InwestycjeWiadomości

Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty

Już od dzisiaj (24 grudnia) można jeździć nową drogą łączącą ulicę Towarową z ulicą Lwowską. Łącznik, którego budowa ostatniego elementu kosztowała blisko 1 mln zł (dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – 430 tys. zł) stanowi alternatywny i bezpieczny przejazd odciążający poprzedni układ komunikacyjny.

Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty

W ramach zadania, którego inwestorem było miasto Jasło, powstała nowa droga o nawierzchni asfaltowej od skrzyżowania z ulicą Towarową do ul. Lwowskiej, o łącznej długości 740 m i szerokości od 6-7 m. Wzdłuż całej drogi wybudowano jednostronny chodnik z kostki brukowej oraz zamontowano osiemnaście słupów oświetleniowych. Wykonano również oznakowanie pionowe i poziome i trzy przejścia dla pieszych. Dodatkowo wykonano odwodnienie, w niezbędnych miejscach przebudowano fragmenty linii gazociągowej, wodociągowej i sieci teletechnicznej, a w rejonie skrzyżowania zamontowano stalowe bariery ochronne o całkowitej długości 54 metrów.

Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty

Droga łącząca ul. Lwowską z ul. Towarową, nie tylko umożliwi dodatkowy przejazd, ale również pozwoli na większą aktywizację tamtych terenów, gdzie między innymi mieścić się ma budowa planowanej komendy policji.Prace przy inwestycji prowadziło jasielskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dzisiaj, 24 grudnia, droga została dopuszczona do użytkowania.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrxp
Piotrxp
2024 lat temu

Pytam się co na tym kawału asfaltu kosztowało blisko bankę to jakaś kpina myślę ze CBA powinna się temu przyjzec tak jak poronionemu pomysłowi świateł w mieście tu nie chodzi o bezpieczeństwo ani poprawę ruchu a o wyprowadzenie kasy ale cóż.Nie ma to jak szastanie nieswoimi pieniędzmi.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x