MiastoWiadomości

Jasło i Truskawiec – miastami partnerskimi

Miasta Jasło i Truskawiec podpisały umowę partnerską o współpracy gospodarczej, społecznej, kulturalnej i edukacyjnej w celu pogłębienia kontaktów między mieszkańcami obydwu miast. Umowę podpisali Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła oraz Rusłan Kozyr, burmistrz Truskawca,  w Truskawcu na Ukrainie, 18 października br.

Jasło i Truskawiec – miastami partnerskimi

Umowa partnerska z Truskawcem jest ukoronowaniem ponad dziesięciu lat współpracy pomiędzy naszymi miastami. Chcemy wykorzystać w jak najwyższym stopniu możliwości, które daje nam współpraca transgraniczna, dlatego też końcem września bieżącego roku zostały złożone dwa projekty, w których uczestniczy zarówno miasto Jasło jak i Truskawiec – mówił Andrzej Czernecki.

Współpraca z Truskawcem rozpoczęła się w grudniu 2000 roku podpisaniem Listu Intencyjnego. Kolejnym etapem dalszych wspólnych działań było porozumienie o współpracy, które zostało zawarte 2005 roku. Następnie w 2006 roku została podpisana umowa partnerska dla celów wspólnej realizacji projektu pod nazwą „Podkarpackie Trójmiasto. Współpraca polsko-ukraińska”. W 2010 roku Truskawiec był partnerem
i aktywnie realizował projekt „Wyszehradzki Festiwal Folklorystyczny” współfinansowany
z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Jasło i Truskawiec – miastami partnerskimi

W 2011 roku Truskawiec podpisał dwie deklaracje partnerskie, umożliwiające przystąpienie do złożenia dwóch wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Transgranicznego Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013. Pierwszy projekt to „Wdrażanie wspólnych działań
w zakresie rozwoju turystyki”– lider Powiat Jasielski, drugi: „Wzmocnienie współpracy polsko – ukraińskiej na rzecz rozwoju przedsiębiorczości” – lider Miasto Jasło.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zorientowany
zorientowany
2024 lat temu

I znowu nasz wódz odniósł sukces-a miasto umiera pod jego rządami

pamiętający o Kurowskiej
pamiętający o Kurowskiej
2024 lat temu

Przynajmniej nie podpisuje umowy o dostępie Jasła do morza………….

joziek
joziek
2024 lat temu

Z utęsknieniem czekam kiedy w miejskim parku będzie szalet z prawdziwego zdarzenia.Kto jest za tym,aby on tam był?

DARIUSZ
DARIUSZ
2024 lat temu

Znowu fotka,znowu darmowa turystyka …A tak krytykowano za nią p. Kurowską…Truskawiec-to skarb turystyczny,kurort znany jeszcze przed wojną,a Jasło??? Zasmrodzony pyłami grajdoł o wypaczonym pojmowaniu słowa” turystyka”…Coś nie tak jest z tymi chorymi ambicjami burmistrza Czerneckiego…Bez podstawowych nawet wskaźników upycha kolanem to co przeczy zdrowemu rozsądkowi.Wystarczy się rozglądnąć….Co w jaśle jest do zwiedzania,oglądania…Bezrobocie,ubity granit przed pałacem „Dożów” w rynku? Niby fontannę??? A może sprawną komunikację? Po prostu komedia po pachy!!! Tak burmistrz oderwał się od realiów. Chyba uwierzył że jest mesjaszem Jasła…Jak długo to jeszcze potrwa,czy jasło musi paść na pysk,by lud zrozumiał,że czas na zmiany…Czas na ludzi z wiedzą,młodych,dynamicznych,znających języki,świat.Kreatywnych,a… Czytaj więcej »

ixi
ixi
2024 lat temu

joziek ma racje! W calym miescie nie ma szaletow – czystych i za darmo! To po pierwsze, po drugie w parku liscie sie walaja – nie ma komu posprzatac?
PO TRZECIE – PO CO TE OCHYDNE BUDY W PARKU -PRZY EX-SZALETACH?
Po czwarte – dlaczego jest tyle chwastow na chodnikach – nie macie czym zatruc/spryskac i pozamiatac?????

