r e k l a m a
MiastoWiadomości

Jasło uczciło 6.rocznicę śmierci Jana Pawła II(foto)

Dzisiaj minęła 6. rocznica śmierci naszego rodaka Jana Pawła II. Na jasielskim Rynku odbyła się wspólna modlitwa i czuwanie, aż do godziny 21.37.

Jasło uczciło 6.rocznicę śmierci Jana Pawła II (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

O godzinie 21.37 nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca – tymi słowami 2 kwietnia 2005 roku arcybiskup Leonardo Sandri ogłosił śmierć papieża Jana Pawła II.

Na płycie  Rynku licznie zjawiła się młodzież, dzieci oraz starsi mieszkańcy. W czasie rozważań przypomniana została postać naszego rodaka, jego życie, cierpienie i śmierć. Wielu z wiernych przyniosło ze sobą znicze, które zostały ułożone na płycie rynku i utworzyły krzyż.

O wielkim Polaku, już niedługo błogosławionym przypomniały koncerty, spektakle i wspólna modlitwa.

Obchody 6. rocznicy śmierci Papieża rozpoczęły się już w piątek 1 kwietnia, kiedy to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także dorośli spotkali się na jasielskim rynku by wspólnie odśpiewać ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę”. Inicjatorem tej akcji była Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ROBERTO
ROBERTO
2023 lat temu

Władza się pokazała,że jest….

jasiu
jasiu
2023 lat temu

Gdy bylem harcerzem to czuwałem na warcie na obozie harcerskim,bo to czuwanie było potrzebne aby nikt nic nie zapitolił z obozu

xyz
xyz
2023 lat temu

i co Jasiu w związku z tym?:D

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x