r e k l a m a
MiastoWiadomości

Kolejne pieniądze dla Powiatu na odbudowę infrastruktury drogowej

Kwotę w wysokości 1,5 miliona złotych otrzymał Powiat Jasielski na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Starosta Jasielski Adam Kmiecik odebrał rządową promesę na te pieniądze w dniu 4 lipca br. w Rzeszowie.

Kolejne pieniądze dla Powiatu na odbudowę infrastruktury drogowej (fot. W. Żebracki)

– Za otrzymane rządowe wsparcie odbudujemy zniszczony fragment drogi w Łaskach i Gliniku Nowym, łącznie dwa tysiące siedemset metrów. A z pieniędzy własnych powiatu przebudujemy dodatkowy odcinek tej samej drogi w miejscowości Łaski. Planowaną odbudowę odcinka drogi, o której mówię (Nr 1851 R) wsparła również Gmina Tarnowiec, która przeznaczyła na ten cel kwotę 120 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną wydatkowane na roboty budowlane nie objęte promesą powodziową, a konieczne do wykonania – stwierdza Adam Kmiecik Starosta Jasielski.

Otrzymana promesa to kolejne wsparcie rządowe przeznaczone w tym roku dla Powiatu Jasielskiego na usuwanie skutków powodzi z 2010 roku. W marcu 2012 r. Powiat Jasielski otrzymał kwotę 1,2 miliona złotych na odbudowę fragmentu drogi w ciągu drogi Jareniówka – Jabłonica – Czermna (do granicy powiatu).

– Dziękuję Wojewodzie Podkarpackiej Małgorzacie Śmigielskiej – Chomycz za pełne zaangażowanie w staraniach o przyznanie Powiatowi Jasielskiemu środków z rezerwy rządowej na odbudowę zniszczonych dróg. Dzięki między innymi Pani Wojewodzie możemy poprawiać stan dróg w naszym powiecie – dodaje Starosta Adam Kmiecik.

Powiat Jasielski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
McMoney
McMoney
2023 lat temu

Nadęty Kmiecik nawet nie wie jak nazywa się wojewoda podkarpacki. Wstyd panie starosto. Tak na marginesie to jest Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Ale dla pana to pewnie jedno i to samo:)

Zizu
Zizu
2023 lat temu

A ty zaprezentowałeś klasę

bhp
bhp
2023 lat temu

Panie
Kmiecik jak długho można się przypominać o odnowienie nawierzchni w ul.Ujejaskiego,Kraszewskiego,które są drogami powiatowymi,a które Pan roztrzaskał Tirami,gdy one służyły jako obwodnice.Trudno tutaj mówić o pańskiej ambicji.W ul.Ujejskiego wymieniono niewielkie fragmenty zapadlisk,a wertepy pozostały.Od wielkiego dzwonu wyśle pan agregaty do polewania dziur emulsją i posywpywaniem grysem,który w momencie zostanie rozniesiony za kołami samochodów. Jaki starosta taka dbałość o miasto,bo przecież te ulice to centrum miasta.

Anonimowo
Anonimowo
2023 lat temu

Panie Kmiecik po co ten sztuczny stwór Powiatowy Zarząd Dróg , drogę powiatową Bierówka – Szebnie robią od początku roku i nic żenada i dziadostwo dziura na dziurze gmina Jasło chce refundować 50 procent kosztów pokrycia masą bitumiczną tylko brak partnera do dalszych rozmów brak …wogóle duże zaniedbania w tej ,trawę koszą raz do roku ….

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x