InwestycjeWiadomości

Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty

Już od dzisiaj (24 grudnia) można jeździć nową drogą łączącą ulicę Towarową z ulicą Lwowską. Łącznik, którego budowa ostatniego elementu kosztowała blisko 1 mln zł (dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – 430 tys. zł) stanowi alternatywny i bezpieczny przejazd odciążający poprzedni układ komunikacyjny.

Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty

W ramach zadania, którego inwestorem było miasto Jasło, powstała nowa droga o nawierzchni asfaltowej od skrzyżowania z ulicą Towarową do ul. Lwowskiej, o łącznej długości 740 m i szerokości od 6-7 m. Wzdłuż całej drogi wybudowano jednostronny chodnik z kostki brukowej oraz zamontowano osiemnaście słupów oświetleniowych. Wykonano również oznakowanie pionowe i poziome i trzy przejścia dla pieszych. Dodatkowo wykonano odwodnienie, w niezbędnych miejscach przebudowano fragmenty linii gazociągowej, wodociągowej i sieci teletechnicznej, a w rejonie skrzyżowania zamontowano stalowe bariery ochronne o całkowitej długości 54 metrów.

Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty

Droga łącząca ul. Lwowską z ul. Towarową, nie tylko umożliwi dodatkowy przejazd, ale również pozwoli na większą aktywizację tamtych terenów, gdzie między innymi mieścić się ma budowa planowanej komendy policji.Prace przy inwestycji prowadziło jasielskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dzisiaj, 24 grudnia, droga została dopuszczona do użytkowania.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Piotrxp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotrxp
Gość
Piotrxp

Pytam się co na tym kawału asfaltu kosztowało blisko bankę to jakaś kpina myślę ze CBA powinna się temu przyjzec tak jak poronionemu pomysłowi świateł w mieście tu nie chodzi o bezpieczeństwo ani poprawę ruchu a o wyprowadzenie kasy ale cóż.Nie ma to jak szastanie nieswoimi pieniędzmi.

Close
X