWW Jaślanie, podczas której przedstawieni zostali kandydaci na radnych Rady Miejskiej Jasła, a także lider ugrupowania, kandydat na burmistrza Andrzej Czernecki.

Andrzej Czernecki, kandydat na burmistrza Jasła
To trzeci po PiS i Forum Jasielskim komitet, który oficjalnie rozpoczął swoją kampanię. Lider Jaślan Andrzej Czernecki przedstawił obszerny program Jaślan.
Program, który przedstawiałem jest programem nie tylko na jedną kadencję, pokazuje pewną perspektywę rozwoju miasta – mówił Andrzej Czernecki.
Priorytet – strefa aktywności gospodarczej
Priorytetowymi elementami dla Czerneckiego jest tworzenie warunków atrakcyjnych dla przedsiębiorców. Temu ma służyć otwarcie strefy aktywności gospodarczej i budowa centrum innowacyjności im. Łukasiewicza.
To jest coś, co by postawiło Jasło w szeregu miast, w których jest duży potencjał intelektualny zorientowany na to, żeby miasto się rozwijało – mówi Czernecki.
Rozwiązaniem pomagającym przedsiębiorcom ma być Biuro Wsparcia Inwestora, w którym urzędnicy miasta pomagaliby inwestorom w rozwiązywaniu ich problemów.
Można osobom, które naprawdę chcą inwestować, a które mają problem administracyjny dać takiego przysłowiowego anioła stróża, żeby mu pomógł szereg rzeczy załatwiać – mówił Czernecki.
Spotkanie wyborcze KWW "Jaślanie"
Punkty sprzed czterech lat
Większość punktów nawiązuje do pomysłów rozpoczętych cztery lata temu. Do głównych zadań, które Jaślanie chcą zrealizować w tej kadencji Czernecki zalicza usprawnienie ruchu w mieście poprzez kontynuację budowy drogi łączącej 17 Stycznia i Lwowską z drogą południową (ul. Piłsudzkiego). Ponadto rozwiązanie z korzyścią dla mieszkańców problemu gospodarki odpadami.
Z pomocą środków unijnych, Jaślanie stawiają także na dalszą rozbudowę MOSIR-u, która zakłada między innymi budowę centra turystyczno – rehabilitacyjnego, powstanie bieżni lekkoatletycznej, lodowiska, a także hotelu.
W programie Jaślan znalazły się także: budowa podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Pomysłem, który forują Jaślanie jest budowa zadaszenia na zielonym rynku. Jedną z inicjatyw jest także „Księga Inicjatyw Mieszkańców”, która służyłaby do konsultacji z mieszkańcami.
Stawiają na sprawne pozyskiwanie środków z UE
Lider Jaślan podkreśla, że głównym środkiem do realizacji tych pomysłów są programy unijne.
Trzeba nadążać za ogłoszonymi naborami. Najważniejsze jest żebyśmy mieli duży pakiet przygotowanych pomysłów, ale nie chodzi o to, aby był chaos tylko, żeby były one zgodne ze strategią – przekonuje Czernecki.
Dodaje, że wykorzystywanie środków unijnych musi być realizowane zgodnie z planem, żeby nie doprowadzić miasta do zapaści.
Racjonalne zatrudnienie w Urzędzie Miasta
Czernecki mówił, że do realizacji zadań miasto potrzebuje „administracji na miarę XXI wieku”, czemu ma służyć wprowadzenie standardów i procedur administracyjnych w oparciu o „Europejską kartę dobrej administracji”.
Musimy być administracją przejrzystą, sprawną, kulturalną, taką, która jest otwarta dla mieszkańców – mówi Czernecki.
Opowiada się również za racjonalnym zatrudnieniem w Urzędzie Miasta, który kiedy opuszczał liczył 120 etatów a przez ostatnie cztery lata ich liczba wzrosła  prawie dwukrotnie.
Zwiększenie zatrudniania jest pewną korzyścią, ale zwiększenie zatrudnienia w administracji już niekoniecznie – podkreśla Czernecki.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

45
Dodaj komentarz

avatar
45 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
majekjasiuj-jmieszkaniecGrancho Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
majek
Gość
majek

A ja bardzo proszę o przedstawienie wyborcom następującego faktu, świadczącego o „praworządności” kandydata na burmistrza, Pana Przetacznika: Pan ten, w 2006 roku, nie złożył, będąc radnym miasta Jasła (sic!), wymaganego obowiązującym prawem, OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO! Czy ma coś do ukrycia? Czy czegoś się boi?
Oddając na Niego głos, napewno nie dowiesz się drogi wyborco. W związku z wyżej przedstawionym faktem zadaję pytanie – jak taki człowiek może zostać burmistrzem, jeśli sam prawa nie przestrzega?!

