PolitykaWiadomości

Kurowska nie weźmie udziału w debacie, bo boi się ataku?

Nadal nie wiadomo czy odbędzie się debata wyborcza z kandydatami na burmistrza Jasła. Maria Kurowska nadal nie odpowiedziała na zaproszenie pięciu kandydatów, złożone w Urzędzie Miasta 5 listopada.

Maria Kurowska (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Przypomnijmy, że podczas zeszłotygodniowej konwencji PiS urzędująca burmistrz mówiła: bardzo lubię debaty i różne spotkania, więc miło mi będzie wziąć udział w takiej debacie.
Czernecki: nie bałem się takiej debaty
Mimo to pojawiają się głosy, że Kurowska obawia się konfrontacji.
Podczas debaty osoba, która sprawuje urząd jest osobą, do której skierowana jest największa ilość pytań, bo są to bieżące decyzje i każde hasło „bo ja zrobię” kończy się pytaniem „dlaczego pani do tej pory nie zrobiła” – mówi Andrzej Czernecki, kandydat KWW Jaślanie.
Cztery lata temu sam znalazł się w podobnej sytuacji.
Sam brałem udział w takiej debacie cztery lata temu i nie bałem się tej debaty, mimo że większość pytań była ukierunkowana na mnie, tak że znam klimaty tej debaty – mówi Czernecki.
Polityka „na przeczekanie”
Polityka „na przeczekanie” pozwala Kurowskiej prowadzić kampanię na sukcesach minionych czterech lat, zaś pozostałych pięciu kandydatów musi pokazać, czym się różnią miedzy sobą i jaka jest ich wizja rozwoju miasta.
Dla Marii Kurowskiej wygodne jest, aby stać z boku, wychodzi z założenia, że jest urzędującym burmistrzem i po jej stronie są dokonania minionej kadencji – podkreśla Janusz Przetacznik, kandydat Forum Jasielskiego.
Lider Forum dodaje jednak, że wszyscy kandydaci źle oceniają działania miasta, więc debata byłaby niewygodna dla burmistrza.
Stąd ta obawa, że w debacie może nastąpić atak spersonifikowany na Marię Kurowską a nie na problemy miasta – dodaje Przetacznik.
Przetacznik proponuje debatę telewizyjną
Pierwotnie miejscem debaty miał być Jasielski Dom Kultury.
Janusz Przetacznik proponuje przeprowadzenie 3 telewizyjnych debat kandydatów na burmistrza za pośrednictwem Telewizji Kablowej. Miejscem debaty byłby lokal Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Propozycja trafiła do wszystkich komitetów. Odpowiedź w tej sprawie mają udzielić w poniedziałek do godziny 18.00.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy Z Kołaczyc
ciekawy Z Kołaczyc
2024 lat temu

JEŚLI SIĘ BOI POWINNA DOSTAĆ OCHRONĘ BOR ???

vc
vc
2024 lat temu

ona nie ma nic do zaoferowania to i sie boi..

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Brawo Przetacznik! Zróbcie debatę w jasielskiej telewizji. Nam jako wyborcom należy się dyskusja między kandydatami. Ci którzy boją się debaty – boją się wyborców!

Sowa
Sowa
2024 lat temu

Przerobić na tchórzo-frytkę

gbur
gbur
2024 lat temu

Jak się nie ma nic do powiedzenia, to się nie debatuje. Kończ pani – wstydu sobie oszczędź !!!
PiS precz z Jasła – już dość napsuliście powietrza, aż się ciężko oddycha !!!!!

Bolek
Bolek
2024 lat temu

Ciemna baba to się boi.

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
2024 lat temu

DĄBRÓWKO WITAJ! HASŁO PRZEWODNIE NASZEJ GWIAZDY!!!

za
za
2024 lat temu

debata powinna byc !!! najlepiej na mosirze tak zeby duzo ludzi przyszlo posmiali bysmy sie jak by sie klucili hehhehe

dawid
dawid
2024 lat temu

To koniec PiS-uarow , jeszcze kilka dni, pani Maria konczy kariere zajmie sie uprawa jedwabinka w dabrowce albo hodowla ziol peruwianskich, z nie potwierdzonych zrodel dostala propozycje do programu Zostan Modelka, znakomicie wypada i pozuje na kazdym zdjeciu,

TD
TD
2024 lat temu

Przetacznik na Burmistrza! ma dobry program – nie boi się debaty a nawet zaproponował że ją zorganizuje

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Poprzez debatę jaślanie mogliby wyrobić sobie własne zdanie na temat każdego z kandydatów.Jestem za!!!!!!!!!!!

S-S
S-S
2024 lat temu

Pani Kurowska ma Pani zupełna rację,że nie uczestniczy Pani w Targowicy Jasielskiej,Jescze nie ma żadnych konkretów,a Przeyacznik uzurpuje sobie prawo do reprezentowania jak to określił „WSZYSTKICH”.Trochę pokory Panie PrzetacznikSpotkajcie się we trójkę jako przegrani i podyskutujcie o następnych wyborach.

