r e k l a m a
MiastoWiadomości

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

Konstancja Strusiewicz, Sybiraczka z Archangielska, mieszkanka Jasła, obchodziła 13 lipca br. swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Serdeczne gratulacje jubilatce złożył Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, dzięki staraniom którego w czerwcu 1998 r. Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie repatriacji z Rosji pani Konstancji.

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

Bohaterka spotkania, która urodziła się 1921 r. w Kamieńcu Podolskim, w 1930 r. została wysiedlona wraz z rodziną z ojczystej ziemi do Archangielska. Przez długie lata pracowała ciężko przy wyrębie tajgi. W 1946 roku nie mogła wyjechać z Rosji, bo w dokumentach, w rubryce narodowość wpisano jej Rosjanka. Protestowała, lecz w odpowiedzi usłyszała tylko, że Polski już nigdy nie zobaczy.

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

A jednak zobaczyła. Do Polski powróciła w 1998 r. Od końca lat dziewięćdziesiątych do chwili obecnej pani Konstancja mieszka w Jaśle. Polski dowód osobisty otrzymała z rąk Andrzeja Czerneckiego, obecnego burmistrza Jasła.

Jubileusz Konstancji Strusiewicz

W dniu uroczystości nie zabrakło ciepłych słów, pięknych kwiatów oraz recepty pani Konstancji na długowieczność.

UM w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Solenizand
Solenizand
2023 lat temu

Żyj nam babciu pincet lat

genocide
genocide
2023 lat temu

rząd polski kłania się przed rosjanami, a przecież Ta Pani była ofiarą sowieckich zbrodni przeciwko ludzkości. gdzie odszkodowania? gdzie repatriacja Polaków na koszt rządu polskiego, a nie biednych samorządów? rząd pomaga teraz libijczykom czy kilka lat temu libańczykom sprowadzając ich tu, a Polaków w byłych azjatyckich republikach związku radzieckiego pozostawiamy na pastwę losu i wynarodowienie. dziwne że polskie rządy wolą przyjmować uchodźców z kaukazu niż prawdziwych Polaków ze wschodu

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x