MiastoWiadomości

Maszynkami do makaronu produkowali papierosy

Policjanci z jasielskiego wydziału do spraw przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze w mieszkaniu podejrzanych zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów liści tytoniu i krajanki tytoniowej. Zatrzymani podejrzewani są również o nielegalną sprzedaż towaru, który przygotowywali za pomocą maszynek do makaronu.

Maszynkami do makaronu produkowali papierosy

Od pewnego czasu do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej napływały informacje o nielegalnym handlu tytoniem bez wymaganych przepisami znaków akcyzy. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że produkcją wyrobów tytoniowych zajmują się dwaj mieszkańcy Jasła.

Maszynkami do makaronu produkowali papierosy

Policjanci wspólnie z pracownikami Służby Celnej weszli do mieszkania podejrzanych. Typowanie okazało się trafne. W trakcie przeszukania, w pomieszczeniach domu znaleźli kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej oraz prawie dwadzieścia kilogramów liści tytoniu. Ponadto ujawnili kilkaset pustych paczek po papierosach, gilzy, kilka ręcznych maszynek do krojenia makaronu oraz substancje chemiczne, tzw. ulepszacze zapachowo –aromatyczne.

Maszynkami do makaronu produkowali papierosy

Właściciel mieszkania wraz z sublokatorem zostali zatrzymani. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że 52 i 45-letni mężczyźni, liście tytoniu kupowali na aukcjach internetowych. Następnie susz roślinny rozdrabniali za pomocą maszynek do krojenia makaronu otrzymując w ten sposób krajankę tytoniową. Wartość uszczuplenia podatkowego wyniosła prawie 10.000 zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzut nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Podejrzewani są również o ich sprzedaż bez znaków akcyzy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olek
olek
2024 lat temu

Ale złapali groźnych bandziorów 😛

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Genialny sposób na zwalczanie bezrobocia.? Praca.No,i se chłopoki pracowali przy tytoniu.Nie dla wielkiej kasy,przygody,a by zarobić na chleb. Ponieważ polski rząd nie daje szans na pracę legalną,by nie zdechnąć z głodu ,i nie kraść,cięli fajki ….Tak, to jest przestępstwo,ale czy aż tak wielkie wobec rzeczywistości jaką obdarowuje nas brać decydentów??? Oto jest problem!!!!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x