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Brawo,brawo -p. Burmistrz! Panowie kandydaci chcą igrzysk,to niech zrobią je między sobą.Pani Kurowska co miała powiedzieć powiedziała,co miała zrobić zrobiła,zatem ględzenie na życzenie jest zbędne.Zainteresowanych szczegółami odsyłam do TVJ-tam są 2 spoty,które uganiającym się za stołkiem burmistrza panom wszystko objaśnią. co dotyczy kadencji p. Kurowskie Poza tym..wyborcy już wiedzą na kogo głosować mają., A przypominają im o możliwościach licznie rozwiane tapety z twarzami po mieście kandydatów. Ich ilość świadczy o ogromnym marnotrawstwie pieniędzy.Czyżby to zwiastun pokazujący jak będą trwonić publiczny grosz? Debacie mówię-NIE!

Bolek
Bolek
2024 lat temu

S-S man jak ty brak wiedzy ładnie umiesz wytłumaczć prawdziwy pisor.Nikt mu nie wytłumaczy ,że białe jest BIAŁE i o popkorze to nawet nie wspominaj bo ci gębę wykrzywi.

do Klaudiusza
do Klaudiusza
2024 lat temu

To te wszystkie plakaty w komunikacji miejskiej (ZMKS) Kurowska powiesiła sobie za darmo? oskarżasz Panią Burmistrz o przekręty?? :))

gbur
gbur
2024 lat temu

A gdzie jest PiS man ?????????????
Czyżby przestał wierzyć w Opatrzność i PiS widząc, co się wyprawia ????
\widać nie ma nic do powiedzenia – i dobrze !

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Gburciu – obaj doskonale wiemy, że pani Maria wygra wybory w I turze, więc dyskusje między kandydatami sa zbędne, bo kogo obchodzi hasło pana Przetacznika czy pana Czerneckiego? 😀 Debata jest potrzebna kandydatom, bo ich osiągnięcia na niwie samorządu są po prostu albo mikre albo żadne i teraz atakując panią burmistrz, co jest ich całym programem, chcieliby się wypromować 😀

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

haha nie chce debaty bo sie boi debaty a zreszta zeby rozmawiac nalezy umiec sie wysłowic

Wirtualne Jasło
Wirtualne Jasło
2024 lat temu

PiS-man nie p***!

pigwa
pigwa
2024 lat temu

Pani burmistrz miałby problem z wytłumaczeniem się z celowości zrobienia deptaka . Poprzez jej pomysły Jasło mamy dzisiaj zakorkowane w okolicach rynku , a deptak stoi pusty i przez najbliższe pół roku nic w tej kwesti nie drgnie. A kierowcy niech tam sobie klną a co ja tu rządzę.

do PiS-man
do PiS-man
2024 lat temu

za to osiągnięcia Kurowskiej na niwie samorządowej są „wybitne” hehehe :). stary – odstaw dopalacze :)))

Elka
Elka
2024 lat temu

Brawo Pani Burmistrz , z plepsem lepiej nie dyskutować,niech sami sobie dyskutują Ha ha

jaslak
jaslak
2024 lat temu

Elka – widzę że prezentujesz charakterystyczny dla PiSiorów szacunek do drugiego człowieka. „My PiSiory to elyta a cała reszta – plebs…”

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

swój głos oddam na Marię Kurowską

gbur
gbur
2024 lat temu

PiS manie – można dyskutować o osiągnięciach, gdy się je ma. A tak w przypadku Kurowskiej nie ma o czym. I bardzo dobrze – niech odejdzie w spokoju .

dawid
dawid
2024 lat temu

do JASLANIN tak czlowieku zrobisz dobrze zaglosuj na nia poparz jak swietnie sie prezentuje na kazdym zdjeciu, tylko miotla i WIOOOOOOO a poza tym strzeli nam w jasle jeszcze ze 4 deptaki i jakas fontanee i ze 100 kamieni pamiatkowych po Leszku

jack_daniels
jack_daniels
2024 lat temu

odpowiedź jest bardzo prosta, Pani Kurowska nie weźmie udziału w debacie ponieważ, to jest oczywista oczywistość, iż obecna Pani burmistrz, oby tylko do wyborów……… , boi się wzięcia udziału w dyskusji, a to może z tego powodu, że inni kandydaci zaczną wytykać Pani Marii błędy różne jeśli chodzi o np. niegospodarność, hamowanie niektórych inwestycji, złe gospodarowanie finansami miasta, myślę że tych mankamentów jest więcej, Pani Mario trzeba liczyć się z tym, że taki jest obraz tej naszej lokalnej polityki, kondycja jej jest w opłakanym stanie i nawet zwykła kroplówka nie pomoże, nie wzięcie udziału w debacie to oznaka słabości, tylko… Czytaj więcej »

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Od dłuższego czasu śni mi się,że Jasło jest Pisowskie i będzie Pisowskie.Gdy się budzę rano to zlany jestem potem

PissOff
PissOff
2024 lat temu

Jasiu Tobie się tylko śni a ja to słyszałem na własne uszy !!!

Back to top button
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x