MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Koniec przestępczej działalności braci

fot. archiwum

Policjanci  zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzieże i włamania. Ustalili również, że w przestępczej działalności uczestniczył jego brat.  Młodzi ludzie włamali się do pizzerii, domków działkowych i garażu. Ich łupem  padły m.in.  pieniądze, alkohol i elektronarzędzia.

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzili czynności w sprawie włamań i kradzieży do jednej z pizzerii w Jaśle.  Na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji, wpadli na trop  23-latka, który mógł mieć związek z tymi przestępstwami.

W czasie prowadzonego dochodzenia funkcjonariusze potwierdzili, że zatrzymany  mieszkaniec Jasła raz w styczniu i dwukrotnie pod koniec kwietnia br. okradł pizzerię.  Podejrzany włamywał się do lokalu i zabierał  alkohol, papierosy, pieniądze. Nie pogardził nawet mrożonymi pierogami.

Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że podczas pierwszego włamania, ktoś mu pomagał. Ponadto podejrzewali, że zatrzymany mężczyzna i jego wspólnik maja  na sumieniu inne, podobne przestępstwa. Funkcjonariusze gruntownie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy oraz zgłoszone wcześniej  kradzieże  z terenu Jasła.  Okazało się, że  przestępczą działalność 23-latka „wspierał”  jego brat.

Policjanci ustalili, że bracia wspólnie włamali się  również do jednego z garaży na terenie jasielskiego szpitala oraz dwukrotnie okradali domki działkowe  przy ul. 17 Stycznia w Jaśle. Ich łupem padły m.in. miedziane kable i elektronarzędzia.

KPP Jasło

Podejrzani usłyszeli cześć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x