r e k l a m a
MiastoWiadomości

JKMiRD na finale powiatowym 35. OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” (foto)

Józef Biernacki reprezentował Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego na finale powiatowym 35. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

JKMiRD na finale powiatowym 35. OTWP (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Eliminacje odbyły się w piątek (30 marca) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a ich organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Prezes Klubu opowiedział młodzieży o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przedstawił szczegółowo zasady korzystania z numerów alarmowych obowiązujących w naszym kraju.

JKMiRD na finale powiatowym 35. OTWP (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Turniej składał się z dwóch etapów: pisemnego, w którym uczniowie podzieleni na trzy kategorie wiekowe (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań poświęconych ogólnym zagadnieniom dotyczącym ochrony przeciwpożarowej oraz ustnego, w którym uczestnicy z największą liczbą punktów zdobytych w pierwszej części odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową. Przewodniczył jej zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Ireneusz Zagórski.

JKMiRD na finale powiatowym 35. OTWP (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Z kolei strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej omówili i zaprezentowali specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu samochodu specjalnego wykorzystywanego do szeroko pojętego ratownictwa drogowego oraz sprzęt używany do ratownictwa chemicznego i wodnego.

Na zakończenie zainteresowani mogli nauczyć się gasić pożary za pomocą szybkiego natarcia.

Zobacz fotorelację! (31 zdjęć)

Damian Palar
JKMiRD

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
michnikjasakstrażakleśnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leśnik
Gość
leśnik

Połaczyć hasło z programem edukacyjnym „Młodzież chroni drzewostan w Jaśle” Tym samym nie pozwala na bezprawne wycinki kilkunastu młodych,zdrowych drzew,jak to uczyniono wokół Strasznego Dworu”.Tematu zezwolenia wycinki P.Czernecki nie wyjaśnił zainteresowanym.Dąb Hitlera się ostał dzięki interwencji mieszkańców,natomiast kilkanaście jego równolatków bezlitośnie wykarczowano.

strażak
Gość
strażak

a ten pan co robił zdjęcia to już w telewizji nie pracuje?

jasak
Gość
jasak

pracuje pracuje już nawet pomóc nie może ludzie ogarnijcie

michnik
Gość
michnik

Bardzo profesjonalne zdjęcia Pana Arkadiusza Jurysia. Jako jeden z tej młodzieżówki dorastających fotoreporterów ma dobre oko do zdjęć.

Close
X