A....
Gość
A....

do Wyborca-zgadzam się z twoją opinią w całości..Jasło potrzebuje ludzi którzy konsekwentnie będą realizować dobre pomysły.

.
Gość
.

W przypadku sukcesu Dyzio będzie sekretarzem ?

A...
Gość
A...

Spotkanie z panem Czerneckim nie było stratą czasu-a przyznam że przed miałem mieszane uczucia.Konstruktywnie,rzeczowo i konsekwentnie przedstawił swoją propozycję dla Jasła .Realną.To prawda że powraca do tych projektów które w przeszłości przygotowywał i które przez następną ekipę zostały odłożone „na półkę”.Miał więc okazję wytykać pani Kurowskiej te sprawy,ale tego nie zrobił-ma człowiek klasę.Ponadto nie prowadzi kampanii agresywnej -jak pan Przetacznik i to też o nim świadczy.Ja mam dosyć socjotechnik,czyt.po trupach byle do władzy

kolega
Gość
kolega

No właśnie co zrobili radny dziedzic i balik?? Na innym portalu razem z nim na zdjęciu jest 18stolatek, może warto by na niego zagłosować? Z tego co słyszałem od znajomych ten chłopak jest w stanie zrobić więcej niż ci 2 panowie razem wzięci

milka
Gość
milka

do „S-S” – to Przetacznik już był burmistrzem??? i rządził razem z Czerneckim?? hehehe
Stary – wybacz ale Ty chyba nie jesteś normalny

kiki
Gość
kiki

pan Andrzej Czarnecki jest bardzo spokojnym , uczciwym czlowiekiem i nahalnie sie nie wpycha ale chce duzo dobrego zrobic dla naszego miasta , a ile juz zrobil to wszyscy zapomnieli? byl bardzo dobrym gospodarzem i samodzielnie potrafi myslec a nie pod dyktando pana Gorczyka , jak tu ktos sie wyrazil , bede na niego glosowac

Anonimowo
Gość
Anonimowo

do Klaudiusz falszywych znajomych lepiej nie miec , a napewno pan Andrzej czuje sie do dzis bardzo oszukany i zawiedziony bo byl dobrym gospodarzem miasta a niesprawiedliwe ulotki pisane przez Pana Baniaka i roznoszone po domach postawily tego pana w takim swietle jakby byl conajmniej przestepca
to tacy sa koledzy????????

do kk
Gość
do kk

Spotkanie z p. Czarneckim b. mnie rozczarowało .Potencjalnych wyborców niewielu,salę wypełniła plejada kandydatów bez pojęcia o tym czego się od nich oczekuje.P Balik,p. Dziedzic to osoby,które jak dotąd niewiele dla Jasła zrobiły ,a jednak dalej chcą naszych głosów.

Bolek
Gość
Bolek

Kurowska ze Zduńskim,Kachlikiem już „naprawiali razem” aż Zduński się rozchorował tak wyszedł na PROSTĄ

Paweł
Gość
Paweł

Czernecki niech podziękuje Lechowskiemu bo przez czystą sympatię tolerował jego żonę na stanowisku dyrektora budowlanki!!A co będzie dalej nikt nie wie bo to Bogdan i Maria rządza PISem w mieście!!!

kr
Gość
kr

Anonim: Skoro ulotka Baniaka oczerniała Czerneckiego, to dlaczego do dzisiaj nie podal go do sądu?

jasiu
Gość
jasiu

I jeszcze na dodatek,nagminnie wymawiają Piuł jak Pius,zamiast Pił

j-j
Gość
j-j

Panie ul. Piłsudskiego a nie Piłsudzkiego …razi, oj razi…

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

A ile spotkań zorganizował kandydat PO !, bo nic o nim nie słyszałem

Grancho
Gość
Grancho

Marnie wygląda ta kampania Czerneckiego przy tym co robi Przetacznik. Przetacznik to już zdążył chyba ze cztery spotkania zorganizować. A w tym czasie Czernecki zrobił tylko konwencję

do milki
Gość
do milki

Należy odrobinę odświeżyć pamięć i wrócić do czasów wywalenia J.Raka z burmistrza m.Jasła.Działo się to za przyczyną Czerneckiego,który przechwycił Przewodniczenie Zarządowi/ burmistrzowanie,/a oponenci Raka,to są :Malarz,Przetacznik,Kosiba,opanowali Zarząd Ostro rządzili miastem.Być może Rak ,który miał inną realną wizję rozwoju miasta ,ale stał się z wiadomych im powodów niewygodnym .

