MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Medale za wytrwałość. Złote gody jasielskich Jubilatów

W Urzędzie Miasta w Jaśle odbyły się obchody złotych godów 15 par małżeńskich. Życzenia długoletnim małżonkom złożył Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła oraz Alicja Wójcik, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Medale za wytrwałość. Złote gody jasielskich Jubilatów

Postanowieniem Prezydenta Polski z września i października ub. roku pary małżeńskie, które przeżyły w jednym związku nieprzerwanie co najmniej 50 lat zostały uhonorowane medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W imieniu prezydenta odznaczenia wręczył burmistrz Jasła Andrzej Czernecki. – Słowa pouczają a przykłady pociągają,  Państwa przykład dla młodych ludzi jest nie do przecenienia. Dziękuję za to Państwu,  że dziś możemy pokazywać, jak dotrzymywać przysięgi i być ze sobą w różnych sytuacjach życiowych – powiedział Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Nie każdy dostaje od losu tę możliwość, by po 50 latach wspólnego życia mógł wrócić myślami i wspomnieniami do tamtych pięknych młodzieńczych lat. Państwo otrzymaliście od opatrzności ten dar i  dzisiaj, wspólnie z wami, możemy obchodzić  piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego – mówiła podczas uroczystości Alicja Wójcik, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle.

Za pomyślność Jubilatów wzniesiono toast, a spotkanie  połączone z poczęstunkiem było okazją do rozmów i wspomnień. – Nasze pierwsze kroki stawialiśmy jeszcze przed wojną. Ciężkie to było życie, ale pełne wspomnień i radości. Największą radością jest to, że mogliśmy tu dziś przyjść na własnych nogach, że każdy z nas jest tu we dwoje i myślimy, że razem damy jeszcze radę trochę „poczłapać” przez życie – mówiła Anna Nowak.

Pamiątkowe odznaczenia w tym roku otrzymali państwo: Janina i Jerzy Brokowscy, Maria i Stanisław Chmurowie, Helena i Zdzisław Dziedzicowie, Krystyna i Feliks Dybasiowie, Adela i Władysław Jamrogowie, Irena i Edward  Jareccy, Krystyna i Marian Kusiakowie , Władysława i Stanisław Mastalerzowie, Stanisława  i Edward  Matysikowie, Janina i Mieczysław Myśliwcowie, Anna i Adam Nowakowie, Zofia i Tadeusz Piątkowscy, Maria i Józef Piękosiowie, Janina i Mieczysław Rebowie oraz Władysława i Eugeniusz Woźniakowie.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M
M
2024 lat temu

Gratulacje dla tych wszystkich par. Nie potrzeba żadnej recepty na udany i tak długi związek,wystarczy miłość, zrozumienie i zaufanie do siebie. Moi rodzice w zeszłym roku obchodzili w styczniu 50 lat{tato zmarł w marcu] ja w tym roku z mężem obchodzę 31 lat pożycia.Życzę wam kochani jeszcze wiele wiele wspólnych dni w szczęściu, miłości do siebie.A wy młodzi bierzcie przykład z tych par.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x