Kultura

Miejsca młodych, czyli jakiej przestrzeni potrzebuje jasielska młodzież

W poniedziałek 30 marca 2015r. w sali plenarnej Urzędu Miasta w Jaśle odbyła się debata pod tytułem „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Wydarzenie zostało zainicjowane przez uczennice Gimnazjum Nr 2 w Jaśle – Magdalenę Racławską i Wiktorię Dłużeń oraz Młodzieżową Radę Miejską Jasła.

Miejsca młodych, czyli jakiej przestrzeni potrzebuje jasielska młodzież
Inspiracją do zorganizowania przedsięwzięcia była XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, do której rekrutują uczennice gimnazjum, oraz happening „pod Kotwica”, czyli wywiady z młodymi mieszkańcami Jasła. Jego celem było przeanalizowanie wybranego miejsca w swojej przestrzeni lokalnej oraz zaproponowanie zmian i działań na podstawie uzyskanych rezultatów. Dziewczyny zdecydowały się na przeprowadzenie sondy, której wyniki zostały zaprezentowane podczas debaty.
Na jej podstawie gimnazjalistki zasugerowały utworzenie w Jaśle klubu dla młodzieży, który stał się przedmiotem rozważań podczas poniedziałkowego spotkania. W debacie wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Jaśle, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Młodzieżowego Domu Kultury, Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła, Projektu Spontan, Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu MOC Wolontariatu oraz mieszkańcy Jasła. Nie zabrakło również tych, których sprawa dotyczyła najbardziej – jasielskiej młodzieży.
Wszyscy uczestnicy dyskusji zgodzili się, że młodzi ludzie potrzebują miejsca, które przede wszystkim sprzyjałoby ich osobistemu rozwojowi, motywowaniu do absorbowania otoczeniem oraz stymulowaniu zainteresowań, bo niewątpliwe jest, że młodzież ma już do tego potencjał.
Karolina Dłużeń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
yyy
yyy
2024 lat temu

chyba „30 marca ” !!! a nie „30 maja”

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x