Badi
Gość
Badi

Czernecki jest najlepszym kandydatem. Będę na niego głosował! Świetnie jakby zgarnął dwie kadencje pod rząd i pokazał jak miasto wreszcie może się rozwijać.

jaslak
Gość
jaslak

do „A…”: co jest według Ciebie „kampanią agresywną”? Kradzież hasła wyborczego czy ujawnienie tego w mediach? Chyba trochę mylisz pojęcia. Kopiowanie sloganów, podszywanie się pod innych kandydatów (sprawa Dybasia) – to jest agresja w wykonaniu Czerneckiego. A na spotkaniach udaje „baranka bez skazy”

CHORE PAŃSTWO!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO!!!

Gdzie są prawdziwi patrioci – nie ci opłacani pieniędzmi z ludzkiego wyzysku – krzywda ludzka wcześniej czy pózniej przeciw wam się obróci……

K.Ł
Gość
K.Ł

Drodzy „komentatorzy” zastanówcie się co piszecie..bo wy tylko gderacie jak kaczuszki na podwórku…
Miastem będzie kierować taki Burmistrz jakiego sobie sami wybierzemy..i albo będziemy z niego dumni albo też będziemy ukradkiem krytykować jego poczynania..
wybór należny do nas…Tych starszych i Tych młodych..
więc nie patrzmy na to co piszą inni tylko kierujmy się sercem…!

xc
Gość
xc

S-S BRAWO !!!liczę na to że jaślanie mają dosyć CHOREGO PARCIA NA WŁADZĘ i wybiorą tego co milczy bo krzykaczy narobiło się ze ho ho !!!

Klaudiusz
Gość
Klaudiusz

Kandydat Czernecki to kandydat,którego dyskwalifikuje fakt,że oprzeć chce swoje burmistrzowanie na takich ludziach jak nie przymierzając p. Czeluśniak.Dyskwalifikuje też to,że przez ostatnie cztery lata unikał Jasła w sposób wskazujący na obrazę majestatu w związku z przegranymi wyborami,Nie poznawał dawnych znajomych…A program? To klasyczne łkanie o głosy wyborców, których zawiódł w poprzedniej kadencji. .Teraz ponownie chce ich zwodzić za nos,bo znudziły mu się dojazdy do pracy do sąsiedniego województwa..Jed
no co uzasadnia wg mnie start p. Czerneckiego,to chęć zemsty za przegraną, i to z „babą”. A to za mało dla upadającego Jasła.

maly
Gość
maly

obiecanki cacanki – słyszałem to bzdury z jego ust już parę razy (przy każdych wyborach)

Spółdzielca
Gość
Spółdzielca

A.T. z liczeniem to masz duży problem i taki sam „profesjonalizm” był w przygotowaniu konwecji oraz tworzeniu haseł wyborczych..Sala pękła w szwach (ha,ha itd bo Straż Pożarna jechała),a pęknie jak bańka mydlana wasz sen o wygraniu wyborów przez przybłędę A.Cz.

zuzia
Gość
zuzia

A.T. – a przed Czeluśniakiem same wolne miejsca są…

mik
Gość
mik

opowiadać to każdy może…ten pan miał swój czas żeby się wykazać…i wystarczy

jaslak
Gość
jaslak

do „A.T.”: znasz mnie? jeśli tak to wal nazwiskiem – nie krępuj się!
Właśnie widać na drugim zdjęciu ilu mieliście „widzów” :))) hehehe Sami kandydaci! a skoro tam byłeś – tzn. że ty też jesteś kandydatem od Dyzia. Kto wie… może nawet kończyłeś z nim jedną szkołę… 🙂

CHORE PAŃSTWO!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO!!!

Każdy ma „pomysła” jak napchać sobie kiesę – a może zrobią licytację i wybierzemy najtańszego i będzie oszczędnie…..

kr
Gość
kr

Biorąc pod uwagę tempo w jakim realizował obwodnice i zaklad utylizacji, to musiałby rządzić jeszcze następne 10 lat.

