MiastoWiadomości

Kościelni włamywacze zatrzymani

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali trzech złodziei. Młodzi ludzie włamali się do zakrystii jednego z kościołów w Jaśle. Ich łupem padł warty kilka tysięcy złotych sprzęt nagłaśniający.

Kościelni włamywacze zatrzymani

Dyżurny komendy o włamaniu do kościoła został powiadomiony przez proboszcza jednej z parafii w Jaśle.  Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że ktoś  wybił szybę w drzwiach do zakrystii, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenie. Złodzieje zabrali m.in. kilka odbiorników do mikrofonów  bezprzewodowych. Straty oszacowano na ponad 4 tys. zł.

Policjanci po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już następnego dnia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma trzech młodych mężczyzn.  Zrabowany przez nich sprzęt nagłaśniający, funkcjonariusze odnaleźli w jednym z jasielskich lombardów.

Dwaj mieszkańcy gminy Jasło w wieku 37 i 33 lat oraz ich 28-letni kolega z Jasła zostali zatrzymani. Wszyscy byli wcześniej karani za przestępstwa. W czasie przesłuchania dwóch podejrzanych przyznało się do włamania i złożyło obszerne wyjaśnienia.  Trzeci nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sobieski
sobieski
2024 lat temu

tak sobie właśnie kościół wychował młodzież i niech nie zasłaniają się gradem pytań o to gdzie byli rodzice niczego ich rodzice nie nauczyli że cudzego nie bierze się bez pozwolenia……

Pierson
Pierson
2024 lat temu

I tutaj przydałby się pręgierz na rynku.
Przywiązać do niego tych delikwentów,a by każdy sobie obejrzał tych gagatków.

babka
babka
2024 lat temu

ŚWIĘTOKRADZTWO NIE POPŁACA,PEWNIE TO JACYŚ KOMUNIŚCI BO KATOLIK NA PEWNO BY TEGO NIE UCZYNIŁ.

Gagarin
Gagarin
2024 lat temu

To pewnie jakiś pijak bo każdy pijak to złodziej!

jasiu
jasiu
2024 lat temu

babka,to chyba nie komuniści,lecz cykliści

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x