Dbajcie o miasto!!!!

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@ DARIUSZ
Taką mamy władzę, jaką sobie wybraliśmy, czyli 1/3 „odświeżonej” Rady Miasta, krtórej uchwały burmistrz jedynie wykonuje. Wyborcy woleli stary beton, więc nie ma co narzekać.

mim
mim
2024 lat temu

Panie Czernecki przez okna Urzędu Miejskiego wyglądając nie wstyd panu,że za poprzednich kadencji tyle złego wyczynił dla drzewostanu na skwerku obok św.Jana „Nepomucyna”Tam był fajny zieleniec ławki i potężne lipy,które pamiętały ks.Józefa Franciszka,a Pan w imię czego ,czy dla własnej kasy obudował ich płytkami,?a usychającym lipom obcina czuby i po kolei karczuje .Czas ażeby pańskie służby z ochrony środowiska zajęły się tymi drzewami ,odpowiednio szkody oszacowały i przykładnie winnego szkodnika tego stanu obciążyły.Szukanie tematów zastępczych spozieranie w kamerki i działanie kameleona to domena Pana.Zanim pana wysadzą niech pan ruszy kufer z fotela i wyjedzie w Polskę i zobaczy jak inne… Czytaj więcej »

DARIUSZ
DARIUSZ
2024 lat temu

Zgadzam się z „dragonessem”-wyborcy popełniają niewybaczalne błędy w wyborach.głosując wciąż od lat na te same ryje,które ze służby uczyniły stanowiska pracy(fuchę)…Byt niektórych osób jako przedstawicieli Jaślan jest wręcz uwłaczający zasadom rozumu…Tylko czy burmistrz musi być taki sam,skoro jego urząd podobno jest niezależny od Rady,i to on przecież wystawia swoje papierki do zatwierdzenia tym mądrym w formie uchwały.Tak więc rozmiar krzywd należy dzielić równo…Bo oba te byty robią,jak widać wielkie,ale…..(….).Ale kasy na to nie brakuje: wycieczki,nagrody,podwyżki.Na to jest.A jak na co brakuje,to odpowiedź jest prosta-winna poprzednia władza( pewnie 2 kadencje Czerneckiego przede wszystkim,o czym powszechnie na ulicy się mówi)…

FANburmistrza
FANburmistrza
2024 lat temu

Panie burmistrzu zamiast sie lansowac prosze o wysłanie komisji rewizyjnej z radnym czelusniakiem na czele.Chodzi mianowicie o ustalenie zawartosci wody w wodzie na basenie miejskim w Jasle i ustalenia ciepła w cieple w saunie no i gasnice oczywiscie.BO COS CHYBA NIE TAK.

Marek
Marek
2024 lat temu

do FANburmistrza-czego Ty chłopie oczekujesz od cara Jasła??? To nie mieści się w jego grafiku promocyjnym…

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Polacy to wspaniały naród! Z Polakami można wszystko! Polaków nie można obrazić. Nic ich nie rusza. Można im zabić komendanta głównego policji. Można opchnąć za pół ceny ich majątek narodowy. Można im zabić prezydenta. Można wpuścić do ich kraju tabuny spekulantów,którzy im obrobią portfele. Można im rąbnąć pieniądze,które odkładają na stare lata. Można im płacić za pracę jak Murzynom na plantacji bawełny,żeby starczyło tylko na michę. A oni zniosą jeszcze podwyżkę podatku. Można ich okłamywać bez końca i w najprymitywniejszy sposób. Nic ich nie rusza. Są wielkim,wolnym i niemożliwym do obrażenia Narodem.

Marek
Marek
2024 lat temu

To co ktoś napisał pod pseud.”CHORE PAŃSTWO” niestety jest smutną prawdą.Jesteśmy jak gówno w przerębli,płyniemy do dna lądując w szambie…Wystarczy tylko spuścić wodę,a to co było krwią okupione przestanie istnieć…Obym się mylił,obym się mylił…..

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x