r e k l a m a
MiastoWiadomości

Likwidacja skutków osuwisk w dwóch miejscowościach naszego powiatu

Niebawem rozpoczną się prace budowlane związane z likwidacją powstałych w 2010 roku osuwisk w Majscowej i Wrocance. Przedsięwzięcia te są jednymi z większych inwestycji – tak pod względem rzeczowym, jak i finansowym – spośród inwestycji osuwiskowych, zrealizowanych w ostatnich latach przez Powiat Jasielski.

Likwidacja skutków osuwisk w dwóch miejscowościach naszego powiatu

Zakres robót obejmuje przede wszystkim zabezpieczenie konstrukcyjne skarp drogowych dróg powiatowych, mające na celu stabilizację ruchów osuwiskowych. Wykonanie tych prac zabezpieczy zagrożone odcinki dróg i zapewni ich przejezdność. Konstrukcyjnie będą to przede wszystkim palisady słupopali, gwoździe gruntowe i kosze siatkowo-kamienne. Całkowicie odbudowany zostanie system odwodnienia, bez którego nie byłoby możliwe skuteczne zastabilizowanie osuwisk. Wreszcie odbudowane zostaną drogi (w Majscowej nawierzchnia i korpus drogowy), co przywróci normalne funkcjonowanie dróg.

Nad prawidłowością prowadzonych robót będą czuwać Inspektor nadzoru inwestorskiego oraz Inspektor nadzoru autorskiego wraz z uprawnionym geologiem.

Prace wykonają wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego firmy: w Majscowej – „REMOST” Józef Siry i wspólnicy Sp. j. z Dębicy oraz we Wrocance – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Melioracyjnych Sp. z o. o. z Jasła.

Łączny koszt całego przedsięwzięcia zamknie się w kwocie 2,2 mln: w tym ponad 1,9 mln zł przeznaczono na zadanie ”Likwidacja i zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej Nr 250R Majscowa – do drogi Nr 1851R w m. Majscowa” i blisko 300 tys. zł na zadanie „Likwidacja osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec – Wrocanka – Piotrówka w m. Wrocanka”. Środki na wykonanie robót budowlanych w 100 % pochodzić będą ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Zakończenie prac w Majscowej przewidziano na koniec października 2014 r., a we Wrocance na koniec sierpnia 2014 r.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x