r e k l a m a
MiastoWiadomości

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

Konstancja Strusiewicz, Sybiraczka z Archangielska, mieszkanka Jasła, obchodziła 13 lipca br. swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Serdeczne gratulacje jubilatce złożył Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, dzięki staraniom którego w czerwcu 1998 r. Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie repatriacji z Rosji pani Konstancji.

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

Bohaterka spotkania, która urodziła się 1921 r. w Kamieńcu Podolskim, w 1930 r. została wysiedlona wraz z rodziną z ojczystej ziemi do Archangielska. Przez długie lata pracowała ciężko przy wyrębie tajgi. W 1946 roku nie mogła wyjechać z Rosji, bo w dokumentach, w rubryce narodowość wpisano jej Rosjanka. Protestowała, lecz w odpowiedzi usłyszała tylko, że Polski już nigdy nie zobaczy.

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

A jednak zobaczyła. Do Polski powróciła w 1998 r. Od końca lat dziewięćdziesiątych do chwili obecnej pani Konstancja mieszka w Jaśle. Polski dowód osobisty otrzymała z rąk Andrzeja Czerneckiego, obecnego burmistrza Jasła.

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

W dniu uroczystości nie zabrakło ciepłych słów, pięknych kwiatów oraz recepty pani Konstancji na długowieczność.

UM w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Solenizand
Solenizand
2021 lat temu

Żyj nam babciu pincet lat

genocide
genocide
2021 lat temu

rząd polski kłania się przed rosjanami, a przecież Ta Pani była ofiarą sowieckich zbrodni przeciwko ludzkości. gdzie odszkodowania? gdzie repatriacja Polaków na koszt rządu polskiego, a nie biednych samorządów? rząd pomaga teraz libijczykom czy kilka lat temu libańczykom sprowadzając ich tu, a Polaków w byłych azjatyckich republikach związku radzieckiego pozostawiamy na pastwę losu i wynarodowienie. dziwne że polskie rządy wolą przyjmować uchodźców z kaukazu niż prawdziwych Polaków ze wschodu

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X