r e k l a m a
MiastoWiadomości

Kierowco! Utrudnienia w ruchu podczas wyścigu „Solidarności”

Kolarze biorący udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków pojawią się w najbliższą sobotę i niedzielę na drogach powiatu jasielskiego. Policjanci będą zabezpieczać trasę przejazdu peletonu. W czasie wyścigu kierowcy mogą napotkać utrudnienia w ruchu drogowym.

Kierowco! Utrudnienia w ruchu podczas wyścigu "Solidarności" (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Policjanci w celu zapewnienia płynności ruchu i bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy, zamkną ruch poprzeczny i podłużny w stronę kolumny kolarskiej.

W sobotę 7 lipca trasa wyścigu przebiegała będzie przez miejscowości: Wola Cieklińska – Cieklin – Dębowiec – Majscowa – Żółków – Jasło – Wolica – Czeluśnica – Roztoki – Sądkowa – Dobrucowa – Tarnowiec – Potakówka – Wrocanka – Umieszcz – Glinik Polski – Łajsce – Łubno Szlacheckie – Łubno Opace. Wjazd kolarzy na drogi powiatu jasielskiego przewidywany jest na godzinę 15.00 – Wola Cieklińska, a wyjazd na godz. 16.24 – Łubno Opace.

Na czas przejazdu peletonu przez teren Jasła, około godz. 15.15 do czasu przejazdu autobusu z napisem „KONIEC WYŚCIGU”, zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: św. Jana z Dukli, Graniczna, Sobniowska, Floriańska od ul. Sobniowskiej do ul. Żniwnej.

W niedzielę 8 lipca w Jaśle nastąpi start VI etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Zawodnicy o godz. 9.45. ruszą ul. Rynek w kierunku ul. Kościuszki, następnie przejadą ul. Kołłątaja, 3-go Maja, Dworcową, ponownie Kościuszki i dalej ul. Rejtana, Floriańską, Gołębią, Wałową, Modrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego i wrócą na ul. Rynek. Po trzecim okrążeniu peleton ul. 17-go Stycznia i Krakowską opuści teren miasta. Zamknięcie ruchu na w/w ulicach nastąpi około 30 minut przed planowanym przejazdem kolarzy do czasu przejazdu autobusu z napisem „KONIEC WYŚCIGU”.

Ponadto wyłączone z ruchu już od godz. 6.00 zostanie ul. Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z ul. Szajnochy do ul. Kościuszki, ul. Rynek od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Gołębią oraz ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Igielną do ul. Rynek.

Dalsza trasa wyścigu przebiegała będzie drogą krajową nr 73 przez miejscowości: Krajowice, Kołaczyce. Kolarze teren powiatu jasielskiego opuszczą około godz. 10.30.

W niedzielę około godz. 10.10 odbędzie się również Mini Wyścigu „Solidarności”, w którym wezmą udział dzieci. Najmłodsi rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolnej poniżej 7 lat (dystans ok.150 m), uczniowskiej młodszej 7-8 lat (dystans ok.500 m), uczniowskiej średniej 9-10 (dystans ok. 1000 m) i przedgimnazjalnej 11-12 lat (dystans ok. 1500 m). Trasa mini wyścigu będzie przebiegać ul. Rynek, Gołębią, Wałową, Modrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego, przy całkowitym zamknięciu ruchu.

Zwracamy się z prośbą, w szczególności do osób mieszkających w pobliżu trasy przejazdu peletonu, o nieparkowanie samochodów wzdłuż w/w ulic.

Do kierowców apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tir
tir
2024 lat temu

na sobniowskiej są wielkie dziury jeszcze po powodzi,może zmiencie trasę bo się po zabijają

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Wyścig solidarności { jakiej i do czego}, czy aby tej rozczłonkowanej garstce pozostałej z 10 mln walczącej o prawdziwą demokrację, a { obecnie ok. 500 tyś } – większość z tej grupy ma się dobrze w rozsypanej organizacji { a to solidarność : policjantów , strażaków ,nauczycieli, górników, służby zdrowia itd ..itp.. – a gdzie w tym wszystkim prawdziwa ludzka Solidarność o godne życie każdego pracującego Polaka czy to nie ” pasożyty zapatrzeni tylko w siebie i nie dostrzegający potrzeb innych także pracujących dla dobra tego kraju i co pozostało z dawnych ideałów związkowych}

bhp
bhp
2024 lat temu

Chory,czy zdrowy.Można bez końca dyskutować nad rozlanym mlekiem i wylewać krokodyle łzy po fakcie.Kto pozwalał na wszelkie swawole w żadnej mierze nie mieszczące się w unormowaniach prawnych ?A no wąska grupka kiepskich pseudodziałaczy,którzy ciągle ryli , rozwlali co im w pustych głowach zaświtało .Klasyczny przykład z dawnego Gamratu.Przejął dowodzenie Prezes A.Człowiek ,który miał niezłą wizję pozytywnej działalności firmy,to kacyki zasłużeni pracą w podziemiu zorganizowali symboliczną nagłośnioną w mediach wywózkę na taczkach owego pana.Miał człowiek ambicję i sam zrezygnował,natomiast niektórzy z „taczkowych”dostali koryto z-cy starosty.Pozostali utworzyli spółki solidarnościowe żerujące na Gamracie.Do kogo pretensje?Odpowiedź prosta -do samych siebie.Ze świetności Gamratu pozostały gruzowiska.… Czytaj więcej »

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Wyścigi solidarności oglądałem w zakładzie pracy

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x