;)
Gość
;)

głosujemy na czerneckiego! jedyny odpowiedni kandydat

A.T.
Gość
A.T.

jaslak (kandydat na radnego z forum :P) przestań bredzić cała sala ludzi nie jak na spotkaniu z przetacznikiem u was 13 osób niestety musze przyznać że byłem zdziwiony w cech garstka osób a w kolejarzu sala pękała w szwach nie było gdzie usiąść. Był to pokaz siły KWW:”JAŚLANIE ” i profesjonalnie przygotowany program, no panowie i piękne panie (bo macie najpiękniejsze kobiety z wszystkich kandydatów do rady miasta ) macie mój głos i całej mojej rodziny. Brawo profesjonalnie przygotowana konwencja .

BJey
Gość
BJey

ten gosc na pierwszym zdjeciu to ten sam czernecki co na plakatach? chyba ktos bardzo dlugo robil mu lifting twarzy na kompie 😉

Stary
Gość
Stary

Czernecki był tylko malowaną lalą tamtego samorządu. To Górczyk, Wnęk , Lignarowa, Głowa i inni pracownicy nakręcali rozwój Jasła za poprzedniej kadencji.
do jaślak: Przetacznik to straszny biurokrata, zarypie samorząd procedurami.

Wyborca
Gość
Wyborca

byłem i mogę zaświadczyć, że konwencja Jaślan spotkała się z dużym zainteresowaniem wyborców. Lider Jaślan Andrzej Czernecki zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, kilka razy w trakcie prezentacji swojego programu miał okazję zaatakować obecną władzę w Ratuszu i nie skorzystał z okazji. Szacunek do przeciwników politycznych świadczy o dużej kulturze osobistej Pana Czerneckiego, a to jest to co cenię u polityków. Prezentowany przez Jaślan program dla Jasła miał wiele ciekawych i potrzebnych miastu rozwiązań, ale przede wszystkim jego atutem było to, że wskazywał kierunki rozwoju miasta na więcej niż jedną kadencję. Właśnie to może świadczyć o tym, że lider Jaślan… Czytaj więcej »

S-S
Gość
S-S

Po Czarneckim i Przetaczniku pozostało „gołe Jasło”.I oni teraz wracając chcą przedstawiać mieszkańcom program dalszej jego recesji.Nieco po nich naprawiła P.Kurowska.Ale należy liczyć,że L.Zduński powoli dokona wyjścia na prostą

do kk
Gość
do kk

Czernecki jest kulturalny? Rzeczywiście – bardzo „kulturalnie” zap…ł hasło wyborcze Przetacznikowi 🙂

Ronin
Gość
Ronin

prawda jest jedna KUROWSKA MUSI ZNIKNĄĆ W UM i dostać honorowy tytuł PERSONA NON GRATA!!!!!

ja
Gość
ja

byle by cos dla sportu zrobil ja oddam swój glos na niego na czarneckiego 🙂

kr
Gość
kr

Drogi „wyborco”: To samo obiecywał ten twój Czernecki już 8 i 12 lat temu. A basen miał mieć wymiary olimpijskie i miały się na nim odbywać zawody rangi krajowej i międzynarodowej.

matti
Gość
matti

Czernecki wraca do pomysłów sprzed czterech lat – czyli jego wynik wyborczy będzie taki sam jak cztery lata temu! 🙂
P.S.
kochana Redakcjo – dlaczego wymieniliście zdjęcie Pana Czerneckiego? Na tamtym wyglądał przecież tak korzystnie :))) czyżby na konwencji był niedysponowany? może złapał jakąś chorobę tropikalną – bidulek… 🙂

kk
Gość
kk

Nie bylem ale zgadzam się że pan Czernecki jest najbardziej kulturalnym z kandydatów , może dla przeciwwagi musiał mieć pomagiera Górczyka ???? …ten to ma rozwój !!!zwlaszcza w określeniach nieparlamentarnych

derbich
Gość
derbich

Ale to już było i niech nie wraca więcej

land
Gość
land

Przykro mi ale przez dwie kadencje siedział i wykonywał polecenia Górczyka, kto teraz nim pokieruje?.

jaslak
Gość
jaslak

Same puste hasła i ogólniki! Jedyny konkretny program dla Jasła ma Janusz Przetacznik!

Close
X