MiastoWiadomości

Matura z matematyki: „obawiałam się, że będzie trudniejsza”

4 maja rozpoczął się maturalny maraton. Uczniowie, którzy dziś zdawali egzamin z matematyki mówili, że pomimo wcześniejszych obaw sprostali zadaniom.

Matura z matematyki: "obawiałam się, że będzie trudniejsza" (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Konieczność pisania matury z matematyki została wprowadzona rok temu po dwudziestopięcioletniej przerwie. W arkuszu egzaminu z matematyki maturzyści znaleźli m.in. zadania na zastosowanie twierdzenia Pitagorasa i z rachunku prawdopodobieństwa. Mieli także wywieść dowód geometryczny na to, że kąt ma 90 stopni.

– Matura była łatwiejsza niż przewidywałam, było kilka trudniejszych zadań, ale myślę, że dobrze je rozwiązałam – mówi Sabina uczennica jasielskiego „Ekonomika”.

Ile potrzebuje punktów, aby zdać maturę?

Podobnie jak w ubiegłym roku, aby zdać maturę potrzebne jest zdobycie 30 procent punktów z każdego obowiązkowego przedmiotu. Im więcej przedmiotów dodatkowych wybrał maturzysta, tym bardziej mogą wzrosnąć jego szanse na przyjęcie na wymarzone studia.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
donald_trump
donald_trump
2024 lat temu

wiadomo, że wypowiedź odnośnie matury z matmy była taka a nie inna, uważam że gdyby zapytać ucznia który ma 3 z matematyki ocena trudności matury z tego przedmiotu byłaby zupełnie inna, wiadomo ekonom to ekonom tam się nie ma prawa nie zdać matury hahah eksperci

Olcia
Olcia
2024 lat temu

Ja rok temu zdawałam maturę w ekonomie to dużo osób zdało..

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x