r e k l a m a
MiastoWiadomości

Kilkadziesiąt kolektorów już zainstalowanych

Blisko 50 kolektorów słonecznych już zostało zamontowanych na domach prywatnych w Jaśle w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”, w którym uczestniczy miasto.

Kilkadziesiąt kolektorów już zainstalowanych

– Z rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami wynika, że te kilkadziesiąt instalacji już przynosi pierwsze efekty. Mieszkańcy są zadowoleni z ich działania oraz podkreślają bardzo dobrą jakość urządzeń. Dodatkowo w ostatnich dniach zaczęto również montaż układów fotowoltaicznych na budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – podkreśla Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Zarządu ZGDW.

Projekt, który realizowany będzie do 2016 roku, obejmuje na terenie Jasła zakup i instalację kolektorów słonecznych na 5 budynkach użyteczności publicznej (kryta pływalnia, basen otwarty, budynek administracyjno-szatniowy przy stadionie Czarnych, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Miejskich nr 3), zakup i instalację kolektorów słonecznych na 535 domach prywatnych oraz zakup i instalację układów fotowoltaicznych na 3 obiektach sportowych (kryta pływalnia, basen otwarty, hala sportowa). Wartość projektu dla miasta wynosi 12,1 mln zł, a dofinansowanie 8,2 mln zł.

Kilkadziesiąt kolektorów już zainstalowanych

W dalszym ciągu istnieje możliwość uczestnictwa w projekcie solarnym. Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej www.jaslo.pl lub w pokoju 111 Urzędu Miasta w Jaśle, tel. 13 44 86 373.

Wartość przedsięwzięcia realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki to blisko 83 mln zł, a dofinansowanie ze Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy wynosi 75% kosztów kwalifikowanych.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ls
ls
2024 lat temu

u mnie też zamontowali, wykonanie masakra ….

tempo
tempo
2024 lat temu

jak będą montować w takim tempie to niechybnie zakończą w przyszłym stuleciu

do ls
do ls
2024 lat temu

jak masz uwagi do montażu to zgłasza się przy odbiorze i poprawiają jak masz rację-proste…

heheh
heheh
2024 lat temu

do ls, masakra wykonanie? to pewnie eco-team 🙂

asdf
asdf
2024 lat temu

z pieniedzmi wiedzieli gdzie uderzyc, ale zeby zamontowac to juz nie ma komu..

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x