PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Koalicja w radzie miasta bez radnych PiS-u

W radzie miasta Jasła powstanie większościowa koalicja PO-Jaślanie-PSP, taka deklaracja padła na wczorajszej wspólnej konferencji od przedstawicieli trzech ugrupowań.

Konferencja prasowa PO, Jaślan i PSP (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Elementem łączącym jest wspólna wizja rozwoju miasta Jasła tych ugrupowań, chcemy wspólnie wnieść do tego swój udział – mówi Roman Kościow z Platformy Obywatelskiej.
Chęć współpracy w radzie miasta Platformy Obywatelskiej, „Jaślan” oraz Przymierza Samorządowego Podkarpacia to reakcja na powstałą w Sejmiku Wojewódzkim koalicję PO – PSL – SLD. Podobną decyzję podjęto w czwartek na szczeblu samorządu powiatu jasielskiego, gdzie koalicję tworzyć ma PO, PSL i PSP.
Konferencja prasowa PO, Jaślan i PSP (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Myślimy, że w związku z takimi koalicjami które powstały jest możliwość wspólnego, bardzo skutecznego funkcjonowania na rzecz rozwoju naszego regionu – twierdzi Kościow.
Z burmistrzem Czerneckim będzie to najlepsza koalicja dla Jasła?
Jednym z założeń koalicyjnych jest wspólne poparcie kandydatury Andrzeja Czerneckiego na burmistrza miasta Jasła.
Krzysztof Czeluśniak, "Jaślanie" (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Burmistrz Andrzej Czernecki posiada ogromne doświadczenie, ma wsparcie w Sejmiku Wojewódzkim, a tam są największe środki, które mogą dać wsparcie i rozwój tego miasta – mówi Krzysztof Czeluśniak (KWW „Jaślanie”).
Zawiązująca się koalicja na szczeblu wojewódzkim spowoduje, że da to możliwość ściągnięcia bardzo dużych pieniędzy z funduszy unijnych ponieważ na szczeblu samorządu województwa zapadają decyzje o rozdziale tychże funduszy – twierdzi Tadeusz Stachaczyński (PSP).
Potwierdzenia na piśmie nie ma
Mimo wzajemnych deklaracji współpracy liderzy Jaślan, PO i PSP nie przedstawili żadnego dokumentu potwierdzającego zawarcie koalicji. W miniony wtorek przed rozmowami z potencjalnymi koalicjantami Leszek Zduński mówił:
Leszek Zduński, PO (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Tę koalicję trzeba zawiązać z wielką rozwagą. Myślę, ze powinny być zaproszone osoby z wyższego szczebla do podjęcia tej koalicji, ponieważ ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji, że dwie osoby się spotkały przy kawie i sobie cos tam ustaliły – mówił we wtorek Zduński.
Były wiceburmistrz podkreślał, że zawiązanie koalicji przez PO musi być zgodne ze statutem partii.
Statut wyraźnie mówi na temat zawiązywania koalicji, że musi się zebrać zarząd albo nawet rada powiatowa, więc myślę, że żadnego wystrzału nikt nie jest wstanie ogłosić wcześniej, ze koś się spotkał i cos zawiązał. To są bardzo poważne rzeczy – przekonywał Zduński.
Na ile deklaracja współpracy jest wiarygodna? O tym zadecydują kolejne tygodnie.
PiS w odstawkę
O ile na szczeblu powiatowym tworząca się koalicja PO-PSL-PSP chce tworzyć „alternatywę dla wyniszczających rządów PiS”, o tyle w mieście oczekują konstruktywnej opozycji ze strony Prawa i Sprawiedliwości.
Tadeusz Stachaczyński, PSP (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Ja oczekuje że Ci ludzie będą konstruktywną opozycją, czyli będą nam wytykać błędy i na pewno będziemy z uwagą wysłuchiwać ich propozycji a nie ich lekceważyć – zapewnia Stachaczyński.
W. Żebracki, KK
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kania
kania
2024 lat temu

Czy Czarni w Jaśle zostali o tym powiadomieni?

Wojciech
Wojciech
2024 lat temu

Kto mi odpowie na pytanie.
Dlaczego Kurowska w I turze wyborów przegrała w Sobniowie?

hytre
hytre
2024 lat temu

Bo jej nie pomógł ojciec dyrektor

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Na skutek „wyniszczajacych” rzadow PISu i pani Kurowskiej miasto zmienilo sie nie do poznania,tyle odnowionych ulic,trzy ronda….niesposob wyliczac wszystkiego bo Jaslanie najlepiej wiedza az tu nagle Platforma zdobyla sie na podsumowanie;”wyniszczajace rzady”.Klamstwami idą do przodu,aby zaistnieć,to wstretne!!

olo
olo
2024 lat temu

BRAWOOOOOOOOOO!!!
PiS won na śmietnik historii.

ppp
ppp
2024 lat temu

Zastanawiam sie tylko nad jednym….Czy superbohatera Dyzia mozna uwiązac tak by był uzalezniony od kogokolwiek?A co do pisiaków to tak jak pisałem-do Egiptu i zamknąć w piramidzie ,wtedy mamy pewnośc że ta zaraza więcej nie wyjdzie.
A co do rozwoju miasta-cała poprzednia ekipa co miała innego robic?To jest ich zasrany obowiazek-za to biora pieniadze.Tak więc do Anonima-jestes do tył tak srednio o 10 lat.

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Zapewne wszystko zależy od przewodniej siły narodu?

BB
BB
2024 lat temu

Panie Zduński nie wypowiadaj się Pan na temat koalicji bo ma Pan najmniej do powiedzenia w tej sprawie. Nie wystarczy być członkiem PO aby się wypowiadać. Cóż Pan chcesz ugrać w ten sposób? Był już Pan burmistrzem i to z marnym skutkiem. Startował Pan ponownie w wyborach na fotel burmistrza plansując się na przedostatnim miejscu /9,15% poparcia/. Liczę, że nikomu już nie przyjdzie do głowy aby obsadzić Pana na jakimkolwiek stanowisku w urzędzie miejskim bądź radzie miasta.

jenkins
jenkins
2024 lat temu

A może o tym podyskutujmy zamiast psioczyć na PiS.
Rządowy program rozwoju „Polska 2030”, polegający na pompowaniu państwowych pieniędzy na rozwój najbogatszych regionów Polski, skutkuje znacznym przyspieszeniem tempa wyludniania się jej biedniejszych wschodnich województw. Prognozy GUS alarmują: jeśli niekorzystne zjawisko się utrzyma, do roku 2035 ubędzie aż około 10 procent mieszkańców województwa podkarpackiego.
Czy to nie jest przyczyna biedy w Jaśle?
Gdybyśmy nawet wszyscy zapisali się do PO to tylko tyle się zmieni że trochę pieniędzy odbiorą Krosnu i dadzą Jasłu.
Chcecie pracować na Warszawkę? Macie honor?

Adam
Adam
2024 lat temu

Nie mam słów dla madrości jakie wypyszczył „radny” Czeluśniak. To żałosne co powiedział…A kogóż to jego pryncypał zna w Sejmiku takiego co mu nasypie z wora kasy dla Jasła???? Jajca wyborcze,to na 1 kwietnia 2011 sobie powinien zostawić…

enedue
enedue
2024 lat temu

panie czelusniak nie daj pan zonie samochodu chlopca potracila wie pan o tym

ciech
ciech
2024 lat temu

No i jak 4 lata temu obudziliśmy się z palcem w nocniku. Prywata znowu wzięła górę, zmarnowano 40 % głosów a do II tury weszła dwójka najgorszych kandydatów, chociaż pozostali też nie są orłami. Tak więc kolejne 4 lata mamy z glowy, jeśli alternatywą dla PiSu mają być Czernecki i Czeluśniak. Trzeba było porozumiewać się 2 tygodnie temu, by wyłonić kandydata mającego największe szansę na II turę, który pozostałym zaoferowałby w zamian za rezygnację z kandydowania stanowiska swoich zastępców a nie pierniczyć głupoty, że Baniak i Górczyk wejdą do II tury. Pozostaje tylko /nikła/ nadzieja, że ten burdel się szybciej… Czytaj więcej »

antyPIS
antyPIS
2024 lat temu

Komitet wyborczy „Jaślanie” a kandydat na burmistrza pochodzi z Myślenic….i po wygranej rządy sprawował będzie były-przyszły sekretarz Górczyk a Czernecki będzie marionetką tak jak poprzednio

Teresa
Teresa
2024 lat temu

do antyPIS masz złe rozeznanie – Górczyk tym razem w mieście żadnej posady nie dostanie.Popiera Czerneckiego ale poprzedniego rozdania nie będzie.Powiat to jest przyszłość Górczyka.NIE mąć ludziom w głowach!!

stary
stary
2024 lat temu

czyli nie liczy sie Jaslo i jego mieszkancy tylko durne koalicje
a karty w Jasle rozdaje warszawa gdzie tu sens i logika

soprano
soprano
2024 lat temu

Szkoda, że nie każdy radny ma garnitur. No ale może się to zmieni wraz z przypływem pierwszej diety :]

S-S
S-S
2024 lat temu

Czeluśniak lider pieniackiej miernoty w Jaśle,która weszła do rady,bo w tym okręgu wyborcy mieli dwie alternatywy,albo Don Kichoteria w wykonaniu Czeluśniaka,albo totalne nic.Dwie kadencje głośno Czeluśniak motał się ze wszystkimi i z samym sobą,a teraz wyrasta na wielkiego guru.Wskazani na obrazku koalicjanci niech w kolejności pochwalą sie swoimi osiągnięciami w zakresie utworzenia nowych firm produkcyjnych-nie marketów w Jaśle,które utworzyły nowe stanowiska pracy,Czy Ci ludzie mają rozeznanie w zakresie potrzeb mieszkaniowych i w związku z tym ile w ostatnich latach oddano nowych mieszkań dla młodych?. Ci ludzie żyją w oderwaniu od rzeczywistości.nie mają rozeznanie,jak przeciwdziałać bezrobociu,narastającej biedzie i frustracji.Żałosnym faktem jest,że… Czytaj więcej »

Folusz
Folusz
2024 lat temu

PiS podobno stawia na wysokiej klasy fachowca z Folusza i chce go zrobić Starostą w ramach walki o utrzymanie się przy władzy. Fachowość i wiedza tego Pana jest powalająca. Do zmontowania koalicji mają jeszcze zabrać TW Drzewo w imię dobrej współpracy ze wszystkimi. W myśl tego co mówił Jarosław obaj Panowie to nie jest postkomuna, ale koledzy z lewicy

Okulary
Okulary
2024 lat temu

Pan Zduński chodzi po mieście bez okularów, czy zakłada je tylko na konferencję prasową, czyżby miały dodać urody, a może…………… Ten Pan przegrał kolejne wybory i przynosi wstyd PO, mam nadzieję że nie jest kandydatem do niczegi i że da sobie już luz z jakimkolwiek startem. Liczę na mądrość PO i odesłanie Pana Zduńskiego na emeryturę albo na śmietnik jak kto woli.

~katolik
~katolik
2024 lat temu

I fajnie ostatni Kaczor rozwala PiS. Nareszcie zapomnimy o tej partii jak o Samoobronie. Buahaha. Koniec rządów kleru katolickiego i moherowych beretów. Coś w tym mieście drgnęło i idzie w dobrym kierunku. Nareszcie zniewoleni mieszkańcy poczują wolność i swobodę. PiS zdeponować na zamkniętym wysypisku śmieci w Sobniowie. Będzie dobry z nich kompost.
Głosujemy tylko na Czerneckiego. Będzie rozwój miasta i miejsca pracy. Pięniądz nie będzie marnowany.
Marycha na sołtysa do Gamratu.

komentarz
komentarz
2024 lat temu

To się nazywa koalicja: PO, PO Jaślanie, PO PSP i PO Niezalezny p. Czernecki. Dlaczego to od razu nie było startować Drodzy Jaślanie z listy PO. Przynajmniej nie byłoby grzechu obłudy.

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Katolik – nawet nick nie chroni przed byciem durniem, co po tobie widać wyraźnie 😛

Elka
Elka
2024 lat temu

To się nazywa ,,Lączyć a nie dzielić ;; myśl PO

kk
kk
2024 lat temu

Wymioty !!! Niedobrze mi JESZCZE NIE MA WYNIKU WYBORÓW a już żarcia , odsuwania widać zew krwi w oczkach ECH CZY POLAKÓW NIC I NIGDY nie nauczy !!!BUDOWAĆ MACIE A NIE ROZWALAĆ TO JASŁO !!!…I ŻEBY NIE BYŁO …WISI mi pis -po- psl- tym bardziej !!! Nie chcę wojny chcę normalnie żyć i pracować

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Krzysztof Czeluśniak powinien się wycofać z polityki, po tym jak Jego żona potrąciła dwunastoletniego Adrianka, a nie udawać, ze nic się nie stało. Gdzie są media, ponoć niezależne???

Amish
Amish
2024 lat temu

POGROM PIS PROGRAMEM NARODU:)

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

do Jaślanina. z kim ty się na łby pozamieniałeś ? z koniem czy z osłem ?

realista
realista
2024 lat temu

nie oceniajcie całej platformy po miejscowych działaczach-nie cierpie pisu ale lepsza Kurowska niz Czarnecki.

do Jaślanin
do Jaślanin
2024 lat temu

do psychiatry nie musisz mieć skierowania wal śmiało.

Ufoludek
Ufoludek
2024 lat temu

W czym jest lepsza Kurowska realisto. Rzucasz hasła. Na pewno Kurowska jest lepsza od Ryszarda Czarneckiego, ale do Andrzeja Czerneckiego dzieli ją 100 lat świetlnych baranino.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

jaslanin ma sluszna race

44444
44444
2024 lat temu

jaslanin ma sluszna race

Back to top button
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x