r e k l a m a
MiastoWiadomości

LOTOS wspiera młode talenty z Jasła

103 uczniów i 28 nauczycieli wzięło udział w kolejnej edycji „Jasielskiej Lig Naukowej z LOTOSEM”. Komisja konkursowa oceniła 32 małe projekty naukowo-badawcze z różnych dziedzin wiedzy. Nagrodę główną – pracownie językową ufundowaną przez Fundację LOTOS – otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Oficjalne otwarcie zorganizowano 20 października br.

„Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM” od lat wspiera uczniów w rozwijaniu ich naukowych zainteresowań i pasji. Opiekunem programu jest Fundacja LOTOS. W minionej edycji ligi zwycięskim okazał się projekt naukowo-badawczy: „Stary cmentarz w Jaśle – mało znane źródło wiedzy o dziejach miasta. Jak zdobyć, utrwalić i upowszechnić informacje na temat zapomnianych a zasłużonych ludzi spoczywających na jasielskiej nekropolii?”. Przygotowały go uczennice Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle. Nagrodą jest specjalna, interaktywna pracownia językowa, której budowę dofinansowała Fundacja LOTOS.

– Od lat angażujemy się we wspieranie zdolnych uczniów z Jasła, a także z Czechowic Dziedzic. Tegoroczna edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM, to dowód na to, jak wiele możemy zrobić dla młodych talentów. Jestem przekonany, że interaktywna pracownia naukowa, której budowę wsparła Fundacja LOTOS, na pewno pomoże im rozwijać swoje pasje i umiejętności – mówi Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

Oficjalne otwarcie pracowni odbyło się 20 października, podczas którego Grupę LOTOS reprezentował Jacek Gogola, prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura w Jaśle. Sala edukacyjna zawiera 24 stanowiska komputerowe, które zostały wyposażone w monitory dotykowe. Pracowania jest też dostosowana do osób niepełnosprawnych – jedno stanowisko do pracy zostało dopasowane do ich potrzeb. W pracowni znajduje się również panel centralny dla nauczyciela prowadzącego, dzięki któremu steruje on pracą uczniów.

Co więcej, wszystkie stanowiska połączone są z tablicą interaktywną i posiadają wysokiej jakości słuchawki oraz mikrofony.

„Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM” to program, który wspiera uzdolnionych uczniów już od 2013 roku. Jego celem jest rozwój zdolnych uczniów, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej wśród najmłodszych.

Centrum prasowe LOTOS

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
開設binance帳戶
1 miesiąc temu

Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://accounts.binance.com/zh-TC/register-person?ref=RQUR4BEO

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x