r e k l a m a
MiastoWiadomości

Megasukces uczniów kołaczyckiego liceum w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się III finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej dla szkół ponadgimnazjalnych, z udziałem najlepszych uczniów z całej Polski, którzy pokonali, w dwóch wcześniejszych etapach, ponad 200 młodych ludzi, chcących otrzymać indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na kierunek: Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Administracja.

Megasukces uczniów kołaczyckiego liceum w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

Aby zdobyć 15 indeksów uprawniających do studiowania na w/w kierunku, trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu prawa, administracji, prawoznawstwa i sprawności fizycznej. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 30 osób z Polski, w tym z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach aż … 10 uczniów klasy o profilu policyjno – strażackim, jako jedyna grupa z województwa podkarpackiego.

Początek finału to prawdziwy popis sprawności fizycznej kołaczyckich uczniów. 3 licealistów z Kołaczyc pokazało jak wyglądają zajęcia sprawnościowe w liceum, zdobywając 50 pkt. na 50 możliwych. Kolejni uczniowie uzyskali niewiele mniej. Pozostali uczestnicy, jak również organizatorzy z niedowierzaniem patrzyli na ich świetne przygotowanie kondycyjne. Drugi etap finału to sprawdzian wiedzy teoretycznej przed komisją egzaminacyjną. To już była loteria – losowanie pytań, krótkie przygotowanie, odpowiedź i dodatkowe pytania komisji. I z tym poradzili sobie bez większych problemów licealiści z Kołaczyc, przygotowywani przez: mgr. Dariusza Szczepanika i mgr. Macieja Karpa.

Ogłoszenie wyników to fantastyczna wiadomość dla uczniów z Kołaczyc i pogrom dla pozostałych uczestników z całego kraju. Tak należy to nazwać. Na 15 indeksów z Polski, 9 wywalczyli uczniowie z LO Kołaczyce. Euforia i aplauz po ogłoszeniu wyników, jaki zgotowali im już absolwenci kołaczyckiego liceum, a obecnie studenci I i II roku studiów stacjonarnych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wprawił w zakłopotanie nawet komisję. W trzech edycjach Olimpiady Policyjnej licealiści z Kołaczyc zdobyli bowiem łącznie 15 indeksów.

A co na to dyrektor LO w Kołaczycach? – Wierzyłem w sukces naszych uczniów i nauczycieli. Jednak 9 indeksów przerosło nie tylko moje oczekiwania, ale i całej kadry pedagogicznej szkoły. Jestem bardzo dumny z uczniów. Teraz widzę, że obrana przeze mnie i wszystkich nauczycieli koncepcja kształcenia i indywidualnego podejścia do każdego ucznia naszej szkoły oraz rozwijania ich talentów, nie jest przypadkowa i przynosi wspaniałe efekty na płaszczyźnie ogólnopolskiej. Gratulujemy, życząc uczniom i nauczycielom kolejnych sukcesów!

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
norewk
norewk
2024 lat temu

Pięknie;) Tylko kto za tym stoi?

yyy
yyy
2024 lat temu

…pewnie żydzi i masoni…..

Szwejk
Szwejk
2024 lat temu

Może wreszcie w policji pracować będa profesjonaliści i nie jak dotychczas ludzie z klucza partyjnego z nepotyzmu ,a zatem z bylejakości

trick
trick
2024 lat temu

Prawdopodobnie nikt nie odpowie na proste pytanie.czy aby tak nagły wysoki poziom nauczania i nagły błysk w Liceum Kołaczyckim w klasie policyjno-strażackiej ma związek z przejęciem obowiązków przez gen.J.D.w woj.komendzie policji w Olsztynie,a który dotychczas dowodził w Rzeszowie?

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x