InwestycjeWiadomości

Miał budować inwestor, buduje miasto

Miasto chce stworzyć kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych budując drogę dojazdową przy ul. Farnej i Piotra Skargi. Tym samym wyręczając niesumiennego inwestora.

Na budowę drogi dojazdowej z chodnikiem i miejscami postojowymi oraz przebudową odcinka przy ul. Farnej i Piotra Skargi miasto zabezpieczyło 180 tys. zł.

Inwestycja – jak mówi wiceburmistrz Ryszard Pabian – wpłynie na rozładowanie ruchu w centrum.

Wszystkie pojazdy wyjeżdżające, albo wjeżdżające nie będą musiały przemieszczać się przez rynek, tylko będą mogły wjechać od ul. Piotra Skargi – tłumaczy wiceburmistrz.

Chciał wybudować drogę

Kilkudziesięcioarowa działka przylegająca od strony wschodniej do terenu parafii Fara, miasto nabyło od parafii w 2008 roku. Drogę i miejsca postojowe miał wykonać inwestor – na co przedstawił akt notarialny – tłumaczy Pabian.

Chcieliśmy to robić z trybie specustawy, ale nie można było w ten sposób przenieść pozwolenia, bo był prywatny inwestor. Postanowiliśmy więc pójść normalną ścieżką, czyli przez warunki zabudowy drogi wewnętrznej, co dało nam możliwość przeniesienia na budowę. Uzyskaliśmy pozwolenie i przesłaliśmy wszystkie materiały do inwestora, żeby przeniósł na siebie to pozwolenie na budowę – opowiada burmistrz.

Inwestor milczy a miasto buduje

Latem Urząd Miasta zwrócił się do inwestora, aby zadeklarował termin rozpoczęcia prac. Ten zapowiedział początek robót na przełomie sierpnia i września. Jednak żadnych prac do tej pory nie poczyniono.

Postanowiliśmy zająć się tym we własnym zakresie, stąd też te zmiany w budżecie – mówi Pabian.

Ogółem na ten cel zostało zabezpieczone 180 tys. zł. Miasto nadal liczy na porozumienie z inwestorem.

Będziemy próbować dogadać się z nim. Nie wiem czy rozpatrujemy to na zasadach czysto prawnych czy też dżentelmeńskich. Jeśli ktoś taką deklarację składa to wypada się z niej wywiązać – mówi wiceburmistrz .

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
igorek
igorek
2024 lat temu

nie rozumiem, jak to inwestor?, co on z tego bedzie mial, ze wybuduje droge miejska? no chyba, ze postawia szlaban i bedzie pobierana oplata za przejazd.

Polo
Polo
2024 lat temu

A ja zapytał bym sie inaczej – jak sie nazywał ten inwestor

obserwator / wściekły /
obserwator / wściekły /
2024 lat temu

Tzw. inwestor zrobił co miał zrobić, pozwolenia które miał dostać – dostał,wybudował co miał wybudować a teraz możecie go pocałować tam gdzie słońce nie sięga. To było do przewidzenia, ale to przecież bardzo "zacny" człowiek. Ręka rękę myje , znamy to przysłowie. Prawda ?

Trop
Trop
2024 lat temu

PROSZĘ PODAĆ NAZWISKO TEGO INWESTORA!B)

Chyba nie do końca trafny pomy
Chyba nie do końca trafny pomy
2024 lat temu

Którędy będzie można dojechać z centrum do ul.P.Skargi na nowopowstały parking.Skoro w założeniach zablokowano dojazd wzdłuż Rynku,to pozostał dojazd od obwodnicy,poprzez ul.Kasprowicza.Albo kluczenie wzdłuż targowego placu Bartłomieja.Super rozwiązanie.Ale za to łatwiejszy będzie wyjazd z parkingu

zdziwiony
zdziwiony
2024 lat temu

JAKIŚ TAJEMNICZY INWESTOR Z KTÓRYM MIASTO NIE PODPISAŁO ŻADNEJ UMOWY ??????? CIEKAWA SPRAWA.

Kolejny sukces
Kolejny sukces
2024 lat temu

Typowy, kurowski inwestor :uhoh:

sukces
sukces
2024 lat temu

Znowu kolejny sukces władzy miejskiej. Ech! od tych sukcesów w głowie się kręci. Trza szykować kolejny tytuł i lans wyborczy. Coś jednak z tymi drogami nie trybi – jedna prowadzi na manowce w strefie przemysłowej, drugą wyprowadził na manowce tajemniczy Don Pedro Inwestor z Krainy Deszczowców Made in Galeria. Jak ty przyjdzie się wytłumaczyć, pomimo tytułu Najlepszej na Podkarpaciu, z niegospodarności i narażenia miasta na istotne straty:yes: Bądzie ciężko – wszystkie ręce na pokład – wszyscy spin doktorzy w Urzędzie do dzieła. Porażkę należy natychmiast przekuć na sukces:yes::o

ixi
ixi
2024 lat temu

1. TRZEBA BYLO SPISYWAC TAKA UMOWE, ZEBY NIESOLIDNY INWESTOR PLACIL KROCIE, a nie zeby PODATNIK PLACIL!
2.Parking 180 tys – Fontanna bubel-kaszalot – 200 tys! TO TYLKO MOZLIWE W PiS!
GDZIE TU JEST ZDROWY ROZSADEK, GDZIE TU PODSTAWY EKONOMII??? PLANOWANIE,LOGISTYKA? GDZIE